10 טיפים למשפצי דירה

10 טיפים למשפצי דירה1. ארנונה – גשו לארנונה ותוציאו פטור מארנונה לתקופת השיפוץ! יש דבר כזה.
2. מחיר למטר – אין דבר כזה, מהר מאוד תגלו שהקובע למחיר למטר הוא סוג ורמת החומרים בהם תשתמשו, כך שמומלץ מראש לקבוע מחיר לחומרים לבנים בתקרת רף נפרדת וזה אחרי שסקרתם את מחירי השוק, ככלל מומלץ לגשת למכרז קבלנים אחרי שיש לכם תוכנית עבודה וכתב כמויות מסודר, ואם כבר מחירים, חשוב חוזה מסודר ופריסת תשלומים, לפי, קיבלתי שילמתי.
3. שלביות האיטום – מומלץ להתייעץ עם יועץ איטום לקבלת הוראות בדבר איטום, קיימות שיטות שונות, ומגוון חומרים בשוק. ניתן לבצע היום כ10 שלבי איטום, בבניית השלד, יש לוודא כי עושים זאת נכון, עם דגש מיוחד בחיבורים ושינויי גבהים, חשוב מאוד גם סוג הגימור מבחוץ, טיח, אבן ירושלמית ואף שיטת הבנייה.
4. מידות – בעלי המלאכה כבר בחוץ, זה עתה ההובלות סיימו לפרוק את הרהיטים, ואז, חסר ס”מ למקרר, הראש מיטה מגיע קצת מעל החלון, הווילון עוד מ”מ היה מכסה, ועוד ועוד, שווה להזמין מודד ע”מ שהתוכניות יצאו מדויקות ולא בערך.
5. קרמיקה – הנה כמה טיפים, מקמו אריח על גבי אריח, לא מתנדנד? התקדמתם! הגודל זהה? עכשיו קחו שערה ומקמו במרכז האריח, רמת הנראות תראה לכם כמה האריח מבליט לכלוך, אל תתפשרו על אריח אחד כדי להבין אם זה תואם את הטעם שלכם, מקמו מספר אריחים יחד, ועכשיו? אל תשכחו להוסיף על ההזמנה, עדיף יותר מאשר להיתקע (הכי עדיף! לעשות חישוב כמויות מראש) לסיום! בררו על ארץ המוצא והתייעצו עם מעצב פנים מה הדירוג נכון לרגע הרכישה, וזכרו שספרד זה לא איטליה.
6. ריצוף – חשוב להשים דגש על שיפועים נכונים שיביאו לניקוז נכון, לא להשתמש בריצוף גדול מידי, הדבר יוצר שיפועים לא רצויים. בהעתקת שרותים מנקודה לנקודה, בדקו שלא התרחקתם יותר מידי, על מנת לשמור מעבר תקין, לצינור 4 צול כולל שיפוע. כשאתם מעתיקים את השרותים, שימו לב, שהסביבה אכן תהא נגישה לניקוי.
7. דלתות – דלתות זה אחד מהדברים שיהפכו לכם את הבית, קצת מעצבן להתקל בזה רק בסוף, כשהמזומנים אזלו, חשוב לתת לזה את המקום כבר בהתחלה, ולקחת את זה בעלויות, כדבר ששווה את ההשקעה, מרווח בין דלת לרצפה ימנע אולי שריטות, אך יסייע במעבר של, חום, קור, מזגן, מחדר לחדר, את צבעי הדלת, כדאי להתאים יותר לקיר מאשר לרצפה על מנת לקבל קו נקי יותר. לא מומלץ לחתוך את תחתית הדלת, הדבר גורם להתנפחות, ניתן ואף רצוי להזמין דלת בגודל תואם לפתח, בררו כי אף אביזרי הדלת כגון משקוף, הרכבה, ידיות, צירים, כלולים במחיר, וטיפ אחרון! בחדרי רחצה, מומלץ לקחת דלת עם מנעול מותקן.
8. אלומיניום – יש לוודא התקנת משקוף עיוור בצמוד לבטון עם התאמה לחיפוי העתידי שיבוא עליו, כמו כן חשוב לסמן תריסי גלילה בתוכניות עבודה, על מנת שיוכן מגרעת תואמת, טיפ, ישנם זכוכיות וחלונות העמידים לחום קור רעש יש לוודא כי הזמנתכם תואמת לנ”ל במקומות הנצרכים לכך, כמו כן חשוב לבחון את סוג החלון, הזזה, ציר, קיפ, קיפ כפול, בהתאם למקום בו הוא מותקן.
9. סורגים – חשוב לבדוק את צורך הסורג מראש על מנת להחליט איך להזמינו, עיצובי או בטיחותי, במידה וזה רק בטיחות ניתן להוזיל עלויות בסורגים קלאסיים, טיפ! אל תסמכו אל איש ברזל שיזרוק לכם מחיר למטר, ויביא לכם איזה מוצר דק, לא מגולוון, ולא צבוע בתנור, מומלץ להגיע עם תוכנית אדריכלית מצוירת, הכוללת מידות, עוביים והוראות, חשוב שיהא מגולוון וצבוע בתנור למניעת חלודה ושמירה על מראה נקי.
10. טיח וצבע – נתחיל מהרובה, הפס הזה שמעצבן כל עקרת בית בין הרצפות, כן, גם לו, אפשר לבחור צבע. ואם כבר מדברים על צבעיים, ישנם צבעים העמידים למים, לדוג’ צבע משי, אך חובה לעשות החלקה קודם, בימינו חיפוי קירות בטפטים היא לא האופציה היחידה, יש בשוק טקסטורות מדהימות, חלקם בטמבור וחלקם בחברות שונות, טיפ! ניתן למרוח לכה על צבע על מנת לעבור ממראה מט למבריק, מומלץ בדרך כלל בדקורציות מיוחדות, להשים לב בתוכניות, במידה ועושים טקסטורה, כדאי שהצבע יעלה על שקעים, או לחלופין, להחליף לשקעים מעוצבים.
לסיכום! לא להתפשר על לראות תעודות מוצרים ותוקף אחריותם, הדבר מעיד בדרך כלל על מהות המוצר ואיכותו, מחיר גבוה לעתים משתלם, שיפוץ בית זה לא משהו שעושים כל יום, ואולי הטיפ הכי חשוב, לא יוצאים לשיפוץ מלא ללא אדריכל, החיסכון הזה, יעלה לכם אחר כך אלפי שקלים, החל מתכנון שגוי ולא נוח, סטיות מעצבנות ובלתי נגמרות בבנייה, חומרי בנייה יקרים, ורהיטים שלא תואמים את הבית, 

המאמר באדיבות

תגובות