חומרים בעיצוב : קוריאן ועץ

קוריאן

הקוריאן הוא תערובת של מינרלים טבעיים ופולימר אקרילי מעובד, תרכובת שני החומרים הללו מאפשרת לעבד אותו למשטחים מוצקים לשימוש ביישומים מגוונים, מסחריים ופרטיים. ניתן לעבד את הקוריאן לכמעט כל צורה בעזרת כלים לעיבוד עץ וניתן גם לעבדו בחום לקבלת צורות תלת-ממדיות אורגניות ולממש כל פנטזיה עיצובית.

בעת האחרונה נעשה שימוש רב בחומר זה כתחליף ללוחות שיש, בגופי תאורה ומוצרים נוספים. פלטת הצבעים מגוונת ביותר המאפשרת משחקים של צבעים מרוב הספקטרום כמו כן מאפשרת שקיפות ומעבר אור.

אחד מיתרונותיו העיקריים הוא העדר תפרים וחיבורים מורגשים, כך שיתקבלו משטחים בכל צורה או גודל ללא תפרים וחיבורים מורגשים.

 

* התמונות באדיבות קוריאן שיש Doarc Loag

http://www.doarc.co.il/  

 

עץ  

העץ הוא חומר גלם מרכזי בחיינו אנו קשורים אליו עוד משחר ילדותינו וללא ספק תפקידו חשוב בעיצוב הפנים והחוץ, בבית ובכלל.


אנו משתמשים בו בחיפוי קירות, ריצוף, ריהוט, ארונות, שולחנות, כיסאות וחפצי דקורציה רבים.
ראשית יש להבדיל בין עץ מלא, עץ יער או חורש שנכרת ועובד לכדי לוחות או קרשים המגיע במגוון רחב של סוגים לעץ התעשייתי שהוא מעשה ידי אדם וכולל מרכיבים של עץ טבעי, העץ התעשייתי הוא חיבור מלאכותי של סיבים, שבבים, לביד, לוחות וחלקיקים המודבקים יחדיו על מנת ליצור חומר מרוכחומרים בעיצוב :

ב.


יוקרתו שמורה לו מעצם היותו חומר טבעי זמין ובעל יכולות לחולל בבית שינוי עיצובי מרשים. בניגוד למתכת, ששומרת על זהות אחידה וקרה, ולאבן, שמגלמת את הנוקשות מסוגל העץ לקבל אינספור גוונים, עיבודים ושימושים, ותפקד בשורה ארוכה של סגנונות. ניתן לעבדו בכלים פשוטים יחסית ולהגיע לצורות אורגניות מורכבות. עיצוב בעץ מאפשר מגוון עצום של אפשרויות בצורתו הטבעית הוא מעניק מראה עדין נוסטלגי וביתי, כחומר חי הוא מקרין חמימות מלטפת, משתנה במהלך הזמן ומגיב פיזית לאקלים ולתנאי הסביבה השונים, חום, לחות ואור.

המאמר באדיבות

  • סטודיו ° 360
  • קליק לחיוג: 0525-748740
  • טלפון:
    0525-748740
  • כתובת:
    מועצה אזורית חוף הכרמל
  • אתר:

תגובות