פורום אוטוקאד - AutoCAD

פורום אוטוקאד הינו המקום לשאלות ותשובות הנוגעות לתוכנת אוטוקאד - תמיכה באוטוקד, בעיות שנתקלתם בהן, טיפים וכדומה.
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

פתיחת קובץ

דדי 10.12 (19:59)
היי
שלחו לי קובץ כנראה מגרסה ישנה ואני לא מצליח לפתוח אותו כמו שצריך
אני עובד על 2016

מצרף תמונהפתיחת קובץ
הוסף תגובה קישור ישיר

לא כל כך קשור לגרסה - כנראה שחסרים XREFs

אר.וי.אם מערכות - תמ 11.12 (09:02)
בקש ממי ששולח את הקובץ, לשלוח ב-eTransmit כך שתקבל את כל הקבצים המקושרים לקובץ הנוכחי. באותה הזדמנות כדאי לבקש לכלול גם Fonts למשלוח כדי שגם מי ששולח וגם מי שמקבל יוכלו לראות את "אותו מסך".
אר.וי.אם מערכות - צוות תמיכת CAD
הוסף תגובה

הגדרות המקלדת

adis 10.12 (19:47)
יש אפשרות לשנות את ההגדרות של המקלדת/עכבר?
ניסיתי להיכנס עם פקודת CUI אבל לא ראיתי שם...
הוסף תגובה קישור ישיר

הגדרות מקלדת לא בתוך AutoCAD - עכבר כן!

dannyk 11.12 (09:17)
אין הגדרות מקלדת בתוך ה-AutoCAD - אם הכוונה לקביעת כפתורים כאלה ואחרים במקלדת (מאוד רטרו) זה נעשה דרך מערכת ההפעלה. כוון שמעבר לכפתורי פונקציה יש היום Tray שמאפשר לרבוע מלא פרמטרים, כבר איננו זקוקים לפטנט הישן הזה של קביעת כפתורי הפונקציה ותוספות כנ"ל דרך המקלדת לעומת זאת, העכבר כולל כמה יכולות שליטה דרך -AutoCAD: יש לגשת ל:
Options>User Preferences> Right Click Customization שם ניתן להגדיר מספר דברים (מלמעלה למטה):
אם תעשה Check על Turn on Time Sensitive right click תקבל בכפתור הימני כפתור Enter 0בלחיצה קצרה) וכפתור ימני (Shortcut Menu) בלחיצה ארוכה.
למיטב הבנתי שווה להשאיר בברירת מחדל את 3 האופציות הבאות (כולן על Shortcut Menu)
בנוסף לכל אלה, תוכל להדליק את MBUTTONPAN (לתת ערך של 1) ואז תוכל בלחיצה רציפה על הגלגלת, לבצע PAN שקוף, בלחיצה כפולה על הגלגלת לקבל Zoom Extents ובגלילה רגילה מטה/מעלה להתקרב/להתרחק מהשרטוט.
אם תבחר אובייקט ותלחץ באופן רציף על הכפתור הימני, הזזת העכבר תאפשר לך להזיז/ להעתיק /להדביק כ-Block - כל זה נכון בקובץ הנוכחי וגם בין קבצים (כשהמסך מפוצל)
הוסף תגובה

הגדרת העכבר

Hen levy Architectur 10.12 (14:08)
רציתי לשאול לגבי הגלגלת של העכבר אני רוצה להגדיר אותה שהיא תיהיה ZOOM IN+ ZOOM OUT

איך אני עושה את זה - כרגע היא מוגדרת על משהו אחר
הוסף תגובה קישור ישיר

עכבר

רונה 10.12 (17:35)
כרגע זה מוגדר על משהו אחר? על מה?

ההגדרות של העכבר לקוחות ממערכת ההפעלה באופן אוטומטי.
כנסי ללוח הבקרה תפעילי את מנהל העכבר וסדרי שם את ההגדרות, תסתכלי על מחשב אחר תקין ותעשי את אותו הדבר.

