פורום אוטוקאד - AutoCAD

פורום אוטוקאד הינו המקום לשאלות ותשובות הנוגעות לתוכנת אוטוקאד - תמיכה ב AutoCAD, בעיות שנתקלתם בהן, טיפים, התייעצות מקצועית, חיפוש קבצים וכדומה.

פורום אוטוקאד מנוהל על ידי sophisticadd דני כורם - bit.ly/2IL0Ijb
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

מחיקת שכבות

לאה ס 7.11 (09:00)
כיצד אפשר למחוק שכבות מיותרות מרשימת ה-layers? הכוונה למחיקה ממש ולא רק הקפאה.
אשמח לתשובה מפורטת וברורה.. (אוטוקאד 2016)
תודה מראש!
לאה, מעצבת פנים
הוסף תגובה קישור ישיר

בפקודה purge (ל"ת)

מישאלי - תמיכה ויישו 7.11 (09:56)
הוסף תגובה

לא תמיד ניתן למחוק שכבות ואז גם purge לא יעזור אבל

sophisticadd 7.11 (17:39)
מאז 2014 יש אופציה נהדרת במנהל השכבות שקוראים לה Merge selected layers לשכבה מסויימת ובתום הפעולה כל השכבות המיותרות תיעלמנה ותוחם פנה בשכבה הנבחרת
Danny Korem | sophisticadd.com | "Distilling Exactly the CAD Knowledge of Your Needs"
הוסף תגובה

רק במקרים הבאים לא ניתן למחוק שכבה.

מישאלי - תמיכה ויישו 7.11 (23:52)
1.היא שכבה 0, או defpoints.
2. היא שכבה נוכחית.
3. היא מכילה אובייקטים.
4. היא שייכת ל xref, או מוגדרת בבלוק מסויים.
אם לא מתקיימים המצבים האלה, אין מצב שהשכבה לא תוכל להמחק.
מיזוג השכבות מתאים רק להעברת אובייקטים וצמצום שכבות, ובכלל לא בכדי למחוק שכבות ריקות. לא נראה לי חכם למזג שכבות רק בכדי למחוק במקרה שלא ניתן למחוק, כי יתכן והן מוגדרות בתוך בלוקים, או שיש להן אובייקטים במקום כלשהו.
הוסף תגובה

צודק אבל רק בתיאוריה

sophisticadd 10.11 (09:05)
בפרקטיקה, החיים הרבה יותר קשים: מחייב לא מעט עבודה (לפעמים הרבה) ואם אכן בשכבה נעשה שימוש בתוך Block השינוי לא יבואץ לעומת זאת, מיזוג שכבות יעשה את כל זה בגדול, במהירות, תוך העברה לשכבה המבוקשת ובסוף גם יעשה Purge לשכבות שמוזגו.
Danny Korem | sophisticadd.com | "Distilling Exactly the CAD Knowledge of Your Needs"
הוסף תגובה

merge

לאה ס 11.11 (09:58)
תוכל להסביר יותר בפירוט על פקודת הmerge? מה זה בדיוק מיזוג שכבות, איך בוחרים בפועל עם השכבות שמעונינים למחוק ?
(ניסיתי בדרך הפשוטה- אייקון X שמופיע בlayers properties ובאמת רובם לא ניתנים למחיקה..)
לאה, מעצבת פנים
הוסף תגובה

פתיחה של מספר שירטוטים במקביל

שגיא 6.11 (14:39)
כאשר אני עובד על פרוייקט לרוב הוא מכיל מספר שרטוטים, ואני נאלץ לפתוח אותם אחד אחד.
האם ניתן לייצר רשימת קבצים לפתיחה באוטוקאד, כמו שיש רשימות להדפסה?
אם כן, איך עושים זאת?
הוסף תגובה קישור ישיר

