דשא סינטטי: השקעה לטווח ארוך

אם אתם עומדים עכשיו ליד חלון ביתכם (או לפחות מדמיינים את זה) ושולחים מבט עגמומי לגינת ביתכם עם מבט נחוש בעיניים לשנות את המראה האפרפר והעגום, הגעתם לכתובת הנכונה. ולמה? כי השאלה הבאה שבוודאי תטריד אתכם היא השאלה: טבעי או סינטטי ? כלומר: דשא טבעי או דשא סינטטי?


וכרגיל בחיינו, גם בנושא שלפנינו אי אפשר לשפוט בשאלה זו באופן חד משמעי בסגנון של "כן ולא - שחור ולבן" (או שמא נאמר ירוק ולבן...) ולכל צד יש את יתרונותיו מול חסרונותיו, ובמאמר שלפנינו נדון בנקודת מבט אחת חשובה בנושא הזה.


השקעה לטווח ארוך


משום מה לרובנו נדמה שהמושג "השקעה לטווח ארוך" קשור לעולם הבורסה ו/או לניירות-ערך ו/או לבנקאות ו/או לביטוח ועוד, אך לא כן הדבר. למעשה בכל רכישה שאנו מבצעים, בין אם מדובר ברהיט לבית ובין אם מדובר בכלי רכב, דשא סינטטי: השקעה לטווח ארוךnk">דשא סינטטי זול ואפילו כאשר מדובר ברכישת מערבל מזון, תנור, אופניים או מכונת כביסה, תמיד - גם אם לא שמנו לב - השיקול של ההשקעה לטווח ארוך "שיחק" תפקיד חשוב בשיקולי הרכישה. כי אם - למשל - עמדו לפנינו שתי מערכות סלון, כאשר האחת מצאה חן בעינינו קצת יותר מן השנייה (אולי זה הצבע שנראה לנו יותר או משהו בעיצוב וכו') אך בו זמנית גם התרשמנו שהשנייה בנויה טוב יותר וכתוצאה מכך גם עמידה לטווח ארוך יותר, הרי שבזאת שקלנו שיקולים של השקעה לטווח ארוך. אם נרצה להקצין בדוגמאות נוכל לומר שגם כאשר אנו מעדיפים לקנות עגבניות קשות ב-3 שקלים לקילו ולא עגבניות רכות ב-1 שקל לקילו, גם זה שיקול של השקעה לטווח ארוך...


ומכאן לגינת ביתכם


ומכאן לגינה הביתית - כמובן שגם בבואנו לצבוע את גינת הבית בירוק, עלינו לשקול את הנושא של דשא סינטטי, שהיא השקעה לטווח ארוך, וכאן הדברים די ברורים וכמעט חד משמעיים לטובת הדשא הסינטטי. כל מי שהתנסה בגידול דשא טבעי יודע היטב מה קורה לדשא הטבעי במהלך השנים, ולפעמים די בחורף שחון אחד (ולצערנו חורפים שחונים באים עלינו תכופות) כדי להרוס השקעה גדולה של שטיחי דשא טבעיים ויקרים (שהושקו בהרבה מים יקרים). אז מה הפלא שהלב כואב על כי צריך להתחיל הכל מהתחלה? ועל כגון דא אמרו חכמים: "אין חכם כבעל ניסיון", ו"חכם לומד מניסיונם של אחרים".


ולסיכום:


תגידו מה שתגידו על סוגיית הדשא הסינטטי מול הדשא הטבעי. אין ספק כי בימים כאלו, בהם צריכת המים היא יקרה כל כך, ואין די במשאבים הטבעיים במדינה, הבחירה המיידית תהייה תמיד דשא סינטטי. טיעון זה נכון גם כאשר מדובר בחסידי הדשא הטבעי שמעבר לשיקולי ההשקעה לטווח ארוך שוקלים שיקולים נוספים ולגיטימיים. והעיקר: עשו החלטה מושכלת ומחושבת בטרם תשלחו את היד לכיס או לכרטיס.  

המאמר באדיבות

תגובות