פורום מזגנים ומיזוג אוויר מומחים מייעצים

בפורום מזגנים ומיזוג אוויר תוכלו לבדוק כל מה שקשור למיזוג אוויר, להתייעץ עם בעלי מקצוע, לבחון כדאיות, ולהשוות סוגי מערכות מיזוג ולהתייעצות בין בעלי מקצוע בתחום.
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

בעייה בחיישן המכני של מיזוג אויר ביתי

טרי 8.08 (09:50)
הדלקה בטמפ 22 מעלות - יוצא אויר קר אבל המזגן לא נכבה/נדלק כפי שהיה. כמו כן, המזגן ממשיך לפעול בלי קשר לתרמוסטט.
הוסף תגובה קישור ישיר

צינור ניקוז מזגן

מקפיד 7.08 (21:36)
שלום.

עושים אצלנו תמ"א 38, ורוצים להעביר כל צינור ניקוז של מזגן לאזורים מסוימים בבניין על פי החוזה.
המזגן אצלי בחדר נמצא עם צינור ניקוז שמיקומו לא תואם את האזור של שאר הצינורות.
השאלה היא האם אפשר להתקין צינור ניקוז חדש מבלי להזיז את היחידה הפנימית של המזגן?
המשמעות היא שצינור הניקוז לא יהיה ישר. האם הדבר אפשרי? האם צינור ניקוז מפותל גם יצליח לנקז
את המים מהמזגן?

אודה לעזרה בנושא.
הוסף תגובה קישור ישיר

מיקום כונס אוויר

אלירן 5.08 (16:07)
האם ניתן להתקין את היחידה הפנימית של מזגן מרכזי בדירת 4 חדרים בתוך חדר הכביסה?
הוסף תגובה קישור ישיר

מולטי בוקס ג'מייקה 35 ומזגנים עיליים לא מקררים כאש

בנצי 4.08 (22:11)
התקנו מולטי בוקס 1:5 וגמייקה 35 ועוד שלוש עיליים פרמייר 145 וכולם מחוברים למאייד חיצוני אחד.
אבל הגמייקה אינו מקרר כאשר כל המזגנים העיליים פועלים וכן להפך.
מזה אומר?
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

חוסר תפוקה.

נועם שרותי מיזוג אוו 5.08 (08:29)
תפנה למתקין ולמתכנן המערכת
מההסבר שלך משתמע חוסר תפוקה.

בהצלחה
הוסף תגובה

תודה על תגובתך המהירה העניין ...

בנצי 5.08 (08:46)
תודה על תגובתך המהירה
העניין שבעת ההפעלה היה קוד תקלה כמו F0 או H0 ואז המתקין אמר ללחוץ לחיצה ממושכת בכפתור לא בשלט אלא המרכזי ואז פעל יום אחד ולאחר חודש שהופעל עובד חלש מאוד.
האם זה קשור?
הוסף תגובה

תודה. אם אפשר בבקשה לחדד את השאלה

בנצי 10.08 (04:02)
טכנאי הגיע ואמר שבכדי שיהיה ממוזג בבית חדר אחד חייב להיות כבוי.
אמנם גם במצב הזה המזגן מקרר רק כאשר הוא על הטרמפטורה הנמוכה ביותר בשל דהיינו 16 מעלות.
הטכנאי הראה לי במד חום שלו שהחלל הגיע ל 23 מעלות למרות שלא כ"כ הרגיש כך.

האם זה תיקני שהמזגן יקרר רק על 16 מעלות?
תיקני לכבה מזגן אחד בכדי שיעבדו השאר?
הוא טוען שבדק והמזגן תקין. ממש סיפור מוזר
הוסף תגובה

מזגן

אביאל 29.07 (19:21)
בס"ד
שלום וברכה
יש לי חדר גודל 4X3 מטר
הציעו לי לקנות מזגן הייר HAIER בגלל שיש אחריות
3 שנים והם כמדומני חדשים בשוק
בכל אופן רציתי לשאול : היות ואני רגיש מאוד לרעשים
האם המזגן הנ"ל שקט? והאם מספיק לי 1 ורבע כ"ס
כפי שמתקן מזגנים אמר לי
תודה רבה רבה