גרור את קבוצת השרטוטים שתבחר, אל מסך פתוח באוטוקד,

מישאלי - תמיכה ויישו 6.11 (15:47)
או הקש אנטר עליה, ותראה שכל השרטוטים נפתחים בזה אחר זה. האפשרות השניה תתקיים רק בתנאי שניתן אצלך, לפתוח שרטוט בצורה כזו.
ניתן כמובן, באמצעות ליספ לבצע זאת, או ע"י כתיבת קובץ script, (סיומת scr עבור האוטוקד) וגרירת הקובץ אל המסך ולהרפות.
הוסף תגובה

ישנן כמה דרכים נוספות:

sophisticadd 6.11 (17:01)
בפקודה open בחר עם shift או control את כל הקבצים הרצויים ותפתח | אם אתה גורר למסך AutoCAD דיש בו קובץ פתוח, גרור לשורת הפקודה או לחלק העליון של המסך לא לחלק של הגרפיקה | אם אתה בחלון של Windows ובחרת מספר קבצים שמסומנים בכפתור הימני תבחר באופציה open | לבסוף, אם התכנה סגורה גרור את הבחירה שעשית מחלון של Windows אל כפתור קיצור הדרך של AutoCAD
הוסף תגובה

כשיש יותר משרטוט אחד ניתן לגרור לתוך המסך (גרפיקה)

מישאלי - תמיכה ויישו 6.11 (21:12)
והשרטוטים יפתחו בהחלט. לא צריך להתאמץ ולבחור איזור אחר.
הוסף תגובה

אולי תסכים שהגם שאתה צודק, זה עשוי לבלבל

sophisticadd 7.11 (09:27)
ולהכניס את השרטוט כ-Block אם פעם תבחר לפתוח קובץ בודד...
הוסף תגובה

הוא דבר על קבוצת שרטוטים. למי יש בעיה לפתוח בודד? (ל"ת)

מישאלי - תמיכה ויישו 7.11 (09:53)
הוסף תגובה

אולי ניסחתי את עצמי לא נכון.

שגיא 7.11 (15:08)
הכווונה שלי היא, האם ניתן לייצר מצב שבו אני יכול להגדיר קבוצת שרטוטים קבועה שהאוטוקאד יפתח ביחד מבלי שאני אצטרך בכל פעם לאתר אותם מתוך רשימה?

כמו שב Batch plot אני יכול להגדיר קבוצת שרטוטים להדפסה בקובץ dsd. ואני לא צריך לאתר אותם בכל פעם מחדש.
הוסף תגובה

אם כך, אז נראה לי שרק באמצעות אפליקציה. (ל"ת)

מישאלי - תמיכה ויישו 7.11 (15:44)
הוסף תגובה

בהחלט

sophisticadd 7.11 (18:17)
כשאתה בדף start של AutoCAD ישנה רשימה של השרטוטים האחרונים שלך. לכל שרטוט יש נעץ משלו וכל אלו שתבחר ישארו ברשימה כל העת ותוכל לפתוח אותם בכל עת
הוסף תגובה

אוטוקאד באינצ´ים

יהודית 5.11 (22:45)
המידות באוטוקאד נכתבות לי רק באינצ´ים. איך אני מסדרת את זה?אוטוקאד באינצ´ים
הוסף תגובה קישור ישיר

הקלידי D לקבלת מנהל סגנונות מתן המידות

מישאלי - תמיכה ויישו 6.11 (07:22)
בחרי את הסגנון הרצוי ואז modify. בלשונית Primary Units תבחרי את האפשרות Decimal ב Unit format של השדה Linear dimensions.
תוודאי, ביציאה שהסגנון הזה הוא הסגנון הפעיל (דאבל קליק על שם הסגנון).
הוסף תגובה

לא נכון לתקן רק את המידות

sophisticadd 6.11 (08:17)
הבעיה היא עמוקה מזה והיא נובעת משימוש בקובץ Template לא נכון - הקובץ הנכון להתחלת שירטוט חדש הוא אצלך Acad במקום Acadiso - תוכלי לתקן הכל בקלות אם:
תתחילי שרטוט חדש לפי Acadiso בחרי אותו מרשימת ה-Templates , אם עובדת בס״מ, רבעי ב-units centimeters קחי את השרטוט הבעייתי והעתיקי את השרטוט הקיים באמצעות Clipboard>copy with base point תני ערך של 0,0 ובשרטוט החדש עשי clipboard >paste ל- 0,0
הוסף תגובה

