פורום אוטוקאד - AutoCAD

פורום אוטוקאד הינו המקום לשאלות ותשובות הנוגעות לתוכנת אוטוקאד - תמיכה באוטוקד, בעיות שנתקלתם בהן, טיפים וכדומה.
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

Measure

תמר 19.12 (15:43)
שלום ,
כאשר אני מודדת מרחק כלשהו בmeasure המרחק לא מופיע על המסך אלא בשורת המשימות , מישהו יודע כיצד אפשר לתקן את זה ?
הוסף תגובה קישור ישיר

Measure ו-Distance

sophisticadd 19.12 (16:29)
Distance היא פקודה המספקת מידע - מה המרחק בין 2 נקודות - מה שמבלבל זה שבסרגל הכלים ב-Utilities Panel כתוב Measure ליד הסרגל מדידה אך הפקודה היא Distance
Measure היא פקודה שמשמשת להקצאת מרחק או למיקום Blocks במרחקים שווים לאורך קו / קשת / Polyline
אם הקצאת המרחק נעשה באמצעות נקודות, יש להשתמש ב-PDMODE 3 -למשל - כדי לראות את הנקודות על המסך שכן, נקודות שאינן נראות על הקו לא תעזורנה לנו.
Danny Korem | sophisticadd.com | "Distilling Exactly the CAD Knowledge of Your Needs"
הוסף תגובה

זה לא מה שהתכוונתי, אפשרי ליצו...

תמר 19.12 (19:20)
זה לא מה שהתכוונתי, אפשרי ליצור איתך קשר טלפוני ?
הוסף תגובה

מחדדת את השאלה

תמר 19.12 (21:56)
כאשר אני משתמשת בdistance שבתוך measure- המידה של המרחק עצמה לא מופיעה על המסך , אלא היא מופיעה רק בשורת המשימות . לשאלתי - איך ניתן להחזיר למצב שמידת המרחק תופיע על המסך ?
הוסף תגובה

תדליקי את Dynamic Input ב-Icon

sophisticadd 20.12 (13:05)
או הקלידי DYNMODE ותני ערך של 3
Danny Korem | sophisticadd.com | "Distilling Exactly the CAD Knowledge of Your Needs"
הוסף תגובה

תודה רבה - הצלחתי בזכותך ! (ל"ת)

תמר 25.12 (13:57)
הוסף תגובה

אי דיוק בשרטוט

יעל 19.12 (09:10)
שלום,

האם מישהו יודע למהלמרות שאני עובדת עם OSNAP דלוק וכל הקווים והאלמנטים נמצאים בZ=0, עדיין יש אי דיוק של מילימטרים בשרטוט?
תודה רבה לעונים!
הוסף תגובה קישור ישיר

3 שיטות לשרטוט סופר מדויק

sophisticadd 19.12 (12:04)
2 ביצירה ואחד בעריכה:
1) ביצירה - בהנחה שיעל עובדת בס"מ, הייתי בוחר לעבוד עם SNAP (לא OSNAP) ונותן שם ערך של 0.5 יחידה כלומר +/- חצי ס"מ. במצב זה כל הקווים האורטוגונאליים שתיצרי (אנכיים ו/או אופקיים ) יהיו תמיד מספר עגול או 0.5 - אחת הסיבות לחוסר דיוק היא עבודה לא נכונה עם Snap שערכיו גדולים מהרצוי!!!
2) כדי ליצור את הבסיס של הגאומטריה, מומלץ מאוד להשתמש ב-Parametric של AutoCAD, לאלץ את הגאומטריה באופן אוטומטי ולאחר מכן, ניתן בקלילות, להפוך סקיצה לשרטוט סופר-מדויק ע"י שימוש
ב-Dimensional Constraints
למעשה - עריכה דרך המידות, סוג של חלום רטוב!

במצב של עריכה אני ממליץ בחום להימנע מקווי עזר, Offsets ועוד שיטות מהסוג ולאמץ את ה-From (תפריט Pop0 - קופץ כשלוחצים Shift או Control במקלדת יחד עם כפתור ימני בעכבר.
From מאפשר ביצוע פעולות עריכה ממצב לא מדויק למצב אולטרה-מדויק ע"י ספירה מחדש של מרחק מהקצה הנגדי מזה אותו מזיזים או מותחים.

