על הנגשת כיתות לימוד

 

אם נדמה לכם שכל הילדים יעשו הכל כדי לא להגיע לבית הספר, תחשבו שוב. לא מזמן, התפרסמה כתבה על על מספר ילדים לקויי שמיעה שגם כעת – ארבעה ימים לפני החזרה ללימודים – עדיין לא זכו למסגרת המתאימה. והאמינו לנו, הם מאוד רוצים להגיע לכיתה.

על פי נוהל הנגשת הכיתות כיום, מרגע היוודע לרשות מקומית על נוכחות תלמיד או תלמידה עם לקות בשמיעה שנמצאים בתחומה, על הרשות לזמן יועצים אקוסטיים, קלינאי תקשורת ומומחים בתחום ליקויי השמיעה לביקור במסגרת החינוכית בה לומדים התלמידים הללו. על פי הדו"חות שיופקו בעקבות הביקור, ייקבע סדר העדיפויות של צורות ההתאמה ויוגש טופס בקשה לאישור ביצוע הנגשה לאגף בינוי ותקצוב במשרד החינוך. חשוב לציין שלאחר ביצוע ההנגשה, יש להגיש טופס בקשה להחזר הוצאות.

תכירו את Sound Field, המערכת החדשנית שמטרתה להעניק פתרון אופטימלי לתלמידים וסטודנטים לקויי שמיעה ללא יוצא מהכלל. בין אם הינם נושאים מכשיר שמיעה, שתלים ועוד – המערכת מתאימה ויעילה עבור כולם!

איך זה בעצם עובד? המערכת כוללת משדר + מקרופון למרצה, מקלט, ארבעה רמקולים בפינות הכיתה כך שלא יישאר תלמיד אחד שיפספס את החומר הנלמד. בנוסף לתפקידה במהלכי השיעור, ניתן לחבר את המערכת גם לכריזה במרכז האקדמאי או בבית הספר כך שתלמידים לקויי שמיעה יקבלו התראה ישירות אליהם. השילוב של ילדים כבדי שמיעה במערכת החינוך הוא חשוב מעל הנגשת כיתות לימודאין כמוהו; החל מהסברה כיתתית ועד להתנהלות נגישה בכל המוסדות האקדמאיים. זכרו, מדובר לא רק בחובה כי אם בזכות, לחנך את הדור הבא על כל רבדיו ולהעניק לכולם סיכוי שווה להגשמה ולמידה.

המאמר באדיבות

 • מהלב
 • קליק לחיוג: 0537394735
 • טלפון:
  0537394735הצג
 • כתובת:
  יגאל אלון 155, ת"א
 • אתר:
  הצג

תגובות