רכישת אוטוקד

לימור 4.11 (15:01)
שלום
יש אפשרות לרכוש אוטוקד יד 2?
הוסף תגובה קישור ישיר

התשובה היא לא

sophisticadd 4.11 (16:11)
האמת שכב לא ניתן לרכוש אותו בכלל. Autodesk (בית התכנה) סגר לפני קרוב לשנתיים את האפשרות לרכישת רשיון תמידי (perpetual license) ועבר רק למודל של חוזה תחזוקה לתקופה קצובה של שנה- שנתיים-שלוש וכד'.
הוסף תגובה

רכישת אוטוקד

לימור 4.11 (17:12)
השאלה אם ניתן לרכוש יד-2?
הוסף תגובה

כתבתי בכותרת - התשובה היא לא (ל"ת)

sophisticadd 5.11 (08:27)
הוסף תגובה

שרטוט קו בזווית

שמעון 4.11 (11:03)
שלום
אני רוצה לשרטט קו בזווית עם ערך מספרי לא שלם.
אוטואקד לא נותן לי את הזווית וזה מתאפס למספר שלם.
לדוגמא: אם אני מכניס ערך של 12.5 מעלות, זה מתאפס ל13 מעלות.
מה עושים ?
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

אם הכוונה שזה מתאפס במתן מידה, הכנס לסגנון המידות

מישאלי - תמיכה ויישו 4.11 (12:09)
באמצעות הפקודה D תקבל את מנהל סגנונות מתן המידות. בחר את הסגנון הרצוי ואז modify. בלשונית Primary Units תבחר את דיוק התצוגה ב Precision של השדה Angular dimensions. מספיק דיוק של ספרה אחת, כלומר תבחר את הערך 1.
הוסף תגובה

המשך...

שמעון 4.11 (12:11)
אני מתכון על כך שבשרטוט הקו אין אפשרות לשרטט במעלות לא שלמות ( כמו לשרטט זווית של 12.5/ 13.5 וכו'.)
הוסף תגובה

ראה תגובה נוספת שלי, למטה (ל"ת)

מישאלי - תמיכה ויישו 4.11 (12:12)
הוסף תגובה

אם הכוונה לכל תצוגה אחרת (למשל LIST) אז

מישאלי - תמיכה ויישו 4.11 (12:11)
תקליד auprec ותן לו ערך 1.
הוסף תגובה

כנס ל-Units ושנה לפי התמונה המצורפת

sophisticadd 4.11 (12:15)
כיוון שלא נתת לו להציג את מה שימין לנקודה העשרונית, AutoCAD מעגל לפי דרכו - בפועל הזווית עדיין תהיה 12.5 - תוכל לוודא אחרי שתשנה את תצוגת הזווית!!כנס ל-Units ושנה לפי התמונה המצורפת
הוסף תגובה

זה בדיוק מה שעושה המשתנה auprec. (ל"ת)

מישאלי - תמיכה ויישו 4.11 (12:20)
הוסף תגובה

יופי, עכשיו ניתן לשמעון להחליט מה עדיף (ל"ת)

sophisticadd 4.11 (12:46)
הוסף תגובה

הכנת הדפסה

פנינה 30.10 (18:16)
שלום
יש לי גליון שאני צריכה לשים בו תכניות בקנה מידה שונה איך עושים זא.
הוסף תגובה קישור ישיר

באמצעות חלונות תצפית (viewports) במרחב נייר-layout (ל"ת)

מישאלי - תמיכה ויישו 31.10 (10:59)
הוסף תגובה

גיליון = Layout

sophisticadd 1.11 (09:23)
ל-Layout יש לקבוע page setup ואז ליצור Viewports כשלכל viewport ניתן לקבוע קנה מידה שונה
הוסף תגובה

ליצירה של viewport השמשי בפקודה MV (ל"ת)

sophisticadd 1.11 (09:24)
הוסף תגובה

יחידות מידה בשרטוט

שחף 30.10 (17:47)
ערב טוב לכולם,

כאשר אני פותח שרטוט סטנדרטי - באיזה מידה אני משרטט ? ?