עבודה עם 3 הכלים הנ"ל יבטיחו שרטוט ברמה מדויקת ביותר! כל האלטרנטיבות - הרבה פחות טובות!!!
הוסף תגובה

קודם כל ממש תודה!! אבל לא ה...

יעל 19.12 (12:13)
קודם כל ממש תודה!!
אבל לא הבנתי בדיוק איפה לסמן את ה-0.5 שרשמת..
הוסף תגובה

תכתבי Snap ו-Enter

sophisticadd 19.12 (13:02)
ומשם הכל יהיה ברור לך
הוסף תגובה

יצירת קו עבה עם מלל בתוכו כדוגמת קו המסמן קו מתזים

מני 17.12 (22:50)
שלום רב,

האם יש מישהו שיכול ליצור לי קו עבה עם מילים באנגלית/עברית בתוכו ?
האם יש למישהו ליספ או תוכנה ליצירת קווים אך עם הסבר בעברית?
ראו תמונה מצורפת - במקום המילה GAS אני רוצה להציב מילים אחרות.

תודה
יצירת קו עבה עם מלל בתוכו כדוגמת קו המסמן קו מתזים
הוסף תגובה קישור ישיר

נסה ב discription ב layer properties manager

אושרי מי 18.12 (08:09)
ניתן ליצור linetype שבפרטים שלו- discription-תיאור שלו- נכתוב למשל מים חמים וזה יופיע כקיוקוו של הקו בתוך הקו.
אושרי מי
הוסף תגובה

בהחלט אפשרי

sophisticadd 18.12 (10:54)
תפנה בשעות אחה"צ/ערב ל-054-7786115
הוסף תגובה

קו עם מלל (ל"ת)

Ran 20.12 (16:30)
קו עם מלל (ל"ת)
הוסף תגובה

אוטוקאד לא זז

רז 17.12 (15:44)
הכנסתי PDF לקובץ גודל 2.99MB זה הרבה? אחרי שניקית מקבצים ופרג', והאוטוקאד לא זז. מה עושים? תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

התקנה ותוכנה בשרון

רז 17.12 (15:17)
מחפשת את המומחה באוטוקאד + מחשב (יודעת שאילה שני דברים שונים ובכל זאת זה אפשרי) שידע להכין מחשב ( פונטים, הגדרות..) ולהגיד מה חסר (כרטיס מסך ..) כדי שהמחשב יעבוד פצצה. באיזור השרון - כפר סבא והסביבה. תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

סידור מחשב ואוטוקד

ערד גזית 17.12 (18:12)
רז שלום,

אתה מוזמן לפנות אלי לעזרה.

ערד גזית
[email protected]
054-4291948
הוסף תגובה

שמירה לDWF אני מנסה לשמור , והוא נפתח לי בDWF .

אורי 17.12 (12:06)
אני מנסה לשמור לDWF והוא שומר לי בצורה לא ברורה
הוסף תגובה קישור ישיר

בוא נדייק, אתה עושה את זה בהדפסה? (ל"ת)

sophisticadd 17.12 (13:23)
הוסף תגובה

סינכרון בלוקים

אושרי מי 17.12 (08:16)
בס"ד

שלום

איך אפשר להיות בטוח שכשאני עושה copy & paste של קטע מהשרטוט הכולל בלוקים אוכל לעקוב אם הבלוקים בעלי אותו שם הקיימים אצלי כבר בקובץ יתעדכנו לפי החדשים, (או לפחות לפקח על זה לראות את רשימות הבלוקים זו מול זו)

תודה
אושרי מי
הוסף תגובה קישור ישיר

אם קיימים Blocks שיש להם את אותו השם....

sophisticadd 17.12 (09:28)
כשתעשה Paste אל תוך השרטוט ההגדרה שלהם תגיע תמיד מהקובץ הנוכחי בלבד. מסוכן מאוד, לא? אם בכל זאת אין ברירה (תמיד יש רק דרך אחת אופטימלית לעבוד וזאת לא נראית לי אחת כזאת), עליך לשנות את השם של ה-Block הקיים בשרטוט הנוכחי (באמצעות הפקודה RENAME) כדי שכשתעשה Paste ,תקבל את
ה-Block שעשית לו Copy
בקיצור - ההגדרה של ה-Block שמורה בתוך קובץ ה-DWG ובגלל שזה אפשרי, 2 Blocks ב-2 קבצים שונים יכולים להיות שונים מבחינה גאומטרית אך לחלוק את השם כל אחד בקובץ אחר.
הוסף תגובה

