הרבה לפני שנשאבים לפרויקט בניית בית חדש


ועוד לפני פגישות עם אדריכלים או קביעת סגנון בניה מועדף....
שימו לב לבית שבו אתם גרים היום. זה לא משנה אם הוא בבעלותכם, בשכר דירה, של ההורים, קטן,  גדול... הביטו סביבכם, מה אתם אוהבים בבית ותרצו לאמץ? מה לעולם לא תתנו שיהיה בבית החלומות שלכם? ומה נראה לכם שכל אחד מבני המשפחה לא יוכל להסתדר בלעדיו. שימו לב לסדר היום שלכם, לצרכים ולהרגלים של כל בני המשפחה בתוך הבית מהבוקר עד הערב, הכינו מחברת ומטר למדידה ורישמו את כל המסקנות.


לדוגמא:

האם הכיור במטבח גדול מספיק עבורכם? מה מימדיו? האם מיקומו נוח? מה דרגת כאבי הגב כשמדיחים כלים? האם הארונות מספיקים לכל הציוד שיש לכם במטבח?  מגיעים לארון הגבוה בקלות? כמה אנשים יכולים לשבת סביב שולחן האוכל? האם צפוף לכם? נוח לכם?

האם חדר האמבטיה מרווח מספיק?נוח לכם להתלבש ולהתארגן בו? אמבטיה או מקלחון, מה תעדיפו? האם יש מקום נוח למעילים? לנעליים? לתיק מהעבודה? לטלפון? לספר? חדר השינה קטן? מרווח? מה הייתם רוצים שיהיה לצידי המיטה? רוחב המעברים, הדלתות, החלונות? מספיק מאוורר? מספיק אור? האם למי מבני הבית יש תחביבים כמו נגינה או רכיבה שמצריכים מיקום מיוחד? תנו את הדעת לכל חדר ופינה, מדדו, בידקו ורישמו הכל במחברת.

 

פקחו עיניים גם בבתים של אחרים משפחה/חברים...מה מצא חן בעיניכם? מה לא?

כך תוכלו לקבל החלטות ברורות ותאפשרו לאדריכל שלכם להתייחס לרצונותיכם ולתרגם את כל הממצאים לתכנית אדריכלית בדרך להגשמת החלום.

המאמר באדיבות

 • גלית בן שחר
 • קליק לחיוג: 050-7443328
 • טלפון:
  050-7443328הצג
 • כתובת:
  ק.משמר הנגב
 • אתר:
  הצג

תגובות