הוסף תגובה קישור ישיר

מזגני האייר

נועם שרותי מיזוג אוו 29.07 (19:23)
מזגני האייר מזגנים מצוינים
כמו כל חברה יש להם מבחר דגמים אני בדרכ ממליץ על הדגמים היותר יקרים בכמה שקלים בתמורה לאיכות
בהצלחה
הוסף תגובה

המשך שאלה בבקשה

אביאל 30.07 (07:25)
איזה דגם אתה ממליץ של 1 ורבע כ"ס? ומה מחיר שלו ?
תודה רבה
הוסף תגובה

נ.ב

אביאל 30.07 (21:41)
מה שלא פחות חשוב לי ששכחתי לשאול
האם מזגן HAIER שקט? כי אני רגיש לרעשים
הוסף תגובה

פמילי או תדיראן

נסים 27.07 (10:02)
שלום מתלבט בין תדיראן joy35 לבין פמילי f40 ,פמילי עם נתונים יותר טובים ומחיר זול יותר ב 1000 שח.מה דעתכם
הוסף תגובה קישור ישיר

אלקטרה

נועם שרותי מיזוג אוו 27.07 (20:57)
אלקטרה והייסנס מזגנים מומלצים
הוסף תגובה

התקנת מזגן עם מנוע במרפסת פרטית

מור 26.07 (21:51)
שלום, מעונינים להתקין מזגן 1 כ"ס לחדר הבן כשהמנוע יימצא על רצפת המרפסת הפרטית או ייתלה על קיר המרפסת. האם חוקי? האם יכול להפריע לשכנים מבחינת רעש? פליטת חום? תודה!
הוסף תגובה קישור ישיר

מנוע במרפסת

נועם שרותי מיזוג אוו 27.07 (20:56)
הרעש ופליטת החום לא מפריע
יש בניינים שאסור
יש בניניים שמותר
זה מאוד אינדוודואל
הוסף תגובה

[email protected]

dima 22.07 (09:17)
שלום, מזגן מחברת TLC נדלק ל 2 דק ונכבה, מוציא שגיאה e2 מצורפת תמונהstilet12@gmail.com
הוסף תגובה קישור ישיר

צינור משוחרר מעל הפילטר

איריס 19.07 (16:52)
שלום,
היום בעלי הוציא את הפילטר למזגן מיני מרכזי כדי לשטוף אותו, ואז הוא הבחין בצינור שמשוחרר חופשי ומוציא אוויר קר. בפעמים קודמות שהוא ניקה הוא לא שם לב אם זה היה קודם.
האם מדובר בצינור שאמור להוביל אוויר לאחד מהחדרים והתנתק? או שזה אמור להיות ככה?צינור משוחרר מעל הפילטר
הוסף תגובה קישור ישיר

דמפר אוויר

נועם שרותי מיזוג אוו 19.07 (17:01)
קשה לדעת מהתמונה אבל
אם יש אוויר בכל התריסים אז זה תקין.
אם אין אוויר באחד התריסים כנראה שזה השתחרר.
בהצלחה
הוסף תגובה

מזגן אלקטרה

רון 16.07 (15:17)
הילדה לחצה על הכפתורים ועכשיו המזגן לא נדלק השמח לעזרה תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

הילדה אשמה בהכל ( :

נועם שרותי מיזוג אוו 16.07 (16:24)
צלם את השלט או המזגן או מה שהילדה לחצה עליו
רק לא את הרשרושה ( :
הוסף תגובה

מזגן (ל"ת)

רון 16.07 (16:30)
מזגן (ל"ת)
הוסף תגובה

תלחץ על הקירור ותוריד טמפרטורה (ל"ת)

נועם שרותי מיזוג אוו 16.07 (16:36)
הוסף תגובה

מזגן

רון 16.07 (16:40)
לא נדלק
הוסף תגובה

מזגן לא נדלק

נועם שרותי מיזוג אוו 16.07 (16:58)
תוריד את כל מפסקי החשמל בלוח החשמל הראשי של הבית
לאחר מכן תרים את כולם ואם הדבר לא עזר תקרא לטכנאי כנראה נשרף פיוז.

