פאנג שואי ואנרגיית הצ'י


אנרגיית הצ'י היא זרימה אנרגטית אלקטרו-מגנטית בעלת תבניות תנועה מסוימות. תורת הפאנג שואי עוסקת במציאת המאפיינים הגורמים לאיכות אנרגיית הצ'י, עוצמתה, אופן תנועתה בחלל והדרך בה אפשר לווסת אותה, לצורך יצירת סביבה הרמונית בין כל חלקי המבנה

פאנג שואי הינה תורה עתיקה אשר התפתחה במזרח הרחוק לפני אלפי שנים. פירוש המילה הוא: " מי הרוח". השם קשור כנראה, לסיפור התהוות יסודות התורה כולה בידי אדם בשם פו הסי , אשר חי על גדות הנהר לו בסין. מסופר שיום אחד היה לו חזיון בו עלה מן המים צב ים ענק ועל גבו משורטטת מעין מפה של כתמים וצורות ערוכים בסידור מוזר ומיוחד במינו. ומכאן הכל כבר היסטוריה... מים ורוח הינם חלק מהאלמנטים שיצר הטבע, ואשר תורת הפאנג שואי נתמכת ונעזרת בהם ביישומיה.

ביסוד תורת הפאנג שואי עומדים כמה מושגים:

- האנרגיה שבה אנו פועלים ,  כוחות יין – יאנג, חמשת מצבי האנרגיה והדינאמיקה ביניהם, שמונת הכיוונים,  המצפן, ועוד מושגים אחרים חשובים לא פחות המצריכים לימוד שיטתי ומקצועי.

האנרגיה שבה אנו פועלים

הרפואה והפילוסופיה, אשר מקורן במזרח, מבוססות על ההנחה שנוסף לכל ההיבטים הפיזיים בעולמנו, אותם אנו יכולים לחוש באחד או יותר מחושינו, קיימת בגופנו וסביבנו זרימת אנרגיה אלקטרו-מגנטית. בסין מכונה אנרגיה זו: צ'י,  בהודו: פראנה וביפן: קיפאנג שואי ואנרגיית הצ'י.

אנרגיית הצ'י זורמת בגופנו כמו הדם, והיא זורמת גם בסביבה בה אנו חיים, בעולם כולו וביקום הסובב אותנו. כיוון שאנרגיית הצ'י היא בעלת תבניות תנועה מסוימות, תורת הפאנג שואי עוסקת במציאת המאפיינים הגורמים לאיכות הצ'י , עוצמתה, אופן תנועתה בחלל והדרך בה אפשר לווסת את האנרגיה, לצורך יצירת סביבה הרמונית בין כל חלקי המבנה. דוגמה פשוטה ה

מסבירה את הדבר היא הימצאותו של כיסא מול פינה חדה או בולטת במסעדה, או בלובי של חלל ציבורי. בדרך כלל אנשים נמנעים מלשבת על כיסא הממוקם כך. הדבר נעשה באופן אינטואיטיבי על ידם , וההסבר לכך הוא האופן בו אנרגיית הצ'י ליד פינה חדה כזו, נקטעת , מסתחררת ואינה נעה בזרימה חופשית כמו בשאר החלל. מכאן ניתן להסיק על אחד היישומים החשובים בפאנג שואי: להימנע מהימצאות מול פינות חדות או בולטות של רהיטים וקירות בחדר. פינה כזו מכונה " חץ מורעל " בגלל ההשפעה השלילית המתמשכת שיש לה על האדם מולה. 

למשל בחדר שינה, רצוי להימנע משינה מול פינה חדה של ארון בגדים או שידה, ולא לישון מתחת לקורה, או הנמכת תקרה, אשר הפינה שלה מופנית לעבר המיטה.

גם בישיבה ממושכת ליד שולחן המחשב במשרד, רצוי לשים לב ולהימנע מפינות חדות המופנות לכיסא.

במידה ולא ניתן להזיז רהיטים, אפשר להשתמש באחד מהפתרונות הבאים, אשר נועדו לרכך ולעדן את זרימת האנרגיה מול פינות אלו:  וילון בד המסתיר את הפינה, צמח מטפס המשתרג לפני הפינה, מובייל או אלמנט תולה עם צורות מעוגלות ורכות, קריסטל סמוך לאזור השובר קרני אור ומפיץ אותן, ציור או דיגום על גבי הרהיט הפינתי " המעלים" ויזואלית את הפינה.

ניתן לבחור את אחד היישומים ולבחון לאורך זמן ( שבועיים- שלושה , לפחות ) את השפעתו בחלל.

 

כתבה: דורית dorita studio- הכתבה התפרסמה במגזין קול המדע.פארק המדע, רחובות.


המאמר באדיבות

תגובות