המלצה!!

iso 17.12 (10:02)
כאשר שמשנים גאומטריה של בלוק באותו הזמן משנים את שם הבלוק
זה מונע בעיות בהעתקה לקבצים אחרים
הוסף תגובה

קבלת קובץ אוטוקד

הילה דייל 15.12 (06:50)
שלום, ביקשתי מהאדריכל שלי את קבצי האוטוקד כדי להעביר אותם למעצבת פנים לצורך הדמיה אבל הוא מסרב. מה אפשר לעשות ? האם הוא לא חייב לשלוח לי אותם? והאם יש מי שיוכל לעשות לי את הקבצים האלה מחדש? תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

שבוע טוב

Zamir Moualem 16.12 (21:10)
היי הילה
אני מכיר את התופעה ישנם אדריכלים ששומרים לעצמם את קובץ ה"DWG" של התוכניות, שילמת על זה לדעתי יש לך זכות לדרוש..
אני אשמח לתת לך שרות של מחשוב התוכניות הקיימות, אני נותן שרות זה לאדריכלים עצמם בין היתר.

בברכה,
זמיר מועלם
שרטוט תוכניות לפרויקטים
0508789111
הוסף תגובה

יסמין

יסמין שושני-כרמל 14.12 (12:27)
אחד הקבצים שלי לא נפתח פתאום....
לא הצלחתי דרך שיקום הבק-אפ
ולא לפתוח אותו מגיבוי ששמרתי לפני 3 חודשים על דיסקון קי,
מוזר, כאילו שהתוכנה סימנה אותו כלא קריא.

למישהו יש רעיון?

תוך כדי ניסיונות שיקום
הפכתי את כל כל קבצי ה BCK -גיבוי האוטומטי שעל המחשב ל- PDF.

איך מחזירים את זה בחזרה לגיבוי רגיל?

תודה רבה.....

הוסף תגובה קישור ישיר

קובץ בעייתי

ערד גזית 14.12 (13:41)
יסמין שלום,

קשה לדעת מה הבעיה. אם תשלחי לי את הקבצים אנסה לבדוק.

ערד
[email protected]
הוסף תגובה

לסובב את חץ הצפון - קובץ אלכסוני

רז 14.12 (09:34)
יש לי מדידה שהשטח הוא אלכסוני לגריד. איך אני יכולה לסובב את הקובץ ( את הצפון)שיהיה נוח לעבוד במקביל לצירים מבלי לפגוע או לשנות את היחס לצפון ואחכ להחזיר את הצפון לקדמותו.
הוסף תגובה קישור ישיר

עבודה במישור עבודה של המשתמש

ערד גזית 14.12 (09:47)
רז שלום,

כדי לעשות מה שאתה צריך (כי אסור לך להזיז או לסובב את המפה) אתה צריך לעבוד עם UCS שזה:
User Coordinate System.
למעשה המשתמש (אתה) יכול להגדיר בשרטוט כמה מערכות קואורדינטות שהוא רוצה/צריך כדי לעבוד בהם בנוחיות.

ערד
הוסף תגובה

תצרי מרכת צירים משלך (UCS)

sophisticadd 14.12 (10:37)
או בעברית User Coordinate System: תפעילי את הפקודה UCS ובעזרת האופציה OBject בחרי אובייקט שעליו את רוצה צהתיישר. שימי לב שלכל אובייקט יש כיוון ועל כן יש להקפיד על בחירה באובייקט בחציו ההתחלתי או בחציו הסופי - מרגע שנוצר ה-UCS יש לעשות שימוש בפקודה PLAN (פשוט להקליד ולעשות Enter) ולאשר - ה-AutoCAD יסתובב כל שיקל עליך לעבוד. בכל שלב תוכלי לחזור למצב המוצא על ידי מעבר ל-WCS או UCS World - כדאי לשמור את שם ה-UCS שתצרי כדי לעבור בין מערכות הצירים לפי הצורך. המקום לשמירת ה-UCS נקרא UCS Named UCS
אזהרת מסע (חשוב מאוד שלא לצרף XREFs לקובץ כשהוא נמצא במצב שאינו ה-WCS אחרת ה-קואורדינאטות יתייחסו לערכים שונים מהרשת הארצית.
הוסף תגובה

תודה רבה. עזר לי מאד (ל"ת)