הוסף תגובה

מסך מחשיך

רדה 10.12 (14:00)
היי , אולי מישהו יכול לעזור. פתאום התחילו לי בעיות במסך עם תאורה. הוא מואר רק כשנכנסים לתוך הלשונית של הפקודה וגם זה לא בכל לשונית. וכשאני רוצה לעבוד המסך הופך לכהה מאוד. כך שבלתי אפשרי לעבוד.):
הוסף תגובה קישור ישיר

בעיית שמירת קובץ

סאשה 10.12 (13:36)
כאשר אני מנסה לשמור את השרטוט מופיעה לי ההודעה שנמצאת בתמונה
מישהו נתקל בזה? תעזרו לי בבקשהבעיית שמירת קובץ
הוסף תגובה קישור ישיר

שמירה

רונה 10.12 (17:47)
הנה לינק שמסביר את הבעיה
knowledge....ormat.html

בהנחה שאצלך רוב אלה תקינים, מה שנותר זה הימצאותם של אובייקטים לא סטנדרטיים של אוטוקאד שהתוכנה שיצרה אותם איננה מוצר של אוטודסק

•Proxy objects (objects created by third-party applications or other Autodesk applications) that are not recognized by AutoCAD.
אוטוקאד לא יודע כיצד עליו לשמור את האובייקטים הללו ולכן עוצר את ביצוע השמירה. את שואלת מה הפתרון? לצערי אני לא יודעת.

הוסף תגובה

תודה רונה

סאשה 12.12 (07:35)
ניסיתי לשמור את זה כקובץ טמפלייט ואחרכך כקובץ dwg וזה עבד איכשהו
הוסף תגובה

השלמת קו

עדי 10.12 (10:24)
שלום,
זכור לי שיש פקודה שיכולה להשלים הפסקות בקוים כמו בתמונה שצירפתי , מקיפים עם הסמן מימין לשמאל. ניסיתי FILET ולא הצלחתי,
מה הפקודה??...השלמת קו
הוסף תגובה קישור ישיר

ישנה הפקודה join שכנראה תחבר...

dannyk 10.12 (10:34)
את שני הזוגות של הקווים או סגמנטים של Polyline בהתאמה ובהנחה שהם על אותו וקטור (או שהקרבה ממש גדולה)
אפשר להפעיל את הפקודה Join ואז להצביע בחלון Crossing על 2 החלקים המיועדים להתחברות.
הוסף תגובה

אה, הבנתי. האמת ניסיתי את זה א...

עדי 10.12 (10:40)
אה, הבנתי. האמת ניסיתי את זה אבל כנראה שזה לא אפשרי שני הקוים יחד...(גם שני הסגולים וגם שני האדומים)
אז צריך זוג זוג....

תודה רבה!
הוסף תגובה

שלום,אני מנסה למחוק שכבות בתוכנית והן לא נמחקות.

rdahan770 9.12 (21:12)
שבוע טוב ,
אני מנסה למחוק שכבות שאיני צריכה בתכנית ,נכנסתי לליירס בחרתי ,עשיתי דילייט והן לא נמחקות ,מופיע לי על צג המחשב הודעה מטעם התוכנה שהשכבה שנבחרה איננה נמחקה
אם מישהו יודע למה ? ואיך ניתן לשנות ?אודה לו מאד ,
בתודה מראש.
רבקהד
הוסף תגובה קישור ישיר

תשתמשי בפקודה laydel (ל"ת)

רונה 10.12 (08:20)
הוסף תגובה

תודה רבה עזרת לי מאד.

rdahan770 11.01 (22:08)
תודה רבה עזרת לי מאד.
רבקהד
הוסף תגובה

Laydel זאת אפשרות אבל Merge יותר אפקטיבי

dannyk 10.12 (09:42)
הסיבה ששכבה איננה נמחקת היא שהיא מכילה מידע כלשהו (לא חייב להיות על המסך - יש אפשרות שהמידע הזה נמצא בזיכרון של הקובץ ולכן לא מתאפשרת מחיקה של השכבה).
מאז 2014, ניתן לבחור שכבה או מספר שכבות ובכפתור הימני של העכבר, לבחור באופציה
...Merge Selected layer(s) to ואז ייפתח חלון בו נבחר את שכבת היעד של מיזוג השכבות הנבחרות.
אם נעביר את כל השכבות המתמזגות לשכבה מסוימת - לבסוף, שכבות המקור יימחקו ואילו היה בהם תוכן, הוא יימצא עתה בשכבת היעד... פחות אכזרי ויותר בטוח מ-LAYDEL
הוסף תגובה

מילוי צבע לקירות

נעמה 8.12 (19:55)
שלום ,מישהו יכול להגיד איך עושים מילוי שחור לקיר ?
הוסף תגובה קישור ישיר