אשמח לעמוד לשרותך מאזור מרכז שרון
נועם 050-2243302
הוסף תגובה

מזגן מרעיש

ניסו 15.07 (22:33)
מזגן של אלקטרה בן שמונה שנים , התחיל אתמול להרעיש מהכיוון של גמיית הציר של המאיץ כלומר ממש בקצה השמאלי, פירקתי את המזגן ואת הגומיה בקצה המאיץ ושימנתי את האיזור אך זה עזר רק לכמה שעות , שמתי לב שאם אני מפעיל טיפה לחץ מבחוץ על גוף המזגן בנקודה שהזכרתי אז הרעש מפסיק לפי דעתי אולי הפלסטיק בפנל עם השנים טיפה התכופף באיזור גומיית המאיץ ובגלל זה הגומיה טיפה זזה וזה מה שעושה את הרעש אבל אשמח לתשובה מקצועית יותר תודה בכל אופן
הוסף תגובה קישור ישיר

רעש במאיץ

נועם שרותי מיזוג אוו 15.07 (22:35)
בתוך הגומיה יש לאגר לרוב זו התקלה ושימון לא נכון אלא גירוז.
בהצלחה
הוסף תגובה

החלפת מדחס

דוד 15.07 (13:41)
שלום.
בביתי מותקן מזגן מרכזי תדיראן כ- 3.5 כ"ס. האם אפשר להחליף רק את המדחס ל- 1.5 כ"ס ולהשאיר את התשתית הקיימת ואת המאייד הקיים?.
תודה מראש.
הוסף תגובה קישור ישיר

החלפת מדחס

נועם שרותי מיזוג אוו 15.07 (14:00)
ניתן להוריד עד חצי כ"ס בזמן החלפת המדחס ולא מעבר.
בהצלחה
הוסף תגובה

תודה על תשובתך, אפשר הסבר בבקשה. (ל"ת)

דוד 15.07 (14:02)
הוסף תגובה

הסבר

נועם שרותי מיזוג אוו 15.07 (14:06)
התשתית של המזגן בנויה למנוע בגודל מתאים , אין אפשרות תקינה להוריד יותר מחצי כ"ס ולקבל תפוקת מיזוג..
הסוללות הקפילר המנועים דבר לא מתאים.
משול למשאית שהחליפו את המנוע למנוע 1000 - לא עובד
הוסף תגובה

תודה רבה נועם. (ל"ת)

דוד 15.07 (14:32)
הוסף תגובה

דמפרים

אלכס 9.07 (19:48)
בדירה בת 5 חדרים מזגן מיני מרכזי wind 70 עם 4 דמפרים בחדרי שינה. וללא דמפר בסלון.
כאשר אני סוגרת את כל הדמפרים בכל חדרי שינה ,האם המזגן צריך להתכבות ?
שאלה נוספת האם אפשר להתקין דמפר בסלון, כאשר יש הכנה .
שאלה נוספת, לאן הולך אוויר עודף כאשר כל הדמפרים סגורים ?
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

דמפרים

נועם שרותי מיזוג אוו 9.07 (20:16)
כאשר את סוגרת את הדמפרים לחדרים המזגן צריך להמשיך לפעול למיזוג הסלון מטבח.

דמפר לסלון - זה תלוי בסוג המזגן וסוג מערכת הפיקוד של המזגן והדמפרים - יש כמה סוגים של דמפרים ואם הם לא מסוכרנים עם מערכת הפיקוד של המזגן התשובה שלילית..

אוויר עודף -או לסלון מטבח , ואם יש דמפרים בסלון מטבח וגם הם נסגרים נפתח מעבר אוויר לכיוון יניקת האוויר של המזגן ( ותלוי בסוג הדמפר והפיקוד או שהמזגן כבה או שממשיך לעבוד על אוורור לכיוון יניקת האוויר.

ממליץ להביא טכנאי/מתקין ולקבל ממנו תשובות קונקרטיות יותר.

