הקשר בין מחאת האוהלים לבית תרמי

בעקבות הלחצים הרבים אשר הופעלו על הממשלה עקב מחאת האוהלים, החליטה הממשלה להאיץ את תהליכי הבניה, הן באמצעות הפשרת קרקעות לבניה והן באמצעות מתן תמריצים לקבלנים אשר מסוגלים לסיים את הבנייה בפרקי זמן קצרים.

 

סוגית קיצור תהליך הבנייה הינה סוגייה אשר מעסיקה את ענף הבנייה זה שנים רבות. ענף הבנייה מחפש כיצד לקצר ולייעל תהליכים ע"י תיעוש תהליך הבנייה, אך בנייה מתועשת יקרה בדרך כלל מדרכי הבנייה המסורתית ולכן תהליכי תיעוש הבנייה משולבים רק בפרויקטים גדולים, בהם משתלמת השקעה בציוד מתוחכם, שכן ההשקעה מחזירה את עצמה בפרויקט בו מבוצעות חזרות רבות על אותו שלב.

 

בית תרמי מביאה לשוק הבנייה טכנולוגיה אשר נקראת ICF. הטכנולוגיה הינה תבנית מבודדת ליציקת בטון. התבניות מגיעות כקוביות לגו המורכבות אחת לשניה, וכך מכינים את הקיר ליציקה. לאחר גמר סידור התבניות יחד עם ברזל הזיון יוצקים את הבטון אל חלל התבניות ומקבלים קיר בטון מבודד. תהליך זה הינו מהיר יותר בכ- 30% ביחס לשיטה המסורתית וכך ניתן לקצר את תהליך בניית השלד באופן משמעותי.
המבנה שמתקבל הוא בעל איכויות רבות: בידוד תרמי מעולה, הקשר בין מחאת האוהלים לבית תרמיבידוד אקוסטי מעולה, מבנה בעל עמידות גבוהה לרעידות אדמה והתקפות טילים ומבניה בעלויות תחזוקה נמוכות מאוד לאורך שנים.

 

למרות האיכויות הרבות הן של תהליך הבנייה והן של המבנה המתקבל, עלות בניית מבנה כזה אינה יקרה יותר ממבנה אשר נבנה בשיטות המסורתיות (עמודים ובלוקים). מספר קבלנים כבר אימצו את הבנייה בתבניות מבודדות. ככל שיצטרפו יותר קבלנים לבניה באמצעות תבניות ICF, ניתן יהיה להאיץ תהליכי בנייה ולסייע במאמץ לפתור את מצוקת הדיור הקיימת בארץ.

המאמר באדיבות

תגובות