כוחו של הצבע

יצא לכם פעם להיות בבית יוקרתי שהושקעו בו משאבים רבים אך בכל זאת לא הרגשתם בנוח, ולעומת זאת להיות בבית פשוט ומיוחד שבעלי הבית השקיעו בפרטים הקטנים והפכו את הבית למקום חם ונעים ללא השקעה כספית גבוהה?
למעשה , אין קשר ישיר בין תקציב לבין רמת עיצוב הבית.
עיצוב הבית אינו רק תכנון הקירות והחדרים . 
חלק עיקרי בעיצוב הבית הוא הפרטים הקטנים, אשר אם נבחרו בקפידה הם עשויים לקיים תחושת שלמות לבית.
אפילו דירות ובתים ישנים, אשר תכנונם לא תואם את עיצוב הבית השכיח כיום, ניתן לעצבם ולהפוך אותם ליפים ונעימים , באמצעות בחירה סלקטיבית ומודעת של האביזרים הקטנים בדירה.

אחת הדרכים המהירות והקלות ליצור שינוי דרמטי בבית היא באמצעות צבעים. לצבע כוח רב והוא משפיע על התחושות והתגובות שלנו כבר עם הכניסה לבית. צבעים יכולים להאיץ את הדופק, להאט את הנשימה, להשרות תחושה כבדה ועגמומית, או ליצור קלילות ונעימות.
כבר בעת העתיקה אמרו שכל מה שהדמיון יכול להעלות על הדעת, צבעים יכולים לעשות. כיום, כאשר יש אפשרויות אינסופיות של גוונים וצבעים, המשפט הזה אולי אפילו נכון יותר. בחירת הצבעים מלמדת אותנו רבות על אישיכוחו של הצבע

ותנו ועל הסביבה בה אנו חשים בנוח. בחירת צבע היא אחת הדרכים המיידיות של האדם להטביע את חותמו על חלל הבית. לגווניי החלל בו אנו נמצאים, בין אם מדובר בחלל פרטי או ציבורי, יש השפעה ישירה על האווירה השוררת בו. ככל שנלמד להבין השפעה זו, נוכל להתאים את הגוונים שישפיעו עלינו לטובה וייצרו נינוחות והרמוניה.

עיצוב הבית נמצא בפרטים הקטנים.

המאמר באדיבות

תגובות