שיפוץ סלון

מהו הסלון עבורכם?כל מה שצריך לדעת על שיפוץ הסלון

מהם צרכי המשפחה?

יש להגדיר במדויק מהם צרכי המשפחה שלמענה נועד השיפוץ. חלל הסלון הוא עיקר החלל הציבורי של הבית, בו אנו מארחים ונמצאים בשעות הפנאי.

יש לבדוק לאלו שימושים יש לבני הבית עבור הסלון. האם מדובר במשפחה שמבלה בצפייה בטלביזיה-בסלון? או האם מדובר האם בבית שישנו חדר משפחה ששם ממוקמת הטלביזיה וחלל הסלון משמש מרכז עבור האורחים בלבד? מתי מבלים בסלון? האם כל המשפחה מבלה בסלון? או רק כאשר האורחים מגיעים? האם פינת האוכל היא כחלק פתוח עם הסלון או שזו יחידה עצמאית בפני עצמה? האם בני הבית אוכלים בסלון? האם הסלון יעוצב כחלל פתוח אם גישה נוחה לפינת האוכל ולמטבח וכול? או כחדר סגור? האם הסלון משמש כחדר משחקים עבור הילדים?

 

חלל הסלון מעוצב ע"פ הרגלי החיים של הלקוחות, ועל כן בעת עבודת מעצב הפנים, עליו לשאול את השאלות , על מנת לעצב את הבית  כחלל פונקציונאלי עבור המשפחה המתגוררת שם.

מערכת אודיו בסלון

הסלון הוא בדרך כלל חדר ששם מתכנסת כל המשפחה לצפייה משותפת . בשנים האחרונות ניתן לראות מסכי פלזמה מעוצבים,מערכות שמע מתקדמות, רמקולים שקועים בקירות אך בכדי להגיע לתוצאה טובה ואסתטית של המערכות יש לתכנן זאת מבעוד מועד, על מנת להכין את כל התשתיות הנדרשות.

תאורה בסלון

בסלון כדאי ליצור תאורה שהיא תאורת הארה, ותאורת אווירה. ישנו מעבר באזור הסלון לתאורה שקועה שהיא הרבה יותר נקייה,מינימליסטית ומבליטה אלמנטים עיצובים בחלל. על כן מומלץ לדאוג שלכל סגנון תאורה  תהיה  הדלקה נפרדת.

צבעים בסלון

חשוב לתכנן באלו צבעים נצבע את חלל הסלון, היות ועל הצבע להשתלב עם צבע הריהוט, האלומיניום, הרישיפוץ סלון

צוף וכו'. מומלץ לבחור צבע קירות ניטראליים ולשלב אותו עם קיר אחד יותר דומיננטי, אשר יהיה צבוע בצבע, טפט, צבע בשילוב טקטורה וכול.

ריהוט בסלון

מערכות הישיבה הן חלק בלתי ניפרד מחלל הסלון, הם עונים על דרישת הפונקציונאליות של הדיירים והם צריכים להתאים לגודל החלל. על מנת שהעמדת הריהוט בסלון תהיה נכונה יש להתחשב בגודל החלל לעומת מידות מערכת הישיבה.כמו כן בבחירת מערכת הישיבה יש להתייחס  לשטח הסלון, מספר הקירות וזוויות, לפתחי חלונות, ויש לדאוג שהמעברים יהיו פתוחים.

 

רצוי מאוד להוסיף למערכת הישיבה כורסאות נוחות לקריאה, במיוחד אם מדובר בסלון שבו  בעיקר משוחחים ומארחים.

וילונות

יש לעשות בחירה נכונה של וילונות על מנת לשלוט בכמות האור שחודרת לסלון. ישנם מספר אפשרויות להצללה בסלון. חדירה מועטה של אור נותנת תחושה של מחנק לעומת חדירה גדולה של אור יכולה לגרום לתחושה של חשיפת יתר(חוסר פרטיות). ולאור וחום חזק.

 

לסיכום: אם ברצונכם לעצב,לשפץ את חלל הסלון, עלים להכין תוכנית מקצועית שתיישם את הכללים הלכה למעשה.

 

כשאנו רוצים לעצב את חלל הסלון/חדר המגורים, אנו צריכים לזכור שהחלל ממלא פונקציות רבות ומהווה את המוקד העיקרי בבית - הוא משמש כזירת מפגש ואירוח, ולכן נחשב לחלל שאמור לייצג את דיירי הבית, כמו גם לקבוע את הטון ואת האווירה הכללית שבו., חשוב שהמראה הסופי ישקף את טעמם של יושבי הבית, תוך שמירה על אלגנטיות ונעימות.

המאמר באדיבות

תגובות