טיפים לעיצוב חדר ילדים מושלם

מעצבת הפנים דולי דויטשר פתחה בפנינו את חדר הילדים שעיצבה לשתי הבנות שלה והסבירה לנו על ההגיון העיצובי שעומד מאחוריו. בואו ללמוד מאשת מקצוע איך למקם את האובייקטים בחדר, כיצד לבחור את הטקסטיל והצבעים והכי חשוב: טיפ לשילוב חכם בין עיצוב אלגנטי לאמצעי הבטיחות המתקדם ביותר נגד נפילת ילדים מהחלון.

סימטריה

בחדר שמיועד לשני ילדים, ממליצה דולי לבחור בקווים סימטריים. הקו העיצובי נובע מהרצון ההורי הטבעי לספק לכל ילד תשומת לב שווה ולמנוע מריבות שעלולות לנבוע מרגשי נחיתות. את החדר של שתי בנותיה היא עיצבה כך שהמיטות מוצבות כמו בתמונת מראה אחת מול השניה. באופן זה לכל אחת מהבנות יש מרחב אישי שווה ובין שתי המיטות נוצר מרחב משותף. כשהילדות הולכות לישון הן נמצאות אחת מול השניה ונוצרת סיטואציה שמעודדת שיחה ותורמת לחיזוק הקשר ביניהן. בנוסף, כשאחד ההורים מגיע לספר סיפור או לשוחח על חוויות היום, הוא יכול לשבת בין שתי הבנות וליצור אינטראקציה משותפת. כפי שניתן לראות, הקו הסימטרי בא לידי ביטוי גם באלמנטים הנוספים שהכניסה דולי לחדר: שלוש התמונות שתלויות משני צידי החלון, מנורות התקרה, שמות הבנות שעל הקיר, צבעי המצעים ועוד

טקסטיל

בעיצוב החדר של בנותיה, דולי שמה דגש על בחירת הבדים השונים שיעטרו את המרחב. הבדים הבולטים כמו הווילון שנתלה מול החלון, השטיח שנפרס לרגלי הבנות והמצעים שמכסים את המיטות הם למעשה ה"בגדים" של החדר. לדבריה, הם הלבוש שייקבע את אופי החדר ואת סוג האנרגיות שהוא ישדר. לחדר של הבנות בחרה דולי בווילון תחרה לבן עם נגיעות וורודת, במטרה לשדר רכות וקלילות. על מנת לא לסתור את הקו העיצובי, בחרה דולי להתקין מאחורי החלון סורגים שקופים של אל סורג שמציעים פיתרון בטיחותי שעומד בתקנים ומשתלב באלגנטיות בעיצוב החדר.

צבעים

דולי טוענת שכשאנחנו באים לבחור צבעים לחדר הילדים, עלינו לקחת בחשבון שהקטנטנים החמודים שלנו יגדלו בצ'יק. לטוב או לרע, השנים הראשונות הן מאוד אינטנסתמונה

יביות ומטבען עוברות מאוד מהר. בדיוק בגלל זה, חשוב לא להיסחף עם פלטת הצבעים בה נשתמש. חדר בצבע תכלת או ורוד נשמע אולי כמו רעיון נחמד לפעוט בן שנתיים, אבל אם כבר משקיעים משאבים ואנרגיה בעיצוב החדר, עדיף לחשוב לטווח ארוך. מצד שני, אנחנו כן רוצים שהחדר יקרין רכות חמימה ולכן הצבעים צריכים לתמוך באלמנטים הילדותיים שישתלבו בחדר.

הקו המנחה לעיצוב נכון בחשיבה לטווח ארוך הוא בחירת רהיטים גדולים וקבועים בקווים נקיים ובצבעים רגועים כמו שמנת ולבן. לכן המיטות, השולחן ןהשטיח הגדול הם בצבעי שמנת עם נגיעות חומות. בטקסטיל כמו וילון, מצעים וכריות ניתן לשלב צבעים בולטים יותר המתאימים לגיל הילד. במקרה של דולי היא בחרה בגווני ורוד לבנותיה בגילאי 2, 5.

והכי חשוב: בטיחות מתובלת בעיצוב חכם

לסיום, ביקשה דולי לשתף אותנו בחוויה שקשורה לצד הכי חשוב בעיצוב החדר: בטיחות. כשהילדות גדלו קצת, היא הכניסה לחדר שולחן כתיבה ושתי מיטות מתאימות לגיל. את שלושת האובייקטים מיקמה דולי בצמוד לחלון, על מנת שיוכלו הבנות להינות מהנוף כשהן יושבות מול השולחן ומהאוויר כשהן שכובות במיטה. ההחלטה העיצובית המתבקשת הזו הולידה אתגר בטיחותי: כיצד נאבטח את החלון? הרי הילדות עלולות להשתעשע ולנסות לעלות על השולחן ולקפוץ על המיטה. כשהחלון לא מאובטח, כל שעשוע עלול להיגמר באסון! מצד שני, סורגי מתכת כבדים היו מסתירים את הנוף וסותרים את הקו העיצובי אותו הנהיגה. לאחר חיפוש קצר, הגיעה דולי לפיתרון האולטימטיבי והתקינה סורגים שקופים של אל סורג הסורג השקוף. לצד הפיתרון העיצובי השקוף והמתקדם, היה חשוב לה שאל סורג עומד בתקן בית בטוח של מכון התקנים וארגון "בטרם" ומהווה אמצעי בטיחותי ראשון במעלה נגד נפילות ילדים.

לסיום,

דולי ביקשה לספר לנו על מקרה שלא תשכח עוד הרבה זמן. יום אחד הזעיקה אותה אחת השכנות בבהלה ואמרה לה שהיא רואה את אחת הבנות שלה נשענת על החלון ושהיא עלולה ליפול! דולי ניסתה להרגיע אותה והסבירה שהילדה אמנם נשענת על החלון, אבל הוסיפה שכשיש אל-סורג בחלון, היא יכולה להיות רגועה.

המאמר באדיבות

 • אל סורג - הסורג השקוף
 • קליק לחיוג: 1-700-501-70
 • טלפון:
  1-700-501-70הצג
 • כתובת:
  רחוב הרימון 72, אמונים, ישראל 79265
 • אתר:
  הצג

תגובות