מדוע כדאי לבתי עסק לבחור בדשא סינטטי?

בתי עסק כמו מלונות וגני אירועים מתחילים להבין כי עדיף להם להתהדר בדשא סינטטי על פני דשא טבעי. הוא משדר ללקוחות יוקרה ואיכות, ואף מהווה חלופה מעולה לדשא הטבעי שתלוי בגורמים חיצוניים וכולל עלויות תחזוקה גבוהות.

 

המגמה הירוקה בכל העולם (וגם בארץ) תופסת תאוצה ומובילה אותנו לעולם טוב יותר. אולמות אירועים, בתי מלון ושלל בתי עסק גם רוצים להיות בעלי תדמית ירוקה. אין צורך בימינו לוותר על העיצוב הירוק כדי לשמור על הסביבה, מפני שהם יכולים לבחור בדשא סינטטי שיעניק לגינה את המראה המבוקש, תוך שימוש נמוך במשאבים של כדור הארץ ואף חסכון כספי לבית העסק בטווח הארוך.

 

הסיבות לחיפוש אלטרנטיבה לדשא הטבעי בתחום העסקי

 

בעת טיפול בדשא טבעי צריך להשתמש במים יקרים אשר מגיעים מהטבע. זהו פרט חשוב במיוחד בישראל אשר סובלת ממשבר מים, ואסור לבזבז אף טיפה. כמו כן, כאשר מטפלים במדשאה טבעית יש צורך בהשקעה רבה. מבחינת התחזוקה: יש לכסח, להשקות, לדשן ולרסס כנגד מזיקים (עם חומרים כימיים שעלולים להזיק לכל מי שבא עם הדשא במגע). עבודות אלו באות יד ביד עם עלויות כספיות גבוהות לבית העסק, וההוצאות יכולות להגיע למאות וגם לאלפי שקלים בשנה (המחיר תלוי גם בגודל המשטח).

 

עם זמדוע כדאי לבתי עסק לבחור בדשא סינטטי?את, בתי העסק (מלונות, אולמי אירועים ועוד) מבינים שחשוב לדאוג למשטח דשא מסודר וירוק כדי לשדר פאר, איכות ויוקרה. היתקלות של אורחים עם דשא צהוב, קירח ונבול מעיד על מחסור באמצעים והזנחה, ויכול לגרום לנזק לעסק. הצורך בפתרון לדילמה בתחום העסקי גבר, וכך הפנימו כי נדרש משטח דשא שלא צורך משאבים רבים ועלויות גבוהות, ומצד שני - משטח איכותי שלא מאבד מצבעו בחלוף הזמן.

 

על הפתרון המושלם לבתי עסק – השימוש בדשא סינטטי

 

אל תטעו – דשא סינטטי אמנם מזכיר מאוד את המקור, אך זהו מוצר מלאכותי לכל דבר. הוא מתאים לבתי עסק כמו גני אירועים מכיוון שהוא עשוי מסיבים צפופים וחזקים שמתגברים על תנועה של מאות ואלפי אנשים. עם זאת, הסיבים שלו מספיק רכים ואינם ניתנים לתלישה, ולכן מושלמים גם עבור ילדים ובעלי חיים.

 

אסור שמזג האוויר ישלוט בבית עסק או אולם אירועים. אם מתקינים דשא סינטטי, אין שום השפעה של מזג האוויר על איכות המשטח – מכיוון שהוא נותר נקי, ירוק ורענן במשך כל השנה. לעומת הדשא הטבעי שסובל מעודף חום וזקוק למספר שעות של קרינת השמש, הדשא הסינטטי לא תלוי במידת החשיפה לשמש. בנוסף, הוא לא זקוק לחול ואדמה, ולכן ניתן לעיצוב גם בחדרים פנימיים, מרפסות, גני אירועים ובעצם בכל מקום. אפשרות יצירתית להתקנת דשא סינטטי היא בחלון ראווה של חנות, וכך ליצור אווירה טבעית בנוף העירוני. הדבר מושך את עין הלקוח אשר שם לב יותר למוצרים ונמשך לחנות. ניתן לבחור בעיצוב משטח הדשא הסינטטי מתוך מגוון גדלים, צבעים, רמת צפיפות שונה וכו'. כל לקוח בוחר את העיצוב המתאים ביותר לאופי המקום המיועד, ויכול להיות בטוח שכך הוא יישאר כך במשך שנים רבות.

 

אחד השיקולים החשובים בבחירת מוצר הוא השיקול הכלכלי, ובמיוחד כשמדובר בבית עסק שצריך להרוויח. ניתן לראות שדשא סינטטי מהווה מוצר משתלם עבורו. אף על פי העלות הראשונית הגבוהה יחסית לדשא טבעי, אפשר להבחין שבעל המקום ייהנה מהחזר כספי בעתיד. כלומר, הוא יכול לחסוך את המשאבים, המאמצים והעלויות הגבוהות שדורשת תחזוקת דשא טבעי, ולקנות באופן חד פעמי דשא סינטטי. הדשא הסינטטי הוא מוצר איכותי ומתאים לבתי עסק, ואינו טומן בחובו את עלויות התחזוקה השונות.

 

בנוסף לחסכון הכלכלי, הבחירה בדשא סינטטי היא בחירה ירוקה אשר מתחשבת במשבר המים בישראל ותורמת לאיכות הסביבה.

המאמר באדיבות

תגובות