ההבדל בין בידוד ואיטום

ברצוני להמחיש ולהבהיר לכם את ההבדלים בין איטום לבידוד מאחר ונתקלתי מספר פעמים בקושי אצל לקוחות להבחין בין בידוד לאיטום כאשר נתבקשתי להגיש הצעות מחיר מתוקף תפקידי או ברצון לבצע איטום ופניה לקבלן בידוד וכן להיפך .

כמו כן ראוי לציין שאתרים רבים לרבות לוחות בעלי מקצוע , דפי זהב ,מנועי חיפוש ,וכן פרסומים שונים של חברות או קבלנים העוסקים בתחום הבידוד ואיטום אינם מפרידים בין איטום לבידוד אלה כוללים אותם יחד או מפרסמים תחת קטגוריה בידוד מוצרי איטום וכן להיפך.

ראוי גם כן לציין שאכן ישנם חומרי איטום שמעניקים גם בידוד תרמי באופן מסויים כגון : פוליגג להלבנה לגגות , מוליטגג של חברת ביטום ועוד... אבל הם אינם מחליפים את חומרי הבידוד כגון התזת פוליאוריתן על הגג.

איטום

חומרי איטום או ביצוע איטום נועד למנוע מעבר של מים או כל חומר נוזלי בין נקודה אחת לשניה.

לדוגמא :
איטום גג ע"י פוליגג או כל חומר אקרילי אחר לאיטום  ימנע מעבר של מים בין רצפת הגג לתקרה של המבנה ואכן גם יעניק במידה מסויימת גם בידוד תרמי לגג כאשר המטרה של החומר ויש לזכור הינה איטום ולא בידוד תרמי .

שיטת ההלבנה לגגות הינה השיטה הכי מהירה וזולה לגגות חשופים מכיוון שלרב הצרכן מעוניין לחסוך את יישום הפוליאוריטן ואו הקלקר או כל חומר בידוד אחר והיא מתבצעת לרב בסיום של איטום הגג שהחומר "מנוצההבדל בין בידוד ואיטוםל" גם להעניק בידוד תרמי כגון בזיפות גג על ידי זפת שחורה או יריעות ביטומניות.

בידוד תרמי

חומרי בידוד תרמי נועדו למנוע בזבוז אנרגיה ואו לשמר את האנרגיה בצנרת או במיכל בעת שלבי הייצור או הולכת האנרגיה מנקודה אחת לשנייה ולא מיועדים כלל למצבים בהם נדרש איטום למעבר או חדירה של מים. לכן אדם הרוצה לבצע איטום ראוי ונכון שיבדוק שהקבלן או החברה אליה פנה אכן הנם קבלני איטום מוסמכים ולא קבלן שמעוניין בעבודה וימכור את עצמו כקבלן איטום.

לסיכום

המלצה אישית היא פשוט להבין מה אנחנו רוצים למנוע מעבר אנרגיה חום/קור או מעבר מים כדי לדעת ולהבחין בין שני נושאים 
איטום = מעבר מים נוזלים  
ובידוד = מעבר אנרגיה חום או קור.


הנושאים הנ"ל אומנם לפעמים קשורים אחד בשני אך באותה נשימה גם שונים מאוד אחד מהשני.
בקרו באתר הבית שלנו 
הכותב: גולן נתנאל מנכ"ל החברה.

המאמר באדיבות

תגובות