אם אני מבצע EXPORT מסקאצ'אפ אז האובייקט ב DWG יהיה במטרים אך אם אני פותח חלונית חדשה אני לא יודע בדיוק באיזו מידה אני נמצא ואיך משנים את זה ?
למשל אם אני רוצה לעשות בית במידות של 10 מטר על 10 מטר - ..

קראתי שהעניין תלוי ב UNITS אך הבנתי גם שה UNITS קובע לי את האובייקט אותו אני מכניס לגליון שרטוט ולא משנה את אופן השרטוט אז איך מתאימים את יחידות השרטוט לרצון המשתמש?

תודה רבה לעוזרים וסליחה על האי דיוקים .

שחף
הוסף תגובה קישור ישיר

יח' שרטוט זה דבר גאוני. אין לה ערכים של יח' אורך

מישאלי - תמיכה ויישו 31.10 (10:39)
מקובלות. אתה קובע מה מיצגת יח' שרטוט (מטר, מילימטר, ס"מ, אינצ', מיקרון וכ"ו). רגע האמת מגיע בשעת ההדפסה על הנייר. הנייר זמין באוטוקד בשתי יח' אורך מוחלטות (מ"מ ואינצ'). קנה המידה שתקבע להדפסה ביחס ליחידת האורך של הנייר, יקבע את המידות האמיתיות (ביחידות אורך מדידות) של השרטוט. קנה המידה הוא היחס בין יח' השרטוט ליח' האורך של הנייר (מ"מ, או אינצ').
כאשר תשלב שרטוט אחר בשרטוט שלך, תתאים את גודלו ליחידות השרטוט שלך, או את שלך לשלו, לפי הצורך.
הוסף תגובה

מתיחת קווים בין קוארדינטות

צח נקש 30.10 (11:07)
שלום

כשאני מנסה למתוח קווים בין קואורדינטות ביחס לראשית הצירים זה אוטומטית שם לי @ לפני ועושה לי שהנקודה הקודמת שמיקמתי היא ראשית הצירים

איך אפשר לבטל את זה שזה לא ישים לי @ אוטומטית?

יש תמונה להמחשה
תודה רבה מראשמתיחת קווים בין קוארדינטות
הוסף תגובה קישור ישיר

,תוכל לשלוט בזה בפקודה DSETTINGS

מישאלי - תמיכה ויישו 30.10 (11:34)
תקבל שקופית שליטה במאפייני ההגדרה של ציון הנקודות. בלשונית Dynamic Input, תבחר ...Settings של ה Pointer Input, בשקופית החדשה שעולה תסמן את Absolute coordinates. נראה לי שזה יפתור את הבעיה שלך.
לפי דעתי, לא כדאי לשנות, אבל אם זה מה שאתה רוצה, נראה לי שזו הדרך.
הוסף תגובה

כשאתה עובד עם Dynamic Input דולק כפי שמתואר בתמונה

sophisticadd 30.10 (12:11)
תוכל להכניס נתונים של מרחקים/זוויות ועוד בהתאם לפקודה תוך דילוג בין השדות באמצעות לחיצה על Tab זה גם יעזור לשנות בין אורך וזווית לבין קואורדינהטה יחסית של נקודה (ללא "@")
הוסף תגובה

הדפסת תוכנית בקנה מידה

סימה 30.10 (10:00)
שיניתי נתונים בתוכנית שהוגדרה בהדפסה בקנה מידה 1:50.
שינתי גודל נייר ושלחתי להדפסה.
התוכנית המודפסת לא יוצאת בקנה מידה 1:50.
איך אני יכולה לראות מה הקנה מידה של ה LAYOUT?
איך אני יכולה לתקן את הקנה מידה ?
הוסף תגובה קישור ישיר

לא להתבלבל!