רז 14.12 (18:17)
הוסף תגובה

קווי מידות

עידית שלח 14.12 (08:37)
כל סימון של קו מידה (לצורך הזזה, מתיחה, שינוי טקסט) כרוך בהשהיה של כמה שניות עד שהסמן (עכבר) מנתק וזה מאד מכביד על העבודה.
הוסף תגובה קישור ישיר

אם בקובץ נקי, ניתן לתת מידות ביתר קלות, אני מציע..

sophisticadd 14.12 (09:29)
לנקות את הקובץ - ראי את התשובה שלי ל-"קובץ כבד"
הוסף תגובה

קובץ כבד

יעל 13.12 (20:01)
שלום,
קיבלתי קובץ אוטוקד כבד מאד, איך ניתן להקטין את נפחו?
עבר עשיתי PURGE, אך עדיין הקובץ נשאר מנופח.
תודה רבה לעונים!
הוסף תגובה קישור ישיר

Purge של AutoCAD אמנם מוחק מהזיכרון אבל...

sophisticadd 14.12 (09:27)
קיימות ב-Appstore של Autodesk (במחלקת AutoCAD) כלי ניקוי יעילים בהרבה
ניתן להוריד את Radical Purge שהוא חינמי או את Batch Purge שעולה $2.5 והוא ינקה Folder שלם תוך דקות ספורות. מעניין שאחרי ביצוע Purge של AutoCAD לרוב תמצאנה האפליקציות הנ"ל עוד מה למחוק ולנקות.
כמובן שאם הקובץ הוא שלב בשרשרת והוא מכיל XREFs יש לנקות את כל הרצף
כמו כן, אוסיף שיש עוד כלים לניקוי באותו מדף אך עם האפליקציות שציינתי אני עובד מזה תקופה ארוכה והם עושים עבודה נהדרת - מומלץ בחום
להלן 2 הקישורים להורדה:
apps.autod...dicalPurge
apps.autod...BatchPurge - הקישור הזה מחייב חשבון PayPal
הוסף תגובה

תודה רבה!! (ל"ת)

יעל 14.12 (09:33)
הוסף תגובה

ניקוי שרטוטי DWG

ערד גזית 14.12 (10:06)
יעל שלום,

אנחנו מפתחים תוכנה לניקוי שרטוטים וגם מעבירים הדרכות בניקוי ותחזוקת שרטוטי אוטוקד.

את מוזמנת לפנות אלי.
ערד גזית
[email protected]
הוסף תגובה

איך משנים חוזק קו דחוף תודה

izhak14 13.12 (18:52)
לדוגמה קו בגוון של 100% ורצוני לשנות ל 20%
הוסף תגובה קישור ישיר

בגלל נושא האחוזים, אני משער שמדובר על Screening

sophisticadd 14.12 (09:32)
הפרמטר של Sreening נמצא ב-Plot Style בהתאם לצבע השכבה (אם אתה עובד עם CTB) או שם ה-Style אם עובד עם STB
בכל סעיף ב-Plot Style יש צבע, עובי, שיטת חיבור וכד' וביניהם נמצא ה-Screening שמורה להדפסה בכמה דיו להשתמש ובכך לחזק או להחליש את הגוון של האובייקטים
הוסף תגובה

תודה (ל"ת)

izhak14 14.12 (17:58)
הוסף תגובה

Plot Style ניראה לא פעיל

izhak14 14.12 (18:24)
איך מפעילים או יש דרך אחרת להגיע לפקודה .
הוסף תגובה

גש להגדרת עמוד או להדפסה...

sophisticadd 17.12 (10:01)
מימין למעלה תראה אם יש Plot Styles זמינים...
הוסף תגובה

[email protected]

ליאל 13.12 (13:51)
היי
לפעמים שאני שולחת להדפסה הוא רושם לי את ההערה של הסקייל
מצורפת תמונה
איך אפשר לסדר את זה?liel.men@gmail.com
הוסף תגובה קישור ישיר

כדי לסדר את זה חייבים להתחיל לעבוד עם ...

