מצלמת מנוף: התוספת הקטנה שעושה הבדל גדול

 בשנתיים האחרונות אנו עדים למרבה הצער לתאונות מנוף רבות. אביזר אחד שיכול ליצור הבדל משמעותי במיוחד בבטיחות העבודה הינו מערכות ראייה למנופים, כגון מצלמת מנוף ומצלמת עגורן צריח, המשנות לגמרי את טווח הראייה ואת רמת הבטיחות בעבודתו של המנופאי.

 

תאונות מנוף ועגורנים עלו לתודעת הציבור בשנתיים האחרונות ביתר שאת, בשל מחאת המנופאים והתרחשותן של כמה וכמה תאונות מצערות באתרי בנייה ברחבי הארץ. תאונות מנוף קורות מסיבות שונות ומגוונות שלא את כולן מצלמת מנוף יכולה למנוע, החל מציוד לקוי או הרכבתו הלקויה, דרך שעות עבודה ארוכות ומתישות מדי, ועד כוח אדם שאינו מקצועי דיו. ככלל, עבודת העגורן או המנוף היא עבודה קשה, של הפעלת כלים כבדים מאוד לצורכי הרמה ונשיאה בגובה עצום של משקלים גבוהים, מה שיוצר סביבת עבודה ברמת סיכון גבוהה – כשמשהו משתבש הוא משתבש בגדול.

 

לכן, כדי להבטיח סביבת עבודה בטוחה יותר, כדאי להיעזר בכל אמצעי לצמצום סיכונים, כדוגמת מצלמת מנוף ומצלמות עגורן צריח. אלו אינן תחליף לכוח אדם מיומן ולמנוף או עגורן איכותיים מורכבים כהלכה, אך תוספת של מצלמת מנוף מספקת שינוי משמעותי בכל הנוגע לסכנות כמו הנפות עיוורות ושטחים מתים באופן שמשפר תהומית את בטיחות העבודה באתר.

 

מה קורה ללא מצלמת מנוף על העגורן?

 

פרט למוגבלות הטבעית של הראייה שלנו, בעבודתם של מנופאים יש לא פעם שטחים מתים רבים – אזורים שהם אינם מסוגלים לראות היות והם מוסתרים מזווית הראייה מצלמת מנוף מצלמת עגון צריח זום אפשלו, בגלל תנאי השטח וכן הלאה. מכיוון שראיית הנעשה בשטחים אלו הינה חיונית לביצוע העבודה, משתמשים לא פעם בכוח אדם נוסף המכוון את המנופאי מזוויות ראייה אחרות בעת ביצוע העמסה, הנפה, שינוע והורדה באתר. שיטה זו מספקת זוויות ראייה נוספות, אולם שוב – מכל זווית ראייה יש שטחים מתים משלה, וכמו כן ההוראות והמידע מועברים למנופאי על ידי צד נוסף, ללא שיוכל לראות בעצמו ולהחליט ישירות על סמך המידע שהוא חווה בעצמו ממקור ראשון.

 

איך מצלמת מנוף או מצלמת עגורן צריח פותרות בעיות אלו?

 

מצלמות מנוף מותקנות על עגלת העגורן או המנוף, ומבטלות את נושא השטחים המתים, ובעקבות כך גם את בעיית ההנפות העיוורות: הן מספקות למנופאי זוויות ראייה חדשות, כולל אפשרות לזום ולשינוי לפי הצורך באותו הרגע ממש, כך שיוכל לכוון את המנוף בהתאם ולא לפספס דבר. מכיוון שמצלמת המנוף מספקת ישירות למנופאי את כל המידע הדרוש לו עבור ביצוע עבודתו, הוא אינו זקוק לכוח אדם נוסף למטרות הכוונה – וכך אפשר לחסוך כוח אדם וכסף, וליעל את העבודה מכיוון שהיא מהירה יותר, ללא צורך בהעברת מידע מאדם לאדם כדי לפצות על הראייה המוגבלת כפי שקורה ללא מצלמת עגורן צריח או מצלמת מנוף בנמצא. עומדים בפני תהליך של השכרת מנוף? ראוי מאוד להציב על עגלת המנוף מצלמה שתספק למנופאי זום עיניים נוספות ותגביר את רמת הבטיחות באתר הבנייה.

 

התוספת שתופסת

 

לפיכך, קל להבין מדוע מצלמת מנוף או מערכות ראייה לעגורן מסוגים אלו הינן תוספת ראויה וחשובה, המחזירה את ההשקעה הכספית, חוסכת במשאבים, מייעלת ומשפרת את העבודה, ויותר מכל, וכמובן חשוב מכל - מספקת סביבת עבודה בטוחה יותר. בימים אלו כשרמת הבטיחות באתרי בנייה בישראל עולה לכותרות, עלינו לעשות הכל כדי לשפר את הקיים ולהבטיח עבודה חכמה ובטיחותית יותר למען שלומם של העושים במלאכה וכל עובר אורח סביב אתר הבנייה. 

המאמר באדיבות

  • זום אפ
  • קליק לחיוג: 03-5277719
  • טלפון:
    03-5277719
  • כתובת:
    מוהליבר 16 ראשון לציון
  • אתר:

תגובות