sophisticadd 30.10 (10:33)
ה-Layout יוצא תמיד להדפסה ב-1:1 במילימטרים - כלומר דף A0 ב-AutoCAD ייצא על דף A0 במדפסת.
בתוך ה-Layout יש Viewports ולכל אחד יש ב-Properties של כל Viewport יש Standard Scale ו-Custom Scale שזה בהתאמה למשל 1:5 ו-0.2 ובנוסף יש Annotation Scale למי שעובד עם כיתוב מסוג Annotative הוא ה-Annotation Scale שקובע שכיתוב שהוא רגיש לקני מידה יקבל מופעים שונים ב-Layouts שונים כדי שעל הנייר זה יראה זהה
הוסף תגובה

פקודה במסך

ישראל 28.10 (00:36)
איני מצליח לתת פקודות במסך רק בסרגל פקודות
הוסף תגובה קישור ישיר

תסביר בבקשה מהי פקודב במסך

sophisticadd 28.10 (09:57)
האם פקודה שאתה מקליד?
הוסף תגובה

תלחץ על מקש F12 (או שהמשתנה dynmode יהיה 1) (ל"ת)

מישאלי - תמיכה ויישו 28.10 (12:01)
הוסף תגובה

בהנחה שזה מה שישראל התכוון, אם כבר משתמשים

sophisticadd 29.10 (08:49)
ב-Dynmode כדאי לבחור פרמטר שונה מ-1 ושונה מ-0 לפי תמונת המסךבהנחה שזה מה שישראל התכוון, אם כבר משתמשים
הוסף תגובה

אני ממליץ על 3 (ל"ת)

sophisticadd 29.10 (08:50)
הוסף תגובה

ליספ לגודל דף

אדי גנזדוק 27.10 (16:19)
אני מחפש ליספ שמגדיר לי גודל גיליון כדי שלא הצטרך כל פעם לעשות קסטום לכל גיליון
היה לי ליספ כזה בעבודה הקודמת שלי,הליספ נקרא SetPage V2 ואני לא מוצא אותו
הוסף תגובה קישור ישיר

ומה רע בשימוש בגיליונות סטנדרטיים? (ל"ת)

sophisticadd 27.10 (17:30)
הוסף תגובה

רוב העבודות לא נכנסות לדף סטנד...

אדי גנזדוק 28.10 (14:21)
רוב העבודות לא נכנסות לדף סטנדרטי וצריך לעשות במטר רץ(גרמושקה למשל)
או קטנות יותר,אז המדפסת מוציא דף גדול למשהו קטן ואז יש בזבוז ניר
הוסף תגובה

גיליון סטנדרטי שלך יכול להיות בכל אורך רצוי כדי

sophisticadd 29.10 (08:56)
לייצר את ה-OUTPUT הרצוי לך ועדיין כאי להכין כמה Layouts וכמה Page setups בדיוק כדי להימנע מהגדרה בכל פעם מדש. למשל, ברור שגרמושקה יכולה להיות ארוכה מאוד אבל היא תהיה מורכבת מ-XREFs בתוך Viewports - לכן ניתן ליצור רצף של Layouts סטנדרטיים ואז ליצור קובץ עבור המכונים כדי שיוכלו להפיק ברצף. נכו שאורכו של Acrobat Adobe PDF מוגבל לאורך של 5 מ' (ניתן להפיק PDF באורך של כל גרמושקה בעולם אבל עדיין זה לא מעשי. ככל שתעבוד יותר סטנדרטי תחסוך יותר זמן!!!
אם לכל Layout יש Page Setup סטנדרטי מצורף, ההפקה ב-Publish יכולה להפיק את כל הגרמושקה בקליק בודד.
הוסף תגובה

מציאת גילון להדפסה מרשימה ארוכה

חגית 27.10 (15:02)
שלום רב,
כשאני רוצה להדפיס לPDF יש לי כבר רשימת גיליונות להדפסה ארוכה במידות שונות , אך כשאני באה לחפש גיליון אחד הרשימה כל כך ארוכה שלוקח לי המון זמן למצוא גיליון במידה שאיני רוצה , האם ישנה דרך למצוא בקלות את הגליון הדרוש או לפחות לדעת אם הוא בכלל ברשימה .
ואיך בכלל ניתן לסדר את הרשימה לפי גודל גליונות יש לי מלא מידות שאינן מסודרות לפי גודל?
הוסף תגובה קישור ישיר

