שיפוץ בית פרטי

 שיפוץ מסיבי לבית הוא תהליך דינמי ולעיתים הוא קשה ומסובך יותר מתהליך בניית בית חדש.

 

במהלך תכנון שיפוץ בית קיים ובעת עבודת השיפוץ עצמה עלולים להיווצר קשיים שלא קיימים בתהליך תכנון בית חדש. בבית קיים קיימים אלמנטים קונסטרוקטיביים המחייבים התייחסות, כגון: עמודים וקורות, ואלמנטים נוספים שאחראיים ליציבות הבית.

בעת שיפוץ מסיבי של בית הורסים את הבית עד לשלד, ויוצרים תשתיות חדשות (חשמל, ביוב וכד') בהתאם לתכנון, לעיתים בשלב זה מגלים את האלמנטים הקונסטרוקטיביים הקיימים בשטח.

אלמנטים אלו הקיימים בשטח לא תמיד מופיעים בצורה מדויקת בתוכניות ישנות של הבית ולכן יכול להיווצר מצב בו יש התנגשות של האלמנטים עם התכנון, לא תמיד ניתן לבטל אלמנטים אלה, או לשנות את תכנון הבית, במקרה בו אפשר לבטל עמוד או קורה העלות תהיה גבוהה והפתרונות מקשים ומאריכים את זמן העבודה.

 

לכן, בכניסה לתהליך שיפוץ בית צריך לקחת בחשבון שדברים יכולישיפוץ בית פרטים להשתנות בזמן הביצוע.

 

למרות הקושי הנראה לעין מתהליך זה, כשהתהליך מבוצע בצורה הנכונה ביותר התוצאה של שיפוץ בית יכולה להיות מוצלחת ומרשימה ביותר, אבל חייבים לקחת בחשבון את הקשיים העלולים להיווצר עוד לפני התכנון, ולהיעזר באנשי המקצוע המתאימים על מנת לקבל עבודה מקצועית ומדויקת.

·         אדריכל \ מעצב- מתכנן מקצועי שיוכל לכוון אתכם לאופציות התכנוניות הטובות ביותר בהתאם למבנה העומד לרשותכם. חשוב להשכיר את שירותיו של אדריכל או מעצב, המבינים ויודעים להתחשב בקשיים העלולים להיווצר במהלך שיפוץ הבית ולנצל אותם לטובת התכנון, לקבלת בית מרשים ומוצלח. בעזרת תכנון נכון וראש פתוח תוכלו לקבל כמעט כל חלום מבחינה חזותית, עיצובית ותכנונית.

·         מודד- חשוב להעסיק את שירותו של מודד מוסמך לפני תחילת התכנון, על מנת שימדוד בצורה מדויקת את פנים הבית הקיים ויסמן את מיקומו על פני השטח.

·         קונסטרוקטור- חשוב לשכור את שירותיו של מהנדס קונסטרוקציה, הוא יוכל לתת לכם מידע מנקודת מבט קונסטרוקטיבית, על הבית הקיים והיציבות שלו. כך תוכלו לדעת מה הן האפשרויות העומדות לפניכם מבחינה קונסטרוקטיבית, והעם הבית יציב מספיק לתכנון כזה או אחר.

 

חשוב להיעזר בכל אנשי המקצוע הנ"ל על לעבור תהליך שיפוץ נכון שיוציא את הפוטנציאל החבוי בבית הקיים.

המאמר באדיבות

 • לב אדריכלות
 • קליק לחיוג: 09-8940806
 • טלפון:
  09-8940806הצג
 • כתובת:
  מושב תנבות
 • אתר:
  הצג

תגובות