סגירת מרפסת - מה האפשרויות?

עבור מי שבביתו מרפסת תמיד עומדת האפשרות לסגור אותה וע"י כך להגדיל את שטח הבית, לזכות בחדר נוסף, לשפר את איכות החיים ולהגדיל את ערך הבית. בשל יתרונות אלו יותר ויותר בעלי בתים בוחרים לבצע סגירת מרפסת בביתם ולנצל את השטח בצורה טובה יותר. בשורות הקרובות נפרט את האפשרויות השונות לביצוע מלאכה זו.

 

סגירת מרפסת באמצעות בטון

הבטון היווה בעבר את החומר הבלעדי והאידיאלי לסגירת חללים וביניהם מרפסות. סגירת המרפסת באמצעות בטון הופכת אותה לדומה לכל אחד מחדרי הבית כאשר את התקרה יוצקים מבטון (במידה ומדובר במרפסת שאינה מקורה) תוך שימוש בקירות מבלוקים ושימוש בטיח. מאחר ומדובר בשיטת בנייה "כבדה" הרי שיש לוודא כי המרפסת אכן מסוגלת לעמוד בעומסי המשקל. פעמים רבות אופציה זו מתבטלת על הסף בשל בעיה זו.

 

סגירת מרפסת באמצעות אלומיניום

אפשרות זו הפכה במרוצת השנים להיות המובילה בתחום סגירת המרפסות. האלומיניום פר הגדרה הינו מתכת קלת משקל שמשמשת לצרכי "בנייה קלה" ולכן העומס הצפוי על רצפת המרפסת צפוי להיות מינימאלי ורב הסיכוי שהמהנדס שיבדוק את המרפסת יאשר את הפרוצדורה באופן מיידי. ניתן להשתמש באלומיניום הן לצרכי סגירת מרפסות מקורות והן לצרכי פתוחות. יצירת תקרה למרפסת פתוחה מתבצעת באמצעות שימוש בפאנל אלומיניום מיוחד, שכולל שילובי אלומיניום וגבס לבידוד אקוסטי ותרמי מושלמים שמחליפים את הבטון המסורתי שלא מהווה יתרון בהיבט זה. יתרונוסגירת מרפסת - מה האפשרויות?ת נוספים של האלומיניום עבור סגירת מרפסת :

·        בנייה מהירה – ניתן להשתמש בחלל החדר שנוצר תוך יומיים עד שלושה מיום תחילת העבודה.

·        בנייה נקייה – ללא אבק וללא פסולת בניין.

·        היעדר צרכי תחזוקה – האלומיניום אינו מחליד ואינו זקוק לצביעה חוזרת.

·        שיפועי גגות – ניתנים ליישום בצורה קלה למדי בשונה מתקרות בטון שסובלים פעמים רבות מליקויי שיפועים.

·        אפשרויות חיפוי מגוונות – הן כלפי חוץ והן כלפי פנים החדר לרבות שימוש בגבס.

·        מערכת חשמל – מוסתרת בפאנלים ללא צורך בהעברת חוטי חשמל מתחת לחיפויי פלסטיק.

·        הגשמת משאלות לבכם – את החדר החדש שתכננתם במקום המרפסת ניתן לעצב ככל העולה על רוחכם, ליצור פתח "סקיילייט" לאוורור והארת החדר, לשלב חלונות בלגיים, תריסים וזגוגיות מכל הסוגים (לרבות זכוכיות מחוסמות כבדות).

 

למעשה, השימוש באלומיניום עבור סגירת מרפסת מציע עולם ומלואו עבור דיירי הבית בהחלטותיהם למטרת הסגירה. כך למשל ניתן להפוך את המרפסת לחדר מגורים לכל עניין ודבר או לחלופין, ליצור חדר שמש שרוב הפאות שלו עשויות מזכוכית ולהשתמש בו לצרכי פנאי בחורף, כחדר משחקים עבור הילדים ואפילו כמחסן. כמובן שחשוב ביותר ליצור קשר עם קבלן בעל מוניטין על מנת להתאים את הצרכים שלכם לסוג הסגירה בפועל תוך שימוש בשיטות בנייה קלות ומתקדמות במיוחד.

המאמר באדיבות

  • סקופ
  • קליק לחיוג: 054-2326123
  • טלפון:
    054-2326123הצג
  • כתובת:
    בן שמן תל אביב

תגובות