sophisticadd 13.12 (14:03)
Annotative Features - מאז גרסה 2009, ניתן לנהל כיתוב ומידות, Blocks ו-Attributes, כמו גם Multileaders ואפילו Hatch Patterns כך שהם יוכלו להגיב לקנה המידה הרצוי. לתכונה הזאת (של רגישות לקני מידה) קוראים Annotative
כשאנו מדפיסים את ה-Layouts שלנו (לנייר או לקובץ) לכל Viewport ניתן לקבוע מהו ה-Annotation Scale שלו וכך אנו יכולים להפיק שרטוטים שונים בקני מידה שונים מבלי לשכפל את הכיתוב ו/או את המידות - בתמונה המצורפת, רואים שאת עושה כאן הדפסה מה-Model ב- 5=1 - אילו בחרת בתחתית המסך את ה-Annotation Scale כך שיהיה 1:5 כיאז לא היית מקבלת הודעה זאת. לגבי הדפסות מה-Model אין לכך כל משמשעות אלא אם יצרת מידות אנוטאטיביות ב-1:5 - אם תרצי להתעמק עוד תוכלי לגשת לקישור הבא:
goo.gl/4e8Pspcontent_copyCopy short URL
הוסף תגובה

האם צריך למחוק את האוטוקאד הישן לפני שמתקינים חדש?

יסמין 12.12 (22:12)
רכשתי אוטוקאד לייט לאחרונה
האם אני צריכה לנקות את המחשב מזכרונות האוטוקאד הישן לפני ההתקנה?....

תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

תלוי...

sophisticadd 13.12 (09:57)
תאורטית, ניתן להחזיק באותו מחשב (אם יש מקום) את כל הגרסאות האפשריות של התכנה מכל הגרסאות ומכל ה-דיסציפלינות. בפועל, אם עושים שדרוג לתכנה מגרסה קודמת, בית התכנה יאפשר לך למחוק את הגרסה הישנה תוך פרק זמן קצוב (אם איני טועה 30 יום) - השיקול הוא שלך
הוסף תגובה

לא צריך למחוק

רונה 13.12 (10:43)
ואת יכולה להתקין את הגרסה הבאה חופשי
הוסף תגובה

1 השורה מעל לשורת הפקודות נעלמה .

izhak14 12.12 (19:14)
כאשר מודד לא יכול לראות את תוצאת המדידה רק ע,י שימוש ב F12
איך אפשר לשנות חוזק גוון לקו [כמו למשל hatch transparency[ מקווה שהצלחתי להעביר את שאלתי

הוסף תגובה קישור ישיר

F12 מדליק /מכבה Dynamic Input

sophisticadd 13.12 (10:03)
Dynamic Input מאפשר להציג הרבה מידע שלוב מופיע בשורת הפקודה בסמוך לסמן של AutoCAD - האם לזאת הכוונה?
הוסף תגובה

מקשי הפקודות במקלדת נעלמו לי כלומר לא מגיבים

ליאורה 12.12 (17:19)
שלום,
יש קיצורים במקלדת כמו DEL או שלוחצים על אובייקט מסוים אני יכולה לראות את ה- LAYER שלו .. כל הקיצורים הנ"ל נעלמו לי ואני לא מצליחה לעבוד כמו שצריך. מה עושים ? מה נעלם לי ...? בבקשה עזרה דחופה תודה ליאורה
הוסף תגובה קישור ישיר

לרוב השאלה מתייחסת למחשב נייד - האם זהו המצב אצלך?

sophisticadd 13.12 (10:08)
במחשבים ניידים אשר להם מקלדת מצומצמת, יש כפתר Function שמפעיל מקשים במקלדת באופנים שונים.
בעקרון, במצב רגיל, במחשב נייח לא תיווצר בעיה כזאת, כמובן שהייתי קודם כל מכבה ומדליק מחדש את הכל ובודק אז ואם זה לא פתר, יש לבדוק את מצב המקלדת בסביבות אחרות כדי לוודא שבודדנו את הבעיה,

לא פתרת, את מוזמנת לפנות כאן שוב
הוסף תגובה

תעשי pickfirst = 1 (ל"ת)

רונה 13.12 (10:42)
הוסף תגובה

תמונת לוגו בפורמט png

יונית 12.12 (16:53)
האם יש אפשרות להפוך תמונה של png, שנמצאת בלוגו של תוכנית DWG
לפורמט BLOCK כך שלא יהיה צריך להזמין את התמונה
כ-RASTER IMAGE REFERENCE. (כמו BIND לגבי תוכניות DWG ב-XREF)

בתודה מראש
הוסף תגובה קישור ישיר

קיימות 2 דרכים לשילוב תמונה בקובץ אך אף לא אחת...

