כיצד לרתום מקור אנרגיה מתחדשת אינסופית נקייה ובריא

 

אנרגיית השמש נקייה, בריאה, אינסופית ובחינם. יש מספיק אנרגיה מהשמש לספק אנרגיה לכדור הארץ כולו לזמן ממושך מאוד. ארץ ישראל בורכה בעושר רב של ימים שטופי שמש, המאפשרים לנו להשתמש במקור אנרגיה טבעי זה ללא הגבלה.


ישנן מספר דרכים להפוך את אור השמש לאנרגיה, כאשר אור השמש זורח על חפץ מסוים, נוצר חום שאותו ניתן להמיר לאנרגיה, כאשר אור השמש מאיר על חומרים מסוימים נוצר תהליך ההופך את האור לאנרגיה של זרם חשמלי, שאותה ניתן לאגור ולהשתמש. אך ניתן גם לרתום את האור הבוקע מהשמש ולהשתמש בו ישירות לתאורה שלחללים שבהם אנחנו עובדים, לומדים ושוהים.

אז איך זה פועל?

המערכת שהיא סוג של שילוב בין TUBE SOLAR לסיבים אופטיים, מותקנת על הגג המבנה, ממקמים מערכת של מראות, שמספרן נקבע לפי צורכי התאורה, המראות שקוטרן בערך 1 מטר, אוספות את אור השמש ומנתבות אותה דרך צמת סיבים אופטיים, המראה מצוידת במנוע ומערכת GPS ועוקבת אחר השמש בשמים במהלך היום, כך ניתן לקלוט את אור השמש במהלך רוב שעות היום. מערכת הסיבים האופטיים, המחוברת לעדשת איסוף האור, מסננת את קרינת האינפרה אכיצד לרתום מקור אנרגיה מתחדשת אינסופית נקייה ובריאדום וקרינת UV הבלתי רצויות ומשמשת להולכת האור בטווח הנראה לעין האדם בלבד, לאן שנחפוץ בתוך המבנה, בעיקר לחללים שאליהם אינו מגיע אור טבעי, ההתקנה נעשית  כפי שמעבירים כבלי חשמל, לצורך תאורה מלאכותית, כמו כן, ניתן גם  לשלב מערכת זו, גיבוי של מערכת תאורה מלאכותית, כאשר רמת האור, מצב כיבוי או הדלקה, נקבע על ידי חיישן, המקבל נתונים ממערכת התאורה הטבעית.  

המאמר באדיבות

 • INLIGHT
 • קליק לחיוג: 050-2232304
 • טלפון:
  050-2232304הצג
 • כתובת:
  קפאח 10 חולון
 • אתר:
  הצג

תגובות