5 מיתוסים על צביעת דירה

הולכים לצבוע את הדירה של הלקוחות שלכם או שלכם עצמכם? סביר להניח שבטרם החלטתם על הפרוייקט, שמעתם כמה וכמה מיתוסים על כל הנושא של צביעת דירה. אז מה מתוך המיתוסים הללו אמת ומה פחות? הנה מקבץ של 5 מיתוסים שהגיע הזמן לשבור בנושא.

1. תהליך צביעה חייב להיות בהכרח מלכלך

חושבים שבהכרח צביעה תטנף לכם את כל הבית? ובכן, צביעה היא אכן מלכלכת, אבל צריך להתייחס לסוגייה באופן מדוייק: הכנה נכונה של הבית מבעוד מועד לתהליך הצביעה, יכולה לחסוך הרבה לכלוך מיותר וכתמי צבע שיהיה קשה לאחר מכן להוריד אותם.

·         ראשית כל, הוציאו רהיטים מאזור הצביעה או כסו אותם היטב בניילונים.

·         באמצעות סלוטייפ שהודבק מראש על מגבת, תוכלו לכסות אזורים כמו שקעים או חיבורי חשמל שלא תרצו שהצבע יבוא איתם במגע, ואף לסגור אזורים ספציפיים לצביעה מדוייקת ועדינה יותר כמו משקופים או אזורי החיבור בין הקיר והתקרה.

·         את הרצפה מומלץ לכסות כמובן בניילון או בעיתון כדי לספוג שאריות צבע שיטפטפו במקרה הצורך.

·          זכרו כי הכנה מבעוד מועד של הקיר באמצעות ניקיון שלו מאבק, וגירוד ושיוף שלו באזורים שבהם יש סדקים ופיצוצים של הצבע, יסייעו לצבע להקשר בצורה טובה יותר לקיר וכך תקצרו גם את זמן הייבוש וגם את הטפטופים.

·         עוד עצה טובה, היא לחלק את החלל שתרצו לצבוע למקטעים. אם תצבעו בכל פעם מקטע קטן עם כמות מדודה של צבע, גם תמנעו לכלוך מיותר, וגם תשתמשו בצבע בצורה היעילה ביותר מבלי לבזבזו שלא לצורך ולקבל קיר מלא גבשושיות בשל עודף צבע.

2. כדי לצבוע בפנים הבית, אין צורך להשתמש בפריימר

עוד מיתוס שכדאי לשבור, הוא נושא צבע הפריימר. רבים חושבים שבפריימר צריך להשתמש רק על סוגי צבע מיוחדים, או כאשר צובעים באזור שהוא מחוץ לבית, כדי לסייע לטיח הצבעוני להדבק כמו שצריך, אך האמת היא שזו טעות. הפריימר הוא לא ניסיון של החברות לגרום לכם לקנות מוצרים משלימים ולשלם עוד כסף, אלא מוצר שיש בו צורך של ממש אם רוצים לקבל תוצאות סופיות משביעות רצון. הפריימר סוגר סדקים וחורים בקיר, מכין את הקיר לצביעה ונקשר באופן כימי לצבע שמיושם עליו. כך הצבע החדש יכול להחזיק במשך זמן רב ולשמור על מראהו. בין אם מדובר בצבע על בסיס מים ובין שמדובר על צבע על בסיס שמן, בשני המקרים השימוש בפריימר הוא חשוב ואף חיוני.

3. רק צבעי יכול ליישם צבעי אפקטים בצורה טובה

נניח שחשקה נפשכם ביישום של צבע אפקטים על אחד הקירות בבית. סביר להניח, שיחד עם הרעיון תחפשו גם צבעי שיעשה זאת עבורכם. אך האם בהכרח אתם באמת זקוקים לצבעי מקצועי כדי ליישם אותם? ובכן, לא ממש...מרבית צבעי האפקטים כיום מגיעים עם הוראות מדוייקות ליישום ויש אינספור סרטוניםצביעת אפקט - תמונה באדיבות אתר טמבור

באינטרנט ובאתרי המותגים עצמם שמסבירים כיצד להשתמש בצבעי האפקטים הללו בצורה נכונה ממש שלב אחר שלב. יתרה מכך, דווקא חוסר הניסיון שלכם עם הצביעה ויישום האפקט יכולה ליצור תוצאה סופית ייחודית שתשמח אתכם מאוד, משום שלא תוכלו לראות אותה באף בית אחר, אפילו אם השתמשו באותו האפקט בדיוק. ועוד לא דיברנו על החסכון הכספי....4. עדיף תמיד לקנות קופסת צבע קטנה כי אי אפשר לשמור צבע לשימוש פעם שנייה.

טעות. גם מבחינת גודל קופסת הצבע וגם בתפיסה שאי אפשר להשתמש בצבע מספר פעמים לאורך תקופת זמן. ראשית כל, כמות הצבע וגודל הקופסא הם לא דבר שקובעים "לפי העין". כדאי לעשות מדידה מדוייקת גם של גודל החדר וגם של רמת הכיסוי של המוצר הסציפי בו תבחרו להשתמש לצביעה. לרוב, למשל במוצרי הצבע של טמבור, לכל עמוד מוצר מוצמד גם מחשבון צבע אליו מזינים את מידות האורך והרוחב של החדר וכך תקבלו כמות מדוייקת שלה תזדקקו לשם צביעה נאותה של החדר. ומה עושים אם בכל זאת נשאר צבע ספייר? הדבר האחרון שנמליץ הוא שתזרקו אותו. נהפוכו...במוצרי צבע על בסיס מים, הוספה של מעט מים מעל הצבע וסגירה היטב של פחית הצבע, תבטיח שהוא ישמר ולא יתקשה ותוכלו להשתמש בו בפעם הבאה ללא כל בעיה. אגב, אם מדובר בצבע שמן, טרפנטין יעשה את העבודה של המים.

5. צביעה נכונה נעשית מלמעלה למטה כאשר על כל פס מומלץ לעבור פעמיים- שלוש

גם פה, מדובר במיתוס שהוא לא מדוייק. אכן, יישום נכון של צבע חדש על הקיר נעשה במספר שכבות. אולם הדרך ליישום השכבות הללו עוברת לא ביישום של מספר שכבות בבת אחת, אלא בצביעה של משטחים שלמים, המתנה לייבוש מלא ואז יישום פעם שנייה וחוזר הלאה אם מעוניינים לבצע יישום של שכבה שלישית. לאחר כל ייבוש ושכבה, הגוון מתחדד והמראה קצת משתנה וכך ניתן להגיע לתוצאה משביעת רצון ומקצועית ללא שאריות צבע מיותרות על הקיר ונזילות לא מבורכות.
ומה לגבי טכניקת הצביעה? גם פה, למרות שזה קל ומאוד טבעי רק לצבוע למטה ולמעלה, האמת היא שצביעה כזו תשאיר לכם צביעה שהיא לא שלמה ואחידה ואפילו יתכן שתתקבלנה "קרחות" בסוף הצביעה. לכן, השיטה הנכונה היא לצבוע בצורה של שתי וערב, קודם לאורך ולאחר מכן לרוחב 
*המאמר נכתב בסיועה של חברת טמבור

המאמר באדיבות

תגובות