Hatch מסוג Solid בכל שכבה ייעודית זה סבבה

dannyk 10.12 (09:49)
הקיר אמור להיות שטח תחום שבתוכו אשפר להצביע כשעושים Hatch (רצוי אפילו Polyline (שכן אז ניתן גם לבחור אותו כאובייקט) ואז או בהצעה בתוך השטח התחום או בבחירת המעטפת יש גבולות ל-Hatch - לבחור באופציה Solid (מילוי מלא ואחיד) ואת כל זה יש למקם בשכבה שצבעה ייקבע או דרך השכבות
(בשיטת ה-STB או דרך קובץ ה-CTB הצמוד להגדרת העמוד/ההדפסה)
הוסף תגובה

מה המידות למחמם מגבות לתכנית (ל"ת)

שיר 7.12 (20:47)
הוסף תגובה קישור ישיר

בעיה בהיצמדויות

נעמה סינדלר 7.12 (19:45)
יש לי בעיה דחופה - אינני מצליחה לקבל היצמדויות, כמובן שה OSNAP דולק וגם ה F3. אודה מאוד לעצה בעניין.
הוסף תגובה קישור ישיר

תבדקי את הגדרות הOSNAP שלך...

adis 8.12 (09:39)
Tools ואז Drafting settings שם תוודאי שכל האפשרויות שאת רוצה מסומנות
הוסף תגובה

איני רואה TOOLS הדבר היחיד שמופיעה לי הוא EXPRES T (ל"ת)

נעמה סינדלר 10.12 (19:22)
הוסף תגובה

קווים ואובייקטים בלתי נראים בעת תזוזה או ביצוע הקו

קלודט 7.12 (12:49)
כשאני עושה קו ב POLYLIN או כשאני רוצה להזיז משהו אני לא רואה את הקו עד שאני לוחצת שוב במקום שאני רוצה ואותו הדבר לגבי ה MOVE, אני לא רואה לאן אני מזיזה את האובייקט שאני בוחרת עד שאני לא משחררת.

מה עושים?
דחוףףףףף
הוסף תגובה קישור ישיר

צריך עוד פרטים אבל

dannyk 7.12 (14:39)
יתכן שהאצת החומרה של ה-AutoCAD מופעלת אך כרטיס המסך שלך אינו תומך. בלי ספק מדובר בבעיית תצוגה. נסי לאתר בתחתית המסך מימין כפתור הנראה כמד מהירות. הקליקי בכפתור הימני ובטלי את ה-Hardware Acceleration אם מופעל. תגידי לנו אם זה עזר וגם אם לא כי זה ממש סיוט לעבוד כך...
הוסף תגובה

הנה הפתרון

רונה 7.12 (15:58)
dragmode=auto
הוסף תגובה

שורת הפקודות באוטוקד

אורי 7.12 (10:28)
איך ניתן להגדיל את הכתב בשורת הפקודות למטה?
הוסף תגובה קישור ישיר

ככלל, מי שמשפיע על גודל הטקסט ב-AutoCAD זה Windows

dannyk 7.12 (11:41)
אם ב-Windows מגדירים את הרזולוציה בנפרד ואת גובה הטקסט בנפרד, באחוזים - 125% או 150% מגובה הטקסט הרגיל ב-Windows, לדבר יש השפעה מיידת על -AutoCAD במגוון מקומות כולל ב-Command Line- אם את רוצה ספציפית את גובה הטקסט בשורת הפקודה בלבד, נסי את מה שמצורף כאן בתמונה
אחרי לחיצה על FONT... תוכלי לשנות את גודלוככלל, מי שמשפיע על גודל הטקסט ב-AutoCAD זה Windows
הוסף תגובה

נתקלתי בבעיה שאני לא מצליחה לפתור!

adis 6.12 (19:27)
היי,

לא ברור אם אני עשיתי משהו או שזה קרה באופן מוזר..
כל פקודה שמצריכה פתיחת תיקייה מסוימת כמו: שמירה בשם, ייבוא קבצים/תמונות וכד'
משום מה לא נפתחת תיקייה, אלא נפתחת שורה בשורת הפקודות עם שאלה של איפה אני רוצה לשמור או איזה קובץ לייבא...

איך אני חוזרת למצב בו אני יכולה לבחור מהתיקייה??

תודה רבה!!

