המפתח להצלחת פרוייקט הנדסי

פרויקט הנדסי מורכב מ - 5 תהליכים עיקריים: אפיון – תכנון – ביצוע – בקרה – מסירה סופית.

 

הקבלן, ה EPC, מנהל את פרויקט התכנון תוך שקלול מספר רב של תחומים והתמחויות (הנדסת מבנה, בנייה ירוקה, תקנים, בטיחות ועוד...). מטרתו הנה להיות מעורב בכל שלבי הפרויקט ולוודא עמידה בתנאי ויעדי תכנון - וזאת תוך אינטגרציה בין הגורמים השונים, שיביאו בסופו של תהליך מורכב לקיומו של מבנה ניצב ובר קיימא.

 

הצלחתו של הפרויקט נקבעת לפי 3 מדדים עיקריים: מידה בלוח זמנים תחרותי ומוגדר, עמידה בסטנדרט של איכות ועמידה ביעדי המסגרת התקציבית אשר הוגדרה לפרוייקט. 

 

על מנת להשיג מטרה זו, על מתכלל הפרויקט לוודא כי חוליות השרשרת אשר בונות ומרכיבות את הפרויקט הנן חזקות, משתלבות ומעצימות אחת את השנייה לאורך כל חיי הפרויקט עד המסירה הסופית.

 

תהליך אפיון ותכנון קונסטרוקטיבי של מבנה מהווה את בסיס הפירמידה והחוליה הראשונה בשרשרת הפרויקט. זוהי הזרוע התכנונית הנדסית. זרוע חזקה ומקצועית הנה קריטית בהשפעתה המפתח להצלחת פרוייקטעל איכות הביצועים וכן על כל אחד ממדדי ההצלחה של הפרויקט. א.י. ג'נסיס חברה להנדסה מתקדמת בע"מ היא זו המייצגת חולייה זו.

 

החברה משמשת כיד ימינו של היזם - קבלן (הישראלי והבינ"ל) והיא עושה זאת ע"י מימוש של 5 עקרונות מפתח:

מורכבות - ניסיון תכנוני של 17 שנה המאפשר פתרון בעיות מורכבות בכל זמן ומקום. סינרגיה תכנונית וכן מתן מענה לתחום הקונסטרוקציה ותכנון החשמל תחת " קורת גג אחת".

שליטה - נגישות וזמינות לכל מצב (לחיות את השטח), ללא בירוקראטיות מיותרות.

טכנולוגיה - (תוכנות) מתקדמת אשר נותנות מענה להצגת מבנים וצנרת בתלת מימד ומאפשרת גמישות ומתן ופתרון ליצירת שינויים "תוך כדי פרויקט", וכן מניעה / צמצום מהותי ומשמעותי של טעויות אנוש.

חדשנות - ראייה וידע בטכנולוגיות הנדסה ירוקה, מומחיות בפלדות , תכנון לפי תקנים ישראליים ובינלאומיים, יציאה מהקופסא תוך מתן פתרון ישים ואיכותי לכל פרויקט.

איכות - יצירת מוצר / שירות מקצועי, בטוח וחסכוני (בראייה של כל פרויקט).

 

הייחודיות שבשילוב עקרונות אלו בתחום הקונסטרוקטיבי, מאפשרת ליזם- לקבלן למנף את הפרויקטים אותם הוא מוביל ולהביא את פרויקט הבנייה לביצוע תוך עמידה בכל היעדים הנדרשים - בהצלחה.

 

כתבה: אורנה אזולאי - מנהלת פיתוח עיסקי

חברת  א.י ג'נסיס הנדסה מתקדמת בע"מ

המאמר באדיבות

תגובות