מה זה BIM ולמה כדאי להכיר אותו?

"גם במסמך 'הצעת מחליטים' של הממשלה וגם בתוכנית הטכניון להגדלת הפריון בענף הבנייה מתודולוגיית BIM מופיעה כהמלצה. ענף הבניה בישראל חייב להוביל את נושא ה-BIM קדימה ולא לחכות להחלטות ממשלה בנושא"
(כפי שפורסם באתר כלכליסט ביולי 2015)

ענף הבנייה בישראל סובל מזה שנים מחוסר יעילות, 
שמקורו בקושי וחוסר בתיאום בין היזם, הקבלן המבצע והמתכנן.

אין מי שמכיר את הבעיה הזו טוב יותר מכם, המתכננים, אשר לאחר כל המאמצים שהשקעתם בתכנון מוקפד ומדויק העונה גם על הסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר וגם על דרישות וצרכי הלקוח, ולאחר מכן רואים שהביצוע לוקה בחסר, בין אם בשל אילוצים בשטח או משיקולים אחרים.

בדיוק מסיבה זו, מודל BIM שהוא ראשי תיבות של Building Information Modeling מתגלה בתור גישה ושיטת עבודה מועדפת להגדלת הסנכרון בין הגורמים השונים בענף התכנון והבנייה, ולא במקרה Autodesk, Bricsys וחברות נוספות תומכות במהלך.

מה זה BIM ולמה כדאי להכיר אותו?

בניגוד למה שחושבים, מודל BIM הוא לא תוכנה כזו או אחרת, אלא גישה חדשהמה זה BIM ולמה כדאי להכיר אותו?, הוליסטית ועדכנית לתהליך התכנון והבנייה, שבא לתת מענה לסוגיות של שינויים בשלב מתקדם של התכנון, ותיאום מדויק יותר בין כל הגורמים הנוגעים לבנייה.

המודל החדשני מקודם כיום הן בארץ והן בעולם על ידי גורמים רבים, הן פרטיים והן ממשלתיים, וכיום ישנו תהליך מתקדם להפיכת העבודה במודל BIM לסטנדרט מחייב במבני ציבור, ובעתיד גם במבני מגורים.

היערכות לעבודה במודל BIM

ראשית חשוב להבין, שלא נדרשות תוכנות מיוחדות לעבודה במודל BIM. היות ומדובר בתפיסה חדשה ושונה לעבודת התכנון, על מנת לעבוד ב-BIM נדרשים בעיקר למידה של שיטות העבודה ויישום הדרגתי.

אנו ב-RVM מקפידים להיות ערוכים ומעודכנים לסטנדרטים המתקדמים ביותר של תעשיית התכנון. בהתאם לכך, גם האפליקציות הייעודיות שלנו לתוכנות השרטוט צריכות להיות מותאמות לשיטות עבודה חדשות, במיוחד כאלו אשר מייעלות בצורה משמעותית את תהליך התכנון.

לקוחותינו המתחילים ליישם את מודל BIM בעבודתם מקבלים מאיתנו את כל התמיכה הנדרשת לעבודה עם התוכנות והאפליקציות הקיימות לשם כך.

יתרה מזו, בין האפליקציות הרבות מבית RVM אפליקציית "רשימות" מאפשרת לקבל באופן אוטומטי רשימות מסגרות, נגרות ואלומיניום ישירות מתוכנית הקומה - וכל זאת בצורה מובנית לחלוטין.

"רשימות" היא אפליקציית ה-CAD היחידה, המתאימה הן לתוכנת AutoCAD והן לתוכנות CAD תחליפיות, כגון BricsCAD, המותאמת בצורה מלאה לעבודה בשיטת BIM!

בקרוב אפליקציות נוספות מבית RVM יעברו גם הן התאמה למודל זה, 
בינתיים, אתם מוזמנים להוריד ולנסות ללא תשלום את אפליקציית "רשימות" וליהנות מכל התכונות הייחודיות שלה, כולל התאמה מלאה למודל BIM.

המאמר באדיבות

תגובות