נתקלתי בבעיה שאני לא מצליחה לפתור!
הוסף תגובה קישור ישיר

הקלידי FILEDIA ושני ערך מ-0 ל-1

dannyk 7.12 (09:19)
לעתים AutoCAD מכבה את ה-FILEDIA (נותן ערך של 0) ואז כל עיסוק בקבצים עובר לשורת הפקודה (Command Line)
אם ה-AutoCAD הוא 2016 או צעיר יותר, ניתן לעשות שימוש ב-SYSVARMONITOR ואז, לחיצה על ה-ICON ובחירה באופציה RESET ALL תחזיר את כל משתני התכנה שנבחרו למצב הרצוי.
הוסף תגובה

מלך! תודה!

adis 8.12 (09:32)
עוד בעיה שקרתה לחברה שלי..
היא לא מצליחה למחוק עם המקלדת.. יש אפשרות לשנות את ההגדרות של המקלדת/עכבר?
ניסיתי להיכנס עם פקודת CUI אבל לא ראיתי שם...
הוסף תגובה

hatch

Karin Alfasi 6.12 (12:24)

היי. האטצ' אצלי באוטוקאד לא עובד לי ותוקע לי את המחשב...
מה ניתן לעשות והאם יש אפשרות אחרת במקום האטצ'??
הוסף תגובה קישור ישיר

מציע לבדוק היטב את אשר את טוענת:

dannyk 6.12 (14:52)
פתחי שרטוט חדש לגמרי וריק מתוכן - שרטטי קצת מאוד גאומטריה ובחרי ב-Hatch
תוכלי להצביע בתוך שטח תחום ו/או לבחור אובייקט סגור למילוי
האם ה-AutoCAD מגיב היטב לזה בפקודה Hatch
אני מניח שכן ועל כן נדרש לבדוק מה יש בקבצים שאת קוראת להם "אצלי ב-AutoCAD"
אם ה-Hatch לא עובד גם על קובץ חדש יש לבדוק את התכנה מול החמרה ברמת ההתקנה
לפי הצורך ניתן לתקן את ההתקנה (Repair) , לא עזר? להתקין מחדש (re-Install) או להסיר ולהתקין מחדש.

יועיל לדעת יותר פרטים: האם זה עבד קודם היטב ופתאום הפסיק להגיב?
האם המחשב חדש או ישן
האם האוטוקאד הותקן לאחרונה וכד'
ככל שנדע יותר פרטים יקל עלינו לעזור
הוסף תגובה

האטצ'

Karin Alfasi 6.12 (16:12)
לפני זה עבד מעולה 'כרגע לא...
המחשב חדש נקנה שנה שעברה וגם האוטוקאד הותקן שנה שעברה סמוך לקניית המחשב.
ניסיתי בדף חדש וזה אכן עבד.
ועוד משהו ..
איך אפשר להחזיר את הדף סימניות למעלה על מנת לפתוח דף חדש הוא נעלם לי ? מה כותבים בקומנד??
הוסף תגובה

לגבי השאלה השנייה - כותבים FILETAB, בהמשך ל-Hatch:

dannyk 6.12 (16:42)
אם ה-Hatch עובד בקובץ חדש וריק אז הרווחת כיוון שלא צריך לעשות שום דבר בקשר לתכנה והכל טוב!
לגבי הקבצים הבעייתיים שבהם ה-Hatch תוקע את המחשב:
1) כדאי לנקות את הקבצים רצוי באפליקציות ניקוי אבל בוודאי שבאמצעות PURGE (למחוק הכל מהזיכרון של
הקובץ) PURGE ALL כולל הכל וגם PURGE- ו- REGAPPS וגם שם לנקות הכל! בסוף לעשות גם Audit עם
אופציה YES ל-FIX ERRORS- כמובן שאם יימצאו שגיאות - יש לחזור על הפעולה עד שהתכה תתקן את
הקובץ
2) לעשות Hatch (אם יש אפשרות לבחור את האובייקטים בהצבעה אז Select יקל על AutoCAD יותר מאשר
Pick Point -

לא הסתדר? תודיעי ונוכל לקבוע כדי להשתלט על המחשב או לקבל את הקובץ לבדיקה/תיקון
הוסף תגובה

משהו מוזר...