sophisticadd 13.12 (09:54)
...עושה שימוש ב-Block - הראשונה, כפי שציינת, מאפשרת להשתמש במנגנון ה-External Reference Manger כדי לקשר תמונה לשרטוט ואילו הדרך השנייה מתאפשרת באופן הבא:
פתח את קובץ התמונה בכל תכנת גרפיקה (אפילו צייר של Windows - זה שקוראים לו Paint)
בצע בחירה של התמונה (Control + A) ואחר כך העתק ללוח הזיכרון (Control + C)
ב-AutoCAD גש אל ה-Home TAB, וגש אל ה-Panel המכונה Clipboard - אל תלחץ עם ה-Icon של Paste אלא על החץ הקטן אשר מתחתיו - בחר באופציה Paste Special ויפתח לך Dialog Box - אתר את תמונת הסיביות ובחר בצע את ההדבקה. מה שיתקבל, זה OLE אובייקט של Windows שיהפוך לחלק מהקובץ לתמיד.
הוסף תגובה

נעלמה לי השורה שכתובים בה הגליונות להדפסה

ענת 12.12 (03:49)
נעלמה לי השורה בתחתית הקובץ שבה כתובים הגליונות שפתחתי להדפסה. איך חוזרים אליה??
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

יש 2 מקומות כאלה

sophisticadd 13.12 (09:45)
בתחתית המסך ובחלקו העליון של אזור השרטוט:
בחלק התחתון רואים את כל ה-Layouts ואת ה-Model של השרטוט הנוכחי. אם שורה זאת אינה מופיעה, יש לגשת ל-Options>Display ולסמן משמאל למטה Display Layouts and Model Tabs לגבי החלק העליון, רואים את ה-TABS של כל השרטוטים הפתוחים וכן, את כל ה-Model Tabs וה-Layout TABS של כולם... כדי שה- FILETABS יופיעו אפשר להקליד FILETAB ולעבור ל-1 או, ב-View Ribbon אתר את ה-Interface Panel ואתר שם את ה-Icon של Filetabs
הוסף תגובה

לייאוט שחור ללייאוט לבן

ספיר גברא 11.12 (20:33)
איך אני הופכת את הצבע דף שלי בלייאאוט משחור ללבן ?
הוסף תגובה קישור ישיר

עושים את זה ב-Options של AutoCAD

dannyk 12.12 (10:22)
...Options>Display>Colors
לפי התמונה הבאה עושים את זה ב-Options של AutoCAD
הוסף תגובה

גבול חדש לx-ref או image

Einav More 11.12 (15:26)
שלום, איך אני יוצרת גבול חדש ל x-ref או image שאני מכניסה לדף כך שיראו חלק ממנו? אני מנסה לעשות זאת דרך סרגל modify --> object אבל הוא לא מזהה את הx-ref כלומר כותב שלא נבחר עצם. אודה לעזרתכם!
הוסף תגובה קישור ישיר

תשתמשי בפקודה xclip (ל"ת)

rona 11.12 (15:34)
הוסף תגובה

תודה אבל הוא רושם לי עדיין no...

Einav More 11.12 (15:38)
תודה אבל הוא רושם לי עדיין none found..
הוסף תגובה

קליפ

rona 11.12 (15:43)
עם הפקודה xclip את יכולה לבחור בלוקים. עם הפקודה clip את יכולה לבחור גם תמונות.
הוסף תגובה

הצליח!! המון תודה!!!...

Einav More 11.12 (15:44)
הצליח!! המון תודה!!!
הוסף תגובה

בכיף (ל"ת)

rona 11.12 (15:55)
הוסף תגובה

יצירת צלמית (איקון) לפקודה הפשוטה cancel

אושרי מי 11.12 (14:31)
בס"ד

שלום

ברצוני שיהיה לי צלמית ליציאה מפקודות במקום ללחוץ Esc וללא צורך להתחיל פקודה אחרת.
תודה
אושרי מי
הוסף תגובה קישור ישיר

