תהליך תכנון ובנייה של בית

ההחלטה לבנות בית היא החלטה גדולה המלווה בהוצאות כספיות גדולות, ננסה לפשט את תהליך תכנון ובניית הבית במשרדנו, בפרויקט כולל, הכולל בתוכו תכנון אדריכלי, עיצוב פנים, קבלת היתר בנייה, תוכניות עבודה ובנייה.

 

שלב ראשון- פגישת היכרות.

פגישת ההיכרות כוללת הצגה של משרד האדריכלות וסגנונו הייחודי, והיכרות של הלקוחות ודרישותיהם העקרוניות מהבית, בשלב זה נוכל לדעת בעזרת מפת המדידה פחות או יותר מהם זכויות הבנייה המותרים במגרש.

הפרט החשוב בפגישה זו היא לבדוק שיש כימיה בין הלקוחות לאדריכל המתכנן, תהליך תכנון ובניית הבית הינו תהליך ארוך וחשוב שתהיה כימיה טובה.

 

שלב שני – פגישת פרוגראמה.

בפגישה זו אנו רוצים לדעת מה החלומות והפנטזיות שלכם, איך אתם רואים את הבית שלכם מתפקד היום ובעתיד אנו שואלים אתכם את השאלות הנכונות ומכוונים אתכם לעניינים שזקוקים מחשבה נוספת, נגיע לפרטים הכי קטנים כל זאת בשביל שנוכל לתכנן את הבית המושלם בשבילכם. נשלב את הרצונות שלכם מהבית עם ההשקפה האדריכלית של המשרד, וניצור בית אידיאלי לכם.

 

שלב שלישי -  תהליך התכנון.

פגישה בה נציע לכם מספר אופציות תכנוניות. בשלב זה בעצם מתחיל כל תהליך התכנון מכיוון שעכשיו הלקוחות מקבלים המון מידע לגבי מה אפשרי ומה לא, ומה היתרונות והחסרונות של השטח. כאשר מגיעים לתכנון המועדף ביותר מתחילים לתכנן את החזיתות, ומבצעים הדמיה בשביל להמחיש את הבית בצורה הטובה ביותר.

לאחר בחירת התכנון המתאים ביותר אנחנו ממשיכים ליצירת תוכניות הגשה לקבלת היתר בניה.

 

שלב רביעי – הגשת תוכניות לקבלת היתר בניה.

תוכניות התכנון הופכות לתוכניות הגשה לוועדה. מוסיפים לתוכניות  הרבה מידע שתואם לדרישות הוועדה, לאחר הגשת התוכניות לוועדה התיק עובר דיון, ממנו אנחנו מקבלים פרוטוקול בו מצוינות כל הדרישות של הוועדה למתן היתר הבניה.תהליך תהליך תכנון ובנייה של ביתקבלת היתר הבניה יכול להמשך מס' חודשים.

לאחר הדיון הראשוני ולפי הפרוטוקול שאנו מקבלים, ניתן להתחיל את תהליך יצירת תוכניות העבודה.

 

שלב חמישי – תוכניות עבודה.

תוכניות העבודה הינן התוכניות שלפיהם בונים את הבית בפועל.

בשלב זה צריך לקבל החלטות סופיות לגבי הבית. סט תוכניות העבודה מתחלק לכמה תוכניות:

תוכניות בנייה- בניית הקירות של הבית. סט נוסף ינתן גם ע"י מהנדס הקונסטרוקציה.

תוכניות חשמל- תכנון החשמל והתאורה בבית נעשות לפי העמדה של רהוט ועיצוב פנים של הבית.

פריסות ריצופים וחיפויים- במהלך עשיית תוכניות העבודה  בוחרים את אריחי הריצוף, ואת חיפויי הקירות של כל החללים שזקוקים לו. יוצרים פריסות של ריצוף וחיפויים המגדירים את צורת החיפויריצוף, ואת מיקום תחילת החיפויריצוף.

נגרות- בשלב זה אנו מתכננים את הריהוט הקבוע שקיים בבית. אנחנו מתאימים את הרהיטים לצרכים שלכם ודואגים לשמור על קו סגנוני אחיד בבית.

רשימות מפורטות של חלונות ודלתות- בחירה של פרופיל מתאים לסגנון ולתקציב שעומד לרשותנו, תכנון של החלוקה הפנימית של החלונות והדלתות בהתאמה לקו העיצובי שמלווה את הבית.

עם סט תוכניות זה, אתם הלקוחות יוצאים למכרזים לקבלת הצעות מחיר.

 

שלב שישי – בנייה ופיקוח עליון.

הפיקוח העליון נעשה ע"י משרד האדריכלות אנו מגיעים במהלך שלבי הבנייה השונים בשביל לוודא שהבנייה מתבצעת בהתאם לתוכניות שסופקו, פנויים לשאלת שאלות, נפגשים עם אנשי המקצוע לפי הצורך, ודואגים שכל תהליך הבניה יבוצע לפי התכנון.

 

שלב שביעי – בחירת חומרים משלימים.

בחירה של כל הפרטים הקטנים שנותנים לבית את האופי שלו.

צבעי קירות חוץ ופנים, צבעי פרופילים של חלונות, צבעי דלתות חוץ ופנים.

בחירת גופי תאורה, סוג ודגם המרזב החיצוני (אם מתוכנן כזה) ועד לבחירת ידיות.

 

 

 

נשמח ללוות אתכם בתהליך תכנון ובניית הבית שלכם.

המאמר באדיבות

 • לב אדריכלות
 • קליק לחיוג: 09-8940806
 • טלפון:
  09-8940806הצג
 • כתובת:
  מושב תנבות
 • אתר:
  הצג

תגובות