משחקים של אור וצל

השמש הישראלית זורחת עלינו לפחות 9 חודשים בכל שנה ובכל מקום בו יש שמש, אנשים מחפשים צל ואם אפשר אז שגם יהיה איכותי ודקורטיבי. במילים אחרות – פרגולה. היא יכולה להיות במרפסת, על הגג, בגינה, בפאטיו או מעל לחניית המכונית.

 

עד לא מזמן נדרש היה היתר מיוחד על מנת להקים פרגולה, להגיע לרשות המקומית, למלא טופס בקשה ולהמתין כמה חודשים לתשובה. החל מכניסת הרפורמה החדשה לתוקף, באוקטובר 2015 (חוק הפרגולות), די בטופס המדווח על עבודות בנייה בלבד ויש לכם פרגולה.

בניגוד לסוכך, שהוא נייד, פרגולה היא מבנה קבוע. כל שנדרש הוא להתקין אותה והיא שם לשנים רבות, בתנאי כמובן, שהיא עשויה מחומרים איכותיים. המילה האחרונה בתחום הפרגולות היא אלומיניום, והתוצאה - מבנה שעמיד לשנים רבות. נכון שפרגולות מעלות אסוציאציות של מבנה מעץ, אלא שאנשים חושבים על עץ בעיקר בזכות המראה החם והטבעי שלו. האמת היא שלקורות העץ יש לא מעט חסרונות. העץ מתבלה, נרקב, מתפוצץ, מטפטף ממנו שרף והוא מאבד מחוזקו לאורך השנים. רפפות העשויות אלומיניום עמידות יותר, הצבע שלהם אינו דוהה ותמיד אפשר לבחור בדגם שצבעו עץ ושיתן תחושה חמה וכפרית, מבלי לפגוע באיכות.

מוטי זהבי, הבעלים של “פרגולייט”, יצרנית של פרגולות אלומיניום, מונה את היתרונות של פרגולה איכותית: “אטימות למים, סינון דו צדדי של קרני UV השומר על מערכת הקירוי משני הצדדים, מונע בלאי מפגעי השמש ומעביר אור מסונן ובריא יותר. יכולת בידוד תרמי. פרגולה טובה מעבירה כ-30 אחוזים מכמות האור העוברת דרכה מבלי לפגוע באיכות הצל. האור שעובר דרכה הוא אור קר ומבטל את אפקט החממה. היא תורמת לאור שיש בבית ומוזילה את עלויות מיזוג האוויר והתאורה. המבנה שלה חזק ויציב ועומד בעומס לאורך שנים רבות. הצבעים של מערכת הקירוי בולמים חום. היא קלה לניקוי ולאחר שטיפה בצינור מים היא נראית כחדשה. ניתנת להרכבה גם בתלייה וגם להצבה על עמודים. בעלת מראה חדשני ויוקרתי וכזו שיש לה גם אחריות לטווח ארוך. במקרה של ‘פרגולייט’, אנחנו נותניםמשחקים של אור וצל אחריות של עשר שנים”.

הצוות של “פרגולייט” מתמחה בהקמת פרגולות מאלומיניום, סוככיםגגוני כניסה וגם  תוספות של בנייה קלה, כשהוא משתמש בחומרי גלם איכותיים ושיטות מתקדמות של בנייה. מגוון הפרגולות לבחירה הוא עצום, יש מבחר גדול של עיצובים, צבעים וטקסטורות.

על החידושים בתחום הפרגולות מספר זהבי: “הפרגולות שאנחנו מייצרים הן בעלות משקל נמוך, כושר בידוד תרמי והן מסננות את קרני ה-UV של השמש ומונעות חדירת חום. בחורף אף מונעות חדירת גשם. פרגולות האלומיניום הן בעלות עיצוב חדשני ומגיעות בצבעי RAL וקירוי במבחר גוונים, בהם גם גוונים הבולמים חום, בטכנולוגיית SolarSmart™ , המשפרים את הסביבה האקלימית שמתחת לפרגולה”.

זהבי הוא מתקין מורשה של חברת “פלרם” (יצרנית של מערכות קירוי מתקדמות) והחברה שלו, “פרגולייט”, היא יצרנית של פרגולות אלומיניום. “בעצם, אנחנו אלה שהתחלנו לייצר פרגולות עם קירוי ‘סנפל’ של חברת ‘פלרם’ לשוק הפרטי. עד עתה שימש ה’סנפל’  בעיקר עבור ייצור תעשייתי ונעשה בו שימוש לקירוי איצטדיונים ותחנות רכבת גדולות בעולם. אנחנו היינו מהראשונים בארץ שהחלו לייצר ולשווק פרגולות לשוק הפרטי עם דגם שקראנו לו SMARTSOL - דגם אלומיניום בעל מערכת קירוי ‘סנפל’. בנוסף לאלה אנחנו מייצרים גם פרגולות אלומיניום סרגלים, פרופילי Z , פרגולות דמויות עץ או פרגולות עם קירוי ‘סנגלייז’ שהוא חומר דמוי זכוכית, שהוא חזק הרבה יותר מהזכוכית, מסנן קרני UV, מבודד תרמי ובעל בידוד אקוסטי המונע רעשי גשם ועמיד לפגעי מזג אויר”.


המאמר באדיבות

תגובות