חסדיאל שופק 6.12 (12:06)
כל הקוים במודל התחברו למין בלוק אחד שלא ניתן לפוצץ אותו, מה זה?
הוסף תגובה קישור ישיר

צרף תמונה ואז ננסה לעזור לך...

dannyk 6.12 (12:18)
יכול להיות שאתה יכול לעשות UNDO כדי להגיע למצב שלפני?
הוסף תגובה

שמירת קובץ בגירסה ישנה יותר - מה זה dwl

איריס 6.12 (05:58)
אני עובד, על גירסת אוטוקאד 2018 , שמרתי קובץ בגירסת 2013 ויצא שכתוב dwl בסיומת
אין שום אופציה של dwg בלבד. מופיע באפשרויות 2013LT (*dwg
מה זה ואיך אפשר לשמור את הקובץ בגירסת dwg ?
הוסף תגובה קישור ישיר

את הקובץ של AutoCAD 2018 כדאי לשמור בגרסה שלו

אר.וי.אם מערכות - תמ 6.12 (09:00)
כשאתה מעביר את הקובץ למישהו אחר, תעשה eTransmit ושם תוכל לקבוע את הגרסה הרצויה עבור מי שיש לו AutoCAD ישן יותר. כך תיהנה מה-Features החדשים ולא תקלקל לעצמך את הקובץ אך מצד שני מי שאתה חולק עמו את הקובץ יקבל אותו כשהוא נשמר בגרסה הישנה יותר. etransmit נמצא ב-Application Menu (האות הגדולה משמאל למעלה תחת Publish
קובץ dwl הוא קובץ הנעילה של AutoCAD והוא אמור להימחק כשאתה סוגר את הקובץ. מצד שני, קובץ ה-dwl מורה לכל AutoCAD שהקובץ פתוח לעריכה על ידך ומציע אפשרות לפתוח כ-read only. לפעמים, AutoCAD לא יצליח למחוק את ה-DWL ואז תוכל לעשות זאת בעצמך.
הוסף תגובה

שעות עבודה

נועם 5.12 (13:03)
איך אני יכול לספור שעות עבודה על קובץ מסויים?
הוסף תגובה קישור ישיר

זה לא יהיה מדויק למנות זמן עבודה ב-AutoCAD

אר.וי.אם מערכות - תמ 5.12 (13:09)
דרך הקובץ כי הוא סופר זמן שהקובץ פתוח בין אם אתה עובד עליו ובין אם לאו בכל מקרה, תוכל להקליד את הפקודה TIME ו-Enter ותוכל לקבל את הנתונים
קיימים ב-Internet כלים לרישום מדויק של שעות עבודה אך האחריות היא תמיד על משתמש הקצה
הוסף תגובה

תוכל לתת דוגמא לתוכנה כזו? (ל"ת)

נועם 5.12 (16:49)
הוסף תגובה

Toggl למשל (ל"ת)

dannyk 5.12 (17:41)
הוסף תגובה

ביטול הפקודה המרחפת

מי 4.12 (20:07)
איך מבטלים את הפקודה המרחפת כך שניתן יהיה להקליד רק בשורת הפקודה
הוסף תגובה קישור ישיר

Dynamic Input OFF

dannyk 5.12 (09:48)
או בלחיצה על ה-ICON (יש לו סימן פלוס ושורה) או בהקלדה - DYNMODE - אח"כ OFF ו-Enter
אני דווקא ממליץ על עבודה עם Dynamic Mode כי יש לו הרבה יתרונות (רואים נתונים למשל במן מדידה, זיהוי נקודה ב-ID וכדש') אבל מי אני?
הוסף תגובה

תודה (ל"ת)

מי 5.12 (15:06)
הוסף תגובה

שינוי מצב מתלת מימד לדו מימד!

חסדיאל שופק 4.12 (13:59)
איך אני מחזיר את המודל להיות על דו מימד אחרי שבטעות עברתי לתלת מימד והמודל לא מאופס ולא על ידי CTRL+Z, מכיון שכבר עבדתי עליו ככה
הוסף תגובה קישור ישיר

בקוביה למעלה מצד ימין של המסך (ל"ת)

אנונימי 4.12 (15:18)
הוסף תגובה

אם יש קובייה, אפשר ללחוץ TOP כדי לחזור לצפייה

אר.וי.אם מערכות - תמ 4.12 (16:29)
מלמעלה בדיוק על התכנית - מלבד זאת, כדאי לוודא שה-Visual Style הוא על 2D Wireframe אחרת לא הכל ייראה כפי שאתה רגיל
הוסף תגובה

שינוי נקודת base point של block

אושרי מי 3.12 (15:54)
כיצד לאחר שכבר יצרתי בלוק אני יכול לשנות את נקודת ה base שלו
תודה
אושרי מי
הוסף תגובה קישור ישיר