אשמח לעזור לך באזור מרכז שרון...
נועם 050-2243302
הוסף תגובה

מזגן ישן תדיראן מציאת שלט

איציק 5.07 (21:48)
קניתי דירה עם מזגן ישן מאוד של תדיראן (15 שנה...)
אין לו שלט וסרקתי בשלט אוניברסלי ולא הצלחתי למצוא (מסתבר שאין צפצוף במזגן כשהוא מקבל פקודה,כי כשאני מרים את המתג של החשמל הוא גם לא מצפצף)
עברתי גם על הקודים המופיעים כתואמי תדיראן באופן פרטני וזה לא עבד
אשמח מאוד אם מישהו יודע מה אפשר לעשות

תודה מראשמזגן ישן תדיראן מציאת שלט
הוסף תגובה קישור ישיר

מסתור כביסה עם שני מעבים

דוד 5.07 (21:18)
יש לנו מסתור כביסה בגובה 2.30 מטר, רוחב 2.50 מטר ועומק 66 סנטימטר. יש בו שני מעבים: מעבה של מיני מרכזי ימהה 40 עם 4 כוח סוס ומעבה אינוונטר קואטרו פרו 4 כוח סוס. בצידו החיצוני של המסתור התקנתי רשת לחלונות, כדי למנוע כניסת ג'וקים מחדר האשפה שהוא די קרוב. המסתור מאוד חם. אני תוהה עם הרשת נגד יתושים שהתקנתי לא בולמת את חילופי האויר ותורמת לחום הרב שבמסתור הכביסה. איני רוצה להסיר את הרשת, כיצד אוכל לקרר מעט את המעבים? נאמר לי על ידי טכנאי מיזוג אויר שהם "סובלים" ופםחותיעילים בגלל החום הזה. מסתור כביסה עם שני מעבים
הוסף תגובה קישור ישיר

התנגדות אוויר

נועם שרותי מיזוג אוו 5.07 (21:24)
אכן רשת צפופה מהווה התנגדות לזרימת האוויר ולכן האוויר נכנס לכיוון המסתור דבר שפוגם ביעילות התפוקה יורדת והבלאי עולה.
יש שרוול מיוחד שמתקינים בן המנוע לכיוון המסתור כביסה דבר שמשמש כתעלה לאוויר ימנע מהאוויר לחזור אחורה אבל במידה ולא תחתוך את הרשת בגודל התעלה אתה עדיין תפגע ביכולות המזגן בגלל התנגדות הרשת לזרימת האוויר..
ממליץ להתקין את התעלה ולחתוך את הרשת בגודל התעלה
בהצלחה
הוסף תגובה

במפרים

דינה 3.07 (16:17)
יש לי דירה 3 חדרים ואני רוצה להתקין מזגן מיני מרכסי, שמעתי שבמפרים מסייעים בחיסכון בחשמל, הם זה נכון?
הוסף תגובה קישור ישיר

מזגן (אלקטה go 10) - מזגן נכבה מעצמו באופן אקראי

עוזי 2.07 (11:18)
מזגן אלקטרה , נכבה מעצמו באופן אקראי ועובר למצב STBY.
האם צריך להחליף את כל כרטיס הבקרה או רק את כרטיס הפיקוד/תצוגה ?
מה עלות החלפת הכרטיסים ומאין ניתן לרכוש כרטיס מקורי ?
הוסף תגובה קישור ישיר

תקלה בכרטיס

נועם שרותי מיזוג אוו 2.07 (11:51)
לא בטוח שזה כרטיס בכלל
אני דווקא מהמר על רגשים...
ממליץ לקרוא לטכנאי

אשמח לעמוד לרשותך
050-2243302 נועם
הוסף תגובה

מזגן מיני מרכזי לא מקרר מספיק

פלג 2.07 (08:53)
שלום לכולם, לפני כשלוש שנים הותקן אצלי מזגן פיג'וצי מיני מרכזי.
לחדרים( עם דמפרים ) הוא מוציא מיזוג נהדר לסלון ולמטבח חלש, היום היה פה הטכנאי שהתקין והוציא את התריסים הדקורטיביים וטען שהם הבעיה וצריך תריסי הספקה בכדי שהעביר יזרוק.
מה ששמתי לב הוא שלסלון יש שני שרוולים ולמטבח אחד, בסלון רק שרוול אחד מוציא אוויר (יש שני שרוולים לתריס).
כששאלתי את המתקין הוא אמר שכנראה השרוול חסום בדרך אבל שאין צורך להתעסק עם זה כי השרוול שעובד מכפיל את הכח בגלל זה.
זה הגיוני? אין משמעות באמת לשרוול השני?
אשמח לייעוצכם.
הוסף תגובה קישור ישיר

