5 טעויות נפוצות בעיצוב מטבחים

התכנון הנכון של ארונות המטבח, פינות אוכל מעוצבות והאביזרים המשתלבים ביניהם משפיע באופן חד משמעי על נוחות הפעולה במטבח. למרות שמדובר באחד המרחבים השימושיים ביותר בבית, עדיין רבים וטובים נופלים ב'פחים עיצוביים' בשל חוסר ניסיון המוביל לתכנון לקוי. כדי שזה לא יקרה גם לכם, קיבצנו את הטעויות הנפוצות ביותר בנושא עיצוב מטבחים


התנהלות נוחה

מטבח גדול מהווה חלומם של רבים, אך מצד שני יש לתת מחשבה נוספת לנושא המרחקים בין הגורמים החשובים ביותר במתחם: כיור, אמצעי בישול וחימום (כיריים ומיקרוגל) ומזווה (כולל אחסנה קרה, כלומר מקרר). המרחק הגדול מורגש כאשר הקילומטרז' גדל.


מקומות אחסון

מטבח גדול מזמין מקומות אחסון רבים ולא תמיד באזורים נכונים או נוחים לשימוש. יותר מדי מקומות אחסון מהווים בעיה בפני עצמה: התחושה העלולה להתקבל היא תחושת עומס, מקומות אחסון גבוהים מדי אינם נוחים בדיוק כפי שארונות עמוקים מדי, בחלק התחתון, אינם נגישים. עיצוב מטבחים נכון הוא עיצוב המעניק תשובה פונקציונלית מתאימה לכל משטח אחסון (מגרה נשלפת בחלק התחתון, לדוגמה, היא פתרון מודולרי נכון).


אוויר לנשימה

לעתים המחשבה על האסתטיקה העיצובית מעניינת הרבה יותר מאשר המחשבה הפרקטית. אזור הכיריים חייב להיות ממוקם במקום נוח לעבודה ויחד עם זאת, מובדל. לעתים הניסיון ליצור מרחב אסתטי מעלה בעיות שאינן צפויות לאחר מכן. לדוגמה, ארונות אחסון מעל לאזור הכיריים מהווים סיכון (שריפה) ועלולים להיהרס בטרם עת בשל אדי הבישול.


מקורות חשמל

אחת הטעויות הנפוצות הן התקנת שקעים במקומות שאינם משמשים את בני הבית בנוחות או לחלופין- אי התקנת שקעים. המחשבה על מוצרי החשמל ומיקומם חייבת לעלות כבר בשלב התכנון. המיקום של המקרר ומדיח הכלים נלקח בחשבון על פי רוב, אבל לא אחת- המיקום של המיקסר, הקומקום החשמלי והמצנם, כלומר האביזרים הקטנים שבסופו של דבר מלווים את חיי המטבח השוקקים, נשכחים.


מקור אור

במקרים רבים נשכחים גופי התאורה בעת התכנון של המטבח. מקור אור חזק ונוח לעבודה חשוב מאוד, אך יחד עם זאת יש לאבזר את אזורי הפעילות העיקריים באור המתאים לעבודה השוטפת. תכנון מקדים יכול לתת מענה רחב יותר הן מבחינה מעשית והן מבחינה דקורטיבית מאשר התקנה מאוחרת.


עצה אחרונה לדרך

על מנת לדעת האם תכנון המטבח העתידי אכן ישרת את המטרה היטב, מומלץ לנסות ולדמיין את נתיבי הפעילות במטבח במהלך היום כדי לאתר את המוקדים הבעייתיים העלולים לצוץ.

המאמר באדיבות

 • ארנה רהיטים
 • קליק לחיוג: 03-5229578
 • טלפון:
  03-5229578הצג
 • כתובת:
  אבולעפיה 15
 • אתר:
  הצג

תגובות