עם הפנים למשרד הביתי

עם הפנים למשרד הביתי


כיצד לעבוד נכון בבית?
תכנון נבון של אזור העבודה ישפר את הרגשתכם ויפרה את פעילותכם.


בעשור האחרון המגמה של עבודה מהבית מקבלת תאוצה, התפתחות הטכנולוגיה ואמצעי המחשוב המתקדמים מאפשרים לאנשים רבים יותר ויותר להישאר בבית ולעבוד מול מחשב "בנעלי בית". האינטרנט, רשתות התקשורת בין מחשבים, הלפ-טופ ומחשבי כף יד מאפשרים את הגמישות הזאת של פעילות עסקית מהבית באופן חלקי או מלא.

לעבודה מהבית יש כמובן יתרונות וחסרונות, וכדי להפיק ממנה את המרב כדאי להשקיע מחשבה בתכנון מוקדם של המשרד הביתי.


מיקום המשרד בתוך הבית


אמנם הבאנו את העבודה הביתה, אבל חשוב לנסות ולעשות הפרדה בין העבודה לשעות הפנאי. זאת אפשר ליצור אם מקצים למשרד מקום נפרד לגמרי, כגון חדר קיצוני בבית, המרוחק מזירת הפעילות הביתית. מיקום כזה עוזר ליצירת פרטיות ותורם לריכוז בעבודה.   אם אי אפשר לבחור חדר רחוק, כדאי לתחום את אזור העבודה ולהגדיר אותו בבירור, למשל באמצעות קיר, מעקה או אף רהיט היוצר חיץ. בדירות קטנות ניתן לייעד פינה בחלל עם הפנים למשרד הביתיהמגורים הכללי ליצירת משרד, ובאמצעות עיצוב חכם ליצור מיזוג נכון בין השניים.

ישנם מי שמוסיפים פינת עבודה בתוך חדר השינה שלהם, אולם עבודה במקום כה פרטי המיועד למנוחה עלולה להביא לידי תחושה של חוסר שלווה- בגלל אותם ניירות, קלסרים ואלמנטים הקשורים לעבודה ומזכירים לנו ללא הרף את המטלות הרבות המחכות לביצוע... אם בכל זאת אנו נאלצים לייחד פינת עבודה בחדר השינה, כדאי מאוד להפריד פינה זו באמצעות מחיצה קבועה או ניידת, או למקם בה רהיט הנסגר בתום הפעילות ומסתיר מאחוריו את המחשב וכל הציוד המשרדי.


תאורה


במידה ורוב העשייה היא בשעות היום, רצוי מאוד שאזור המשרד הביתי יקבל אור יום מחלון סמוך. את שולחן המשרד יש למקם בזווית מתאימה שתמנע סינוור והשתקפות מן המסך. כן ניתן להוסיף גוף תאורה לצורך מיקוד ותוספת אור לקריאה.

אם העבודה היא בשעות אחר הצהריים והערב, התאורה תהיה מלאכותית. לכן כדאי לשלב במקום אור חם וקר ( צהוב ולבן) . שילוב כזה מדמה אור יום, המיטיב עם העינינו ומסייע להרגשה טובה, וכן מאפשר להשיג רמת הארה מספיקה. גופי תאורה שכדאי לשלב הם גופי PL , והלדים בעלי אור חם – צהבהב. הם חסכוניים, ירוקים לסביבה ואורם נעים יותר מאור לבן מסנוור ומנוכר.


חומרים וצבעים


מבחר האפשרויות לעיצוב הריהוט הוא רב ביותר, אך יש לזכור כי המשרד הוא חלק מהבית, ורצוי שישתלב במראה הכללי של החלל. ככלל, כיוון שהשולחן המשרדי הוא משטח שעליו יש חפצים רבים, רצוי לבחור בחומר נעים למגע ונוח לניקוי. גוונים ניטראליים ושקטים יאפשרו ריכוז ועבודה נוחה. צבעים עליזים ומעוררים יכולים להשתלב במשרד באמצעות כיסא צבעוני, תמונה מעניינת, וגם בעזרת אביזרי משרד מפלסטיק, מתכת או כל חומר אחר בעלי גוונים עזים.

 

כתבה: דורית dorita studio- הכתבה התפרסמה במגזין קול המדע. בפארק המדע, רחובות


דורית גוזיקביץ' רמתי      DORITA STUDIO

אדריכלית פנים                 054-7960057

http://www.doritastudio.com

המאמר באדיבות

תגובות