עיצוב תאורה כפרית למטבח

אנשים רבים חולמים על מטבחים כפריים בסגנון טוסקני עם ארונות מעץ טבעי ווילונות משובצים. כאשר עוסקים בתכנון של מטבחים כפריים, בין בחירת הארונות ומשטחי העבודה, אסור לפסוח על אלמנט חשוב ביותר והוא - תאורה מתאימה. התאורה יוצרת את האווירה החמה והביתית של מטבחים כפריים ומדגישה אלמנטים ייחודיים.

מטבחיים כפריים - יצירת תאורה נכונה

מטבחים מודרניים כוללים תאורת לד, פלורוסנטים או ספוטים, היוצרים אווירת הייטק קרה.  מטבחים כפריים זקוקים לתאורה צהבהבה וחמימה בשילוב עם תאורת נפח למשטחי העבודה, בהם נדרשת תאורה חזקה יותר.

בחירת גופי תאורה עבור מטבחים כפריים

מטבחים כפריים כוללים גופי תאורה ייחודיים מחומרים כמו: פורצלן, ברזל, זכוכית נחושת וחרס.
חשוב למקם את גופי תאורת מטבחים בצורה מדויקת ופרקטית, ליצירת האפקט הרצוי ולהתקין דימרים, המאפשרים שליטה על עוצמת התאורה בפינות הישיבה ומעל לאי. הוספת מנורות בסגנון עתיק על הקירות, יוצרת אווירה מיוחדת והיסטורית. סוגי תאורה מתאימים למטבחים כפריים כוללים:
 
נברשות - המשתלשלות מהתקרה יוצרות אווירה רומנטית עם אלמנטים כפריים. הנברשת, הנקראת גם "שנדליר", עשויה לרוב ממתכת ובה קנים לנורות בצורת נרות, למראה הרומנטי של המאה ה-19.  אפשר לבחור בין נברשות בסגנונות שונים: עם עיטורי פרחים מברזל, תוספות של אהילי בד, שרשראות קריסטלים ועוד.
 
מנורות תלויות - הן מנורות תלויות מזכוכית צבעונית או טיפאני, בשילוב ברונזה, פליז או פלדה. מנורות אלו מגיעות בשלל דגמים עם הדפסים שונים, כיתוב, חריטות ועיטורים. ניתן לבחור מנורות חלקות או צבעוניות, מתלה אחד עם מספר מנורות או מנורה אחת ארוכה.
 
גופי תאורה עם השפעות היסטוריות - מעל פינת הישיבה אפשר לתלות מנורות עם עיצובים השואבים השראה מתקופות היסטוריות שונות כמו: התקופה הגותית, עם מנורה המשלבת אהיל זכוכית מעוגל ומתלה ברזל מעוטר, מנורה בנוסח הארט דקו, עם מתלה פלדה או ניקל ואהיל זכוכית חלקה בגוון בהיר או מספר אהילי ניקל קטנים. אפשר לתלות על  הקירות מנורות ברוח התקופה הקולוניאלית, מפלדה מוצקה בצורת קונוס עם חרכים קטנים מהם יוצא האור בעוצמה חלשה, מנורות פח עם שתי נורות הנראות כמו נרות או מנורת פליז בנוסח ניו אינגלנד עם אהיל זכוכית.
 
תאורה דקורטיבית - אפשר לתלות על הקירות סוגים שונים  גופי תאורה דקורטיביים, מפורצלן, ברונזה, זכוכית או קרמיקה כגון עששיות במראה עתיק של טירות הקסומות, מנורות עם אהילי בד או עם ציורים מסוגננים בעלי אלמנטים כפריים. תאורה במיקומים שונים, מדגישה אלמנטים ייחודיים במטבח ם כמו: אריחים מצוירים, סירים ומחבתות התלויים מהתקרה, מדף עם אביזרי נוי.
 
תאורת משטחי העבודה – באזורי עבודה כמו שיש, כיור וכיריים, יש לשלב תאורה שקועה ונסתרת מתחת לארונות ומדפים, אשר תספק תאורה הולמת למשטח העבודה. תאורת פלורסנט או לד מהווה פתרון חסכוני, מספקת פיזור אחיד של האור ומאפשרת עבודה נוחה ובטיחותית.

רכישת גופי תאורה עבור מטבחים כפריים

כאשר רוכשים גופי תאורה, חשוב לבחור בחברה המתמחה בתחום עיצוב ותכנון תאורה, המספקת מבחר גדול של גופי תאורה איכותיים בסגנונות שונים, כולל כפריים. במידה ונעזר במעצב מקצועי הדבר יכול להקל בהחלט את הנושא, במידה ולא, חברה איכותית בתחום בהחלט תעניק ייעוץ וטיפים משלימים עם רעיונות יצירתיים.
 
בחירת גופי תאורה מתאימים ומיקומם הנכון הופך מטבחים כפריים לחלומיים ומעוררי תיאבון. כל שנותר הוא להכניס לתנור פאי תפוחים ריחני ולהרגיש כמו בטוסקנה.


* המאמר נכתב באדיבותו של פורטל המטבחים אקרמן מטבחים המציג מטבחים כפריים ייחודיים של חברות ונגריות בישראל, תמיד נשמח לעמוד לרשותכם.

עיצוב תאורה כפרית למטבח

המאמר באדיבות

  • אקרמן מטבחים
  • קליק לחיוג: 0546257071
  • טלפון:
    0546257071
  • כתובת:
    ירושלים
  • אתר:

תגובות