בודאי שיש - קוראים לזה Filter Paper Sizes

sophisticadd 27.10 (16:07)
זה נמצא בכל Driver בנפרד - בממפסות וירטואליות של AutoCAD כגון DWG To PDF או AutoCAD PDF מסוגים שונים - יש ללחוץ Propertiesמימין לשם המדפסת, להצביע על Filter Paper Sizes וללהוריד את ה-Check מכל גיליון שאינו רצוי תוך שאת משאירה רשימה קטנה שמתאימה לך באופן מלא.בודאי שיש - קוראים לזה Filter Paper Sizes
הוסף תגובה

תודה רבה אבל זה לא בדיוק מה שר...

חגית 28.10 (12:40)
תודה רבה אבל זה לא בדיוק מה שרציתי
יש לי רשימת גיליונות ארוכה לפי מידות שכל פעם הוספתי , עכשיו כשאני רוצה לבחור גיליון מסויים אני צריכה לחפש אותו מתוך רשימה ארוכה שאינה ממש מסודרת לפי גדלים . האם ישנה דרך למצוא את הגיליון המבוקש בצורה קלה או דרך לסדר את רשימת הגיליונות לפי מידות שיהיה קל למצוא אותם.
לפעמים אני רוצה להגדיר גיליון חדש והוא מודיע לי שהוא קיים , ולמצוא אותו זה לא ממש פשוט
הוסף תגובה

רורכי גיליונות רבים

sophisticadd 29.10 (09:01)
קראי את התגובה לשאלה של אדי בדף הזה - לא כדאי שיהיו אין סוף פריטים ברשימות בכלל ובמקרה של ברשימה של גיליונות. על כן כדאי לצמצם ולעבור לעבודה יותר סטנדרטית. למשל אחת השיטות היא שלגיליון בגודל מסויים (נגיד A0), מוסיפים כדי לייצר את הגיליון הבא אורך של גיליון קטן או שווה (למשל 2A0 ו/או A0+A1 או +A3 וכד') זה יצמצם את הרשימה ואז תוכלי לפלטר אותה כפי שהסברתי בתשובה הקודמת שלי.
הוסף תגובה

שכר התחלתי של שרטט

יניר 24.10 (12:13)
שלום חברים, אשמח לדעת מה השכר של שרטט מתחיל/ מתקדם בתחום האוטוקד והסולידוורק..
תודה רבה לעונים
הוסף תגובה קישור ישיר

קובץ אוטוקאד 2019

מאור 24.10 (08:11)
שלום לכולם
יש ברשותי קובץ אוטוקאד 2019 שאני לא מצליח לפתוח.
ואני משתמש באוטוקאד 2015 האם יש אפשרות לפתוח אותו עם האוטוקאד שלי או אפשרות של המרה כל שהיא?
תודה מראש
הוסף תגובה קישור ישיר

פתיחת קבצים חדשים יותר

sophisticadd 24.10 (08:46)
הורידי מהאתר של Autodesk את DWG TrueView ובאמצעות DWG Convert המירי את הקובץ ל-AutoCAD 2013
הוסף תגובה

הורדת אוטוקאד????...

ימית אביסידריס 23.10 (15:02)
איך מורדים אוטוקאד למחשב??.?.
הוסף תגובה קישור ישיר

מה פירוש?

sophisticadd 23.10 (19:00)
יש לך מנוי תחזוקה? את סטודנטית או מרצה באקדמיה?
הוסף תגובה

אשמח לקבל הסבר איך מעתיקים הטש...