תכנון מערך תעלות אוויר

נועם שרותי מיזוג אוו 2.07 (11:49)
לפני התקנת מזגן מרכזי מתכננים את תפוקת המזגן הנדרש ע"י כמות האנרגיה שצריך לחלק לכל שיטחי הדירה.
כל צינור צריך להעביר כמות אוויר מסוימת ובלחץ אוויר מסוים וזאת בכדי לקבל את כמות האוויר הנכונה ובמהירות הנכונה.
במידה ושכחו לפתוח את החסם אוויר בחיבור הצינור השירשור יתקבל לחץ אוויר גבוה יותר במערכת שיכול בסופו של דבר לגרום בן היתר גם לנזילות מים וגם למהירות אוויר גבוהה מהרצוי והדבר משפיע על הרעש.
אכן ישנם סוגים של מפזרי אוויר שמהווים התנגדות גבוהה למעבר האוויר ובכך מהווים מכשול ואותם צריך להחליף.
אשמח לעמוד לרשותך
050-2243302 נועם
בהצלחה
הוסף תגובה

לחות בסלון ממוזג כאשר הטמפרטורה מגיע לערך הרצוי

חיים 27.06 (14:40)
המזגן מקרר מצוין את הסלון. אבל כשטמפרטורה מתיצבת על הערך שבחרתי, הלחות מתחילה לעלות עד שנעשה בלתי נסבל, למרות שהטמפרוורה בסדדר.
למה זה קורה. ומה עושים?
הוסף תגובה קישור ישיר

בית מרובה חדרים ומפלסים

עמית 25.06 (22:35)
אהלן.
אנו בונים בית מרובה חדרים ומפלסים בתקציב די מוגבל.
בקומת קרקע - סלון-מטבח (כ-50 מ"ר) וחדר משחקים, ובשתי קומות נוספות - 7 חדרי שינה, פינת משפחה וחדר עבודה (אני עובד מהבית).
המגבלה הראשונה כאמור - תקציב. אנו שואפים להגיע לאיזון בין עלות ראשונית שפויה לבין פונקציונליות וחשבון חשמל הגיוני. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להדליק שני מיני מרכזיים בזבזניים מסביב לשעון כדי לקרר 2-3-4 חדרים, או לחלופין VRF מיצובישי שיחזיר את עלותו בחסכון בחשמל עוד 20 שנה, או לחלופין ליפול על תקלה ב-8000 ש"ח במערכת מסובכת עם אמינות מפוקפקת עוד 3 שנים.
המגבלה השניה - מעבים. יש מקום למעבה במסתור בקומה 1 ולמעבה קטן בקומת הקרקע (נישה בגובה כ-110 ס"מ). אם ממש נאלץ לכך, נתפשר על מעבה נוסף בגינה (שהיא כבר מצומצמת וצפופה דיו). מי ששואל את עצמו מדוע הגענו למגבלה שכזו, הרי שהתבססנו על שלד של בית ישן קיים, מגבלת זמן לתכנון ולבניה, גג רעפים, ודרישה לניצול מקסימלי לשטחי מגורים. בקיצור "זה מה יש".
המלצה אחת שקיבלנו היא ל-VRF בודד עם 11 יחידות (LG) ויחידה עצמאית לחדר עבודה. המלצה שניה היא למולטי אינוורטר 9 יחידות (תדיראן), מיני בקומת הקרקע ויחידה עצמאית בחדר העבודה.
לא ציפינו לשלם עשרות רבות כל כך של אלפים על מיזוג, אז נשמח לפחות לשמוע אולי אנו טועים, אולי התשובה ברורה וההתלבטות מיותרת, אולי למישהו יש הערה/הארה שלא הבאנו בחשבון.
תודה לעונים.
הוסף תגובה קישור ישיר

