מדריך לעיצוב מטבחים כפריים

עיצוב כפרי למטבח מעניק אווירה חמימה ומיוחדת לאחד החדרים המשמעותיים ביותר בבית. אז איך מעצבים את המטבח באווירה כפרית? מדריך שלם שהיפוך את המטבח שלכם לפנינה עיצובית מרשימה.

כמו בכל תחום עיצוב, גם עיצוב מטבחים מושפע ממגמות עיצוב כלל עולמיות. יחד עם זאת, אפשר לחלק את סגנונות עיצוב המטבחים באופן גס לשני סגנונות עיקריים: מודרני וכפרי.

חומרים וצבעים

עיצוב מטבחים כפריים מורכבים לרוב מחומרים טבעיים, בעיקר עץ. אל העץ מצטרפים טקסטילים מחוספסים ופרופילי ברזל עם מראה טבעי וגולמי. עיצוב מטבח כפרי ישלב לרוב בין צבעי עץ כהים (בעיקר חום כהה), ולגוונים עדינים יותר כמו חום בהיר, צבע בז' או שמנת. השילוב של הצבעים האלו עם האלמנטים של העץ והברזל המחוספס מעניקים למטבח מראה כפרי מעודן, קלאסי ומשרים אווירה נעימה וחמה במטבח. חשוב מאוד לשים לב לאיכות החומרים מהם עשוי המטבח, וכי היא עומדים בתו התקן האירופאי המחמיר. רצוי להשתמש באריחים מתוצרת אירופית ולא מתוצרת סין, שכן אלו יחזיקו מעמד זמן רב יותר. בנוסף, חשוב לשים לב כי העץ הוא מאיכות מספקת. 

מוצרי חשמל וטכנולוגיה

ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות מאפשרות את שילובם של כלים טכנולוגיים חדשניים ומרשימים גם במטבחים כפריים. כך, ניתן למצוא היום תנורים וכיריים מתקדמים ביותר בעיצוב כפרי מרשים, תאורה חדישה בעיצוב קלאסי וחם, ואפילו קומקומים חשמליים וטמדריך לעיצוב מטבחים כפרייםוסטרים שמתאימים לעיצוב זה. כך, טרנד עיצוב המטבח הכפרי הלך וצבר תאוצה בשנים האחרונות בארץ ובעולם.  


אל תוותרו על הצרכים שלכם

כמו בעיצוב של כל חדר בבית, לפרקטיות יש משקל משמעותי. עיצוב כפרי יעניק לביתכם מראה חם ואפילו רומנטי, אך הוא לא אמור לבוא על חשבון הפרקטיות של המטבח. חשוב מאוד לתכנן את עיצוב המטבח, ובכלל זה דברים כמו שקעים חשמליים, מיקום המקרר והמדיח, שטחי האחסון ועוד, על פי הצרכים של המשפחה שלכם. בסופו של דבר, מטבח, יפה ככל שיהיה, נועד לבישול.

חלונות ותאורה

ככלל, חלק משמעותי מעיצוב כפרי הוא האור. חלל בעיצוב כפרי הוא חלל מואר ושטוף שמש, ולכן עיצוב המטבח שלכם יהיה חייב להתחשב בכך ולכלול חלון גדול ורחב, שימלא את האור בחדר ויחזק את תחושת החמימות.

אביזרים משלימים

עיצוב כפרי של מטבח יכלול גם לא מעט אביזרים משלימים. ארונות המטבח למשל, לא מגיעים עד התקרה, ובמרווח שנוצר בין הארונות לתקרה ימוקמו אביזרים שיעצימו את התחושה הכפרית במטבח, כמו עציצים או חפצי נוי העשויים מעץ.

בנוסף, אל המטבח הכפרי מצוותים לרוב גם אלמנטים שאינם כפריים. הידיות של המגירות והארונות, למשל עשויות להיות מברזל, ולעיתים גם יתווספו לארונות המטבח חיפויים מברזל מחוספס. נוכחותם של אלמנטים אלו מדגישה את נוכחותו של העץ כחומר הגלם המרכזי במטבח, ולמעשה מחזקת את התחושה הכפרית בו. 

המאמר באדיבות

תגובות