לאה ס 22.10 (21:19)
אשמח לקבל הסבר איך מעתיקים הטש' ממקום למקום.(כלומר קיים שטח מילוי הטש' באזור מסוים ואני רוצה שבשטח נוסף יהיה את אותו מילוי עם אתם הגדרות)
תודה מראש!
לאה, מעצבת פנים
הוסף תגובה קישור ישיר

תירש מאפיינים - Inherit Properties

sophisticadd 23.10 (10:14)
לחצי על הכפתור Inherit Properties ןאז בחרי את היעד ואחרי כן את המקור - מיקום הכפתור לפי התמונה המצורפתתירש מאפיינים - Inherit Properties
הוסף תגובה

פייתון או VB לאוטוקד?

עודד 21.10 (20:41)
היי
אני מעוניין ללמוד תכנות כחלק ממטרה לבנות פיצ'רים להקלה על עבודת השרטוט הארוכה. חיפשתי באינטרנט מידע על תוכנות שמתמשקות עם אוטוקד והבנתי שפייתון וגם ויז'ואל בייסיק מיועדים לכך. השאלה שלי מה פייתון יכול לעשות באוטוקד ש-VB לא יכול לעשות? ולהיפך
הוסף תגובה קישור ישיר

חלון הדו שיח של INSERT BLOCK לא עובד!

שחף 21.10 (14:39)
אינני יודע מדוע חלון הדו שיח של INSERT BLOCK לא עובד אצלי , יש לי אוטוקד 2020 וכאשר אני לוחץ בשורת הפקודות על INSERT או בסרגל הכלים העליון מופיע לי רק RECENT BLOCKS וחלון הדו שיח לא נפתח לי כלל ... אשמח לעזרתכם

תודה ומועדים לשמחה,

שחף.
הוסף תגובה קישור ישיר

הכנסת בלוקים

ערד גזית 21.10 (16:26)
היי שחף,

הפקודה להכנסת בלוקים INSERT הוחלפה ונראית עכשיו כמו שאתה רואה. אתה יכול לנסות ולהתרגל להשתמש בפקודה בצורתה החדשה או להפעיל את הפקודה CLASSICINSERT ולעבוד כמו פעם.

בהצלחה,
ערד
הוסף תגובה

תודה רבה ערד , עזרת לי מאוד!! (ל"ת)

שחף 21.10 (19:18)
הוסף תגובה

זה יותר משתלם להשתמש ב-Block Palette -

sophisticadd 23.10 (10:26)
השימוש ב-Features חדשים ב-2020 מאוד משתלם וכדאי לאמץ - המלצה חמה!
רצוי לצפות בזה:
www.cadaly...2020-71809
הוסף תגובה

גיבריש במקום עברית

Omer Cnaani 18.10 (18:24)
היי,
התחלתי לאחורנה ללמוד לעבוד עם אוטוקאד. אני עובד עם גרסה 2019 על מקינטוש. השבוע שלחו לי קובץ dwg וכשפתחתי אותו על המחשב כל העברית בקובץ נהפכה לגיבריש. קראתי פה בפורום על הבעיה, הורדתי פונטים בעברית והעברתי אותם לתיקייה המתאימה של התכנה אך עדיין (לאחר מספר רב מאוד של ניסיונות) העברית מופיעה כגיבריש. בנוסף לכך, כשאני מנסה לכתוב מלל בעברית הוא נכתב הפוך (לדוגמה: במקום ״שלום״ זה כותב ״םולש״). מישהו יודע איך אני יכול לפתור את הבעיות האלה?
תודה רבה.
הוסף תגובה קישור ישיר

פונטים

אדי גנזדוק 28.10 (14:26)
אתה לא צריך פונטים(הם לשימוש אישי) מהאתר
אתה צריך את הפונט הספציפי שיש לך בתוכנית שקיבלת
הוסף תגובה

מסגרת ב layout

maya abramovski 16.10 (10:44)
היי, אני לא מצליחה למצוא את ה frame וליצור מסגרת ב layout .
אשמח להכוונה. .
הוסף תגובה קישור ישיר

תקלידי mv ותצביעי על 2 פינות אלכסון של מלבן (ל"ת)

sophisticadd 16.10 (14:09)
הוסף תגובה

פקודת layer match אינה מגיבה

נגה 9.10 (22:56)
שלום,
נאי רוצה לעתיק הגדרות שכבה מאחת לשנייה בשירטוט באמצעות הפקודה הנ"ל, אך זו אינה מגיבה, מה ניתן לעשות?
אשמח לעזרה,
נגה
הוסף תגובה קישור ישיר

תודה הסתדרתי, הייתי צריכה את פ...