2 אפשרויות - שתיהן דרך ה-Block Editor

dannyk 3.12 (17:02)
בוחרים ב-Block ולוחצים כפתור ימני - בוחרים באופציה Block Editor
אפשרות ראשונה: הזז אץ כל הגאומטריה כך שנקודת ההכנסה החדשה תימצא ב-0,0 של ה-Block Editor
אפשרות שנייה - אתר ב-Block Authoring Palettes שנפתחים עם ה-Block Editor, פרמטר שנקרא Basepoint ומקם את הפרמטר במקום בו אתה רוצה שתהיה נקודת ההכנסה

בשני המקרים סגור את ה-Block Editor תוך שמירה על ה-Block
הוסף תגובה

תודה (ל"ת)

אושרי מי 3.12 (18:23)
אושרי מי
הוסף תגובה

ואיך בתוך הבלוק אני משנה נקודת...

אושרי מי 4.12 (08:10)
ואיך בתוך הבלוק אני משנה נקודת כניסה של attribute
אושרי מי
הוסף תגובה

מה שיש בתוך ה-Block זה Attribute definition

dannyk 4.12 (12:04)
את ה-Attribute Definition ניתן למקם בכל מקום שתבחר ב-Block והיישור שלו יכול להיות על יישור שהו כמו Middle Center, Bottom Right וכד' - אתה חייב לזכור רק שאחרי כל עיסוק ב-Attributes בתוך Block - אחרי סיום יש לסנכרן את ה- Blocks הקיימים כדי שהשינוי יחול על כל המופעים הקיימים של ה-Block
הוסף תגובה

שתי בעיות.

חסדיאל שופק 3.12 (12:20)
1: נעלם לי המצביע של העכבר במודל וגם בלייאאוט, הוא חי אבל לא רואים אותו, רק אם הוא באמצע בחירה או משהו.
2: ההאצ' שעשיתי במודל יושב טוב , אבל בלייאאוט הוא זז ימינה משהו כמו שלש מטר, אם אני מסדר אותו שם, אז הוא זז במודל שמאלה
הוסף תגובה קישור ישיר

שתי בעיות - שני פתרונות

אר.וי.אם מערכות - תמ 3.12 (12:40)
מעבר בין חלונות פתוחים של AutoCAD אולי תפתור את הבעיה הראשונה - שאם לא כן תידרש לסגור את הקובץ ולפתוח מחדש (כמובן אחרי ששמרת) ואז, הסמן יופיע שוב

לבעיה השנייה: האם אתה בטוח שה-Hatch נעשה במודל?
הוסף תגובה

ה HATCH אכן נעשה במודל, כנראה שהבעיה היא ...

חסדיאל שופק 4.12 (12:34)
תודה על ההתיחסות
בכל אופן, כנראה שהבעיה היא שעשיתי טעות והעברתי את המודל ל3D כמקובל במעבר בין סקצאפ לאוטוקד
השאלה היא איך מחזירים ל2D ולא על ידי CTRL+Z?
תודה
הוסף תגובה

תודה לכל האנשים............... (ל"ת)

חסדיאל שופק 6.12 (12:05)
הוסף תגובה

שאלה בעניין פונטים באוטוקאד

עידו 3.12 (09:05)
שלום רב,

האם ניתן להשתמש בפונטים מסוג TTF באוטוקאד? אם כן מדוע משתמשים בSHX?
האם יש דרך להמיר SHX לפורמט TTF? ראיתי כל מיני אתרים שמציעים פשוט להחליף את הסיומת,
זה לא עובד.
האם יש דרך להוסיף תו או תווים לפונט SHX?

כל השאלות הללו נובעות מבעיה מעצבנת שיש לי, אני משתמש בפונטים מסוג SHX, אני רוצה להשתמש באיזה פלאגאין לאוטוקאד שעוזר בשרטוט זיון בניין. הפלאג אין הזה עושה גם לידרים עם טקסט, מה שמאוד מקל ועוזר, אבל הוא משתמש בפונטים של מערכת ההפעלה, דהיינו TTF. אז זה יוצר לי אי התאמה בין הפונטים בגליון.