שים יחידות קטנות על הגג, ובמרפסת שמש למטה גם כך

עדי 27.06 (16:22)
על הגג מעבירים צנרות דרך מקל סבא ואז שלום עליכם ישראל.
אם אתה גר בבית פרטי עם קרקע מגודרת אתה בר מזל, והמיסתור אינו חובה לשימוש. אפשר לשים מה שבא לך 2 מ' לפני היחידות (אפילו פסלי נוי) כדי להסוותן מעיניים של מי שרוצה להזיק לך! אין הצדקה ל VRF בבתי קרקע פרטיים אלא רק במקרה שבו אורך הצנרת האופקי הוא יותר מ-20 מ' עד ליחידה הפנימית באחד מחדרי הבית.
הוסף תגובה

לא רלוונטי למגבלות

עמית 30.06 (01:57)
כפי שכתבתי - הגג הוא רעפים. אין אפשרות להתקנה עליו/בתוכו. אין מרפסת שמש. הגינה קטנה וצרה, כל תוספת מעבים מעבר למה שכתבתי הורגת את הגינה לחלוטין.
לכן ביקשתי התייחסות במגבלות המעבים שצוינו. אם לא VRF, האם מולטי לחדרים ומיני למטה עושה שכל? האם המולטי (תדיראן) היא מערכת שכבר הוכחה מספיק כאמינה? האם יש רעיון אחר?
הוסף תגובה

התקנת מזגן במסגרת מיגון אקוסטי

שוש 24.06 (13:55)
שלום רב
בסלון דירתי יש לי מזגן רצפתי ישן בן כ-15 שנה של חברת תדיראן שאני מרוצה ממנו מאוד ומעולם לא
הייתה בו כל תקלה. כיוון שדירתי נמצאת על תוואי מתוכנן של הרכבת הקלה בת"א נאמר לי שבמסגרת מיגון אקוסטי לו אני זכאית, אני מקבלת על חשבון נת"ע, החברה האחראית על פרוייקט הרכבת הקלה, מזגן מפוצל עילי בתפוקה של 18000 BTU לפחות. כמובן שהם גם מפרקים את המזגן הישן ומתקנים את הקיר על חשבונם.
אין לי אפשרות לדעת של איזה חברה יהיה המזגן החדש.
למרות שהשאלה אולי נראית מוזרה רציתי לדעת האם כדאי לקבל את ההצעה.
בברכה
הוסף תגובה קישור ישיר

מערכת VRF לדירת 4 חדרים

אמיר 20.06 (08:39)
שלום,
קסלתי הצעה טובה על מערכת מיזוג של חברת YORK רציתי לדעת איך המערכת והאם מומלץ ללכת על חברה אחרת
הוסף תגובה קישור ישיר

מזגן תדיראן מיני מרכזי

מאיר 16.06 (11:51)
ביחידת הפיקוד הקירי מופיע 51 מעלות צלסיוס כאשר מציגים את הרגש הפנימי. הרגש הקירי נותן טמפרטורה אמיתית.
החלפתי רגש ולא השתנה.מזגן תדיראן מיני מרכזי
הוסף תגובה קישור ישיר

כמה עולה להחליף יחידה ששולטת על המזגן

דוד 14.06 (09:48)
שלום,
אתמול כשהדלקתי את המזגן היה לי קצר בתוך היחידה ששולטת על המזגן(נשמע פיצוץ ועפו ניצוצות ממנה והיה ריח שרוף).. כרגע הכל עובד בצורה תקינה. האם כדאי לי להחליץ אותה בשלב הזה?

מה טווח המחירים שעולה להזמין טכנאי להחלפת יחידה זו?כמה עולה להחליף יחידה ששולטת על המזגן
הוסף תגובה קישור ישיר

קצר ביחידת הפיקוד

נועם שרותי מיזוג אוו 14.06 (16:21)
אני ממליץ לך באופן מידי להוציא את המזגן מהחשמל ולא להפעיל אותו עד שטכנאים יחליף את ביחידת פיקוד זו סכנת נפשות !
עלות החלפת היחידת פיקוד 900 שח.
מוזמן להתקשר
0502243302 נועם
הוסף תגובה

גישטל L דגל למזגן קטן

סימור 10.06 (16:52)
שלום
היכן אני יכול לרכוש גישטל כמו בתמונה אבל קטן למזגן 1 כ"ס.

תודה למגיבים
סימורגישטל L דגל למזגן קטן
הוסף תגובה קישור ישיר