נגה 9.10 (23:15)
תודה הסתדרתי, הייתי צריכה את פקודה match properties ומצאתי אתה
הוסף תגובה

snap

תמר 6.10 (09:10)
הי,
הsnap נכבה לי המון בלי שאני לוחצת על כיבוי שלו, מה יכולה להיות הסיבה?
תודה!
הוסף תגובה קישור ישיר

Snap או Osnap?

sophisticadd 6.10 (09:16)
תמר שלום,
האם את משתמשת בכלי לא Native של AutoCAD (כמו Lisp או מאקרו)? אם כן, יתכן ואלה סוגרים את ה-Snap/Osmap.
הוסף תגובה

מערכים באוטוקד

שחף 5.10 (12:19)
שלום רב,

כאשר אני מייצר לי אובייקט מסויים באוטוקד ורוצה לעשות ממנו מערך אז בהתאם לספר של גלברד ורבין אני לוחץ על הסמל של הפקודה בסרגל ואז מסמן את האובייקט אותו אני רוצה לשכפל ולאחר אנטר אני מקבל כבר פריסה לפי מערך מסוים כלומר אני לא רוצה להגיע למצב כזה אלא להגדיר לו בשאילתא שלו כמה שורות וכמה עמודות יהיו ומה יהיה ה BASE POINT שלי , איך עושים זאת מבלי שיווצר מערך "על ההתחלה"...

תודה רבה רבה
הוסף תגובה קישור ישיר

ARRAYCLASSIC

ערד גזית 5.10 (15:55)
שחף שלום,

אולי תנסה להשתמש בפקודה הישנה: ARRAYCLASSIC
ייתכן והיא תתאים לך.

ערד
הוסף תגובה

המון תודה , עזרת לי מאוד , שיה...

שחף 5.10 (21:09)
המון תודה , עזרת לי מאוד , שיהיה שבוע טוב
הוסף תגובה

layout והדפסה בקנ"מ

עדיאל 27.09 (00:41)
אני מחפש מדריך איך להדפיס בצורה מקצועית.
בפרויקט גמר עשיתי כל מיני קומבינות כדי להדפיס, רוצה לעשות את זה בצורה מקצועית
הוסף תגובה קישור ישיר

על הכנות ועל הרצון ללמוד, אני מוכן להשקיע בך

sophisticadd 28.09 (11:47)
שעה מזמני, בתאום בכתובת ה-mail
contact @sophisticadd.com
הוסף תגובה

תודה רבה. אצור קשר (ל"ת)

עדיאל 5.10 (23:49)
הוסף תגובה

שרטט, ת לתכניות אדריכלות ועיצוב.. פרויקטים רציפים. (ל"ת)

צחי קירשון 21.09 (18:09)
הוסף תגובה קישור ישיר

לא ברור, אתה מחפש שרטטת?

יעל יעל 26.09 (01:37)
הי,
לא הצלחתי להבין אם אתה מחפש שרטטת או שאתה מציע את עצמך....?!
הוסף תגובה

בוקר טוב. מחפש שרטט/ת. ...

צחי קירשון 26.09 (08:17)
בוקר טוב. מחפש שרטט/ת.
הוסף תגובה

פנויה לעבודה

יעל יעל 26.09 (10:31)
הי,
פנויה לעבודה, אשמח לשמוע פרטים.
הוסף תגובה

תודה.לפרטים, טל 0505434737...

צחי קירשון 26.09 (10:49)
תודה.לפרטים,
טל 0505434737
הוסף תגובה

אודה לפונות/ים, אם יפנו שנית, ...

צחי קירשון 27.09 (13:11)
אודה לפונות/ים, אם יפנו שנית, בווטאפ או למייל [email protected]. תודות צחי קירשון
הוסף תגובה