אשמח אם מישהו יידע לשפוך מעט אור על הסוגיה.
הוסף תגובה קישור ישיר

עברית באוטוקד

ערד גזית 3.12 (11:09)
עידו שלום,

אתה שואל מספר שאלות שהתשובות עליהן די ארוכות. אנסה בקיצור.
ראשית, אנחנו מדברים על עברית. הבעיות האלו לא קיימות באנגלית.
גופני SHX באים בשלוש משפחות שונות:
7-bit
8-bit
Hebrew
כל אחת מהמשפחות האלו (שמכילות מספר גופנים עם צורת אותיות שונה) משתמשת בקידוד שונה לאותיות בעברית. בהתאם לכך, אם בחרת להשתמש בגופן 7-bit, אתה צריך לכתוב אותיות באנגלית כדי לקבל כיתוב בעברית. אם בחרת להשתמש בגופני 8-bit, אתה צריך אפליקציה מיוחדת שתהיה מסוגלת לכתוב את הג'יבריש שגורם להופעת העברית. אם בחרת להשתמש בגופני Hebrew, אז אתה פשוט כותב עברית ומקבל עברית.

בהתאם לנ"ל, במידה שיש לך צורך להציג כיתובים בעברית שנעשו בתוכנה אחרת, פשוט תשתמש בגופנים משיטת Hebrew.
הגופנים בשיטה הזאת גם מתאימים כאשר משתמשים בגופני TTF של מערכת ההפעלה, אבל כאן מתעוררות בעיות אחרות שקשורות להדפסה לכן מומלץ להמנע משימוש בגופני TTF לעברית.

חשוב לזכור, בשטח מסתובבים גופנים רבים ששמותיהם הוחלפו ולכן אתה לא תמיד יודע מה אתה מקבל. גופני Hebrew קיימים כבר שנים רבות, מאז אוטוקד 12 לחלונות (אוטוקד 12, לא אוטוקד 2012!). לצערי משתמשים רבים ממשיכים להשתמש בגופנים מהשיטות הישנות שאבד עליהן הכלח, מה לעשות. קל מאוד לבדוק את זה ואם אתה זקוק לגופני Hebrew, שלח לי דוא"ל ואשלח לך.

בהצלחה,
ערד גזית
[email protected]
הוסף תגובה

האם פעם זה ייגמר?

dannyk 3.12 (12:44)
העיסוק ב-Fonts מעסיק משתמשי AutoCAD בישראל כבר יותר מ-35 שנה...זה יותר משנות דור! זה אפילו יותר זמן משביבי אוחז בהגה השלטון...
הוסף תגובה

leader

רונה 3.12 (14:14)
אם הפלגאין שלך עושה שימוש באלמנט של multileader של אוטוקאד אז תוכל לזהות את הסגנון הטכסט שהוא עושה בזה שימוש עם הפקודה mleaderstyle ולהחליף את הפונט ל shx מסוג windows hebrew רק קח בחשבון שבפונטים הללו כתיבה משולבת של עברית אנגלית היא על הפנים.

הוסף תגובה

הדבקת תמונה

izhak14 1.12 (09:44)
מיבא תמונה ללוח ע"י insert - raster - image התמונה אכן מוצמדת לאחר ביצוע שמירה וכיבוי והדלקה של מחשב התמונה נעלמת ונישאר רק מסגרות למה זה ?הדבקת תמונה
הוסף תגובה קישור ישיר

תמונות

רונה 1.12 (10:34)
תבצע detach לכל התמונות אחכ תשנה את כל השמות מעברית לאנגלית, קבצים וספריות ותקשר אותם שוב האם עכשיו זה בסדר?
הוסף תגובה

לא הבנתי ...

izhak14 3.12 (16:26)
לא הבנתי
הוסף תגובה

פקודות באוטוקאד לדוגמא trim או extend

דניאל בן דוד 29.11 (19:26)
כשאני רוצה לנחור אובייקטים נוספים לפקודת TRIM או move tbh אני צריך ללחוץ על מקש sift ואם אני לא לוחץ על המקש האובייקט החדש מחליף את האובייקט הקודם
איך אני פוטר את הבעיה הזאת? בתודה מראש
הוסף תגובה קישור ישיר

להקליד Pickfirst

אר.וי.אם מערכות - תמ 30.11 (10:56)
ולתת ערך של 1
הוסף תגובה

DWF 3D

דפנה 29.11 (15:32)
האוטוקאד נותן לי לעשות רק DWF-3D ולא DWF-2D
התכנית יוצאת אפורה ולא מראה PDF
צריכה להכניס לרישוי זמין