האמת שממש לא צריך, שים לב

dannyk 12.12 (10:25)
הפעל פקודה (למשל Line) ותתחיל ע"י הצבעה על הנקודה הראשונה, עכשיו הפעל פקודה אחרת (כמו Circle) שים לב שהפקודה השנייה ביטלה את הראשונה כי כל הפקודות בכל ה-Icons מתחילות מביטול הפקודה הנוכחית! פלא פלאים!
הוסף תגובה

cancel icon

רונה 12.12 (11:42)
כדי לעשות את זה אתה צריך להוסיף כפתור עם cui לסרגל קיים / חדש / שלך - ראה תמונה
מה שחשוב שבשדה macro יופיע C^C^ שזה אומר cancel מכל פקודה
מצד שני תשקול שוב אם אתה רוצה את זה בכלל? שכן להקליק esc עם יד שמאל זה לאין שיעור הרבה יותר מהר מאשר לעשות pick על כפתור במסך ואני עושה את זה כבר אוטומטית בעיניים עצומות, אלא אם אתה מחזיק עכבר עם יד שמאל.
cancel icon
הוסף תגובה

פקודת zoom extents

מורן בן הרוש 11.12 (11:38)
שלום,
רציתי לדעת מדוע קורה שבעת לחיצה על הפקודה (גם באמצעות הגלגלת וגם בהקלדת האותיות) השרטוט ממוקם בפינת המודל ולא במרכז. כאילו יש קוים או נקודות שקרובים לשרטוט ואיני רואה אותם. כל השכבות דלוקות ובלייאוט לא רואים שום קו וגם שם השרטוט ממוקם בפינת הגליון העליונה.
מה עוד עלי לבדוק כדי למרכז את השרטוט?
הוסף תגובה קישור ישיר

זום

rona 11.12 (15:40)
תעשי zoom w על השרטוט שלך. פקודה erase all ועכשיו remove ותבחרי כל מה שאת רוצה לשמור. אם עדיין הבעיה לא נעלמה, יש מצב שאחד הבלוקים שלך או זנבות שלו נמצאות אי שם הרחק. אם תמצאי ותמחקי, הבעיה תפתר.

הוסף תגובה

zoom extents

ISO 12.12 (21:47)
יש מצב שהשרטוט לא מתחיל מנקודת ה-"0"
כדאי לתקן את זה יש לעשות MOVE לכול השרטוט
בוחרים בנקוד השמאלית תחתונה ביותר ומקישים 0,0
אחשוו תעשי zoom extents בהצלחה
הוסף תגובה

שרטוט שנעלם

דורה 14.12 (13:50)
כאשר אני מסובבת בגגלגלת העכבר כדי להתקרב לשרטוט נעלמים הרבה קוים וחלק מן השרטוט
מה יכולה להיות הבעיה?
הוסף תגובה

אילו חיינו בואקום זה היה נכון...

sophisticadd 17.12 (10:07)
לא הייתי ממליץ לאף אחד להזיז שום שרטוט מהמקום
מה אם השרטוט הוא תכנית שמעוגנת לקואורדינטות?
מה אם השרטוט משמש כרקע עבור מתכננים ויועצים אחרים?
מה אם השרטוט בעצמו מכיל קבצים המקושרים כ-XREFs?
מה אם המידות אסוציאטיביות בחלקן?
יש לי עוד רשימה לא קצרה של סיבות מדוע לא להמליץ לאיש להזיז שרטוט מהמקום.
הוסף תגובה

בכל פעם שאני עושה העתק - הדבק ...

דנה 11.12 (11:22)
בכל פעם שאני עושה העתק - הדבק באוטוקד, התוכנה נתקעת לי, כך שניתן לשחרר אותה רק ע"י "מנהל משימות".
שמתי לב שבגופן אחד שאני משתמשת - הוא לא יוצר לי את הבעיה הזאת,
תודה רבה לכל המסעים!

הוסף תגובה קישור ישיר

העתק-הדבק

ערד גזית 11.12 (11:37)
דנה שלום,
העתק-הדבק היא פקודה שעושה הרבה בעיות כאשר השרטוטים לא נקיים. כדאי ללמוד ולנקות היטב את השרטוטים ואז אין בעיות כאלה. את יכולה לשלוח לי שרטוטים לבדיקה.
ערד
[email protected]
הוסף תגובה

הצמדות

דנה 11.12 (10:38)
כשאני מזיזה את העכבר בפקודות של סרגל drow כמו -"ליין" ו"פוליליין"
העכבר רוטט לי,עד שאני מצליחה לנצמד לאובייקט הרצוי,
זה ממש מסרבל ומאט את העבודה (f9 לא דלוק),
מי שיכול לסייע, אודה מאד!
הוסף תגובה קישור ישיר