פורום מזגנים ומיזוג אוויר מומחים מייעצים

בפורום מזגנים ומיזוג אוויר תוכלו לבדוק כל מה שקשור למיזוג אוויר, להתייעץ עם בעלי מקצוע, לבחון כדאיות, ולהשוות סוגי מערכות מיזוג ולהתייעצות בין בעלי מקצוע בתחום.
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

Vrf box טורנדו

שחר 16.06 (16:58)
שלום לכולם
התקינו לי בבית מזגן טורנדו vrf box
מרגע ההתקנה המזגן לא מקרר היו מלא פעמים טכנאים אני אקצר את הסיפור שורה תחתונה החליפו את הבוקס כי היו שברים בצנרת וגם לאחר מכן המזגן לא מקרר.שאלתי היא אם יש מצב שהמנוע הגיע דפוק וצריך להחליפו? או שיש משהו אחר?
לגבי החדר שינה שמתי יחידה נסתרת בנפרד עם שרשורי לתריס ושם בכלל לא מרגישים את המזגן טורנדו טוענים שהיחידה הזאת אמורה להיות בזריקה ישירה לסלוט ולא עם שרשורי האם זה נכון?
תודה רבה למי שיעזור
הוסף תגובה קישור ישיר

חתיכות ספוג עפות מהמזגן

שרון 12.06 (11:37)
מזגן מיני מרכזי. חתיכות ספוג עפות מפתחי האוורור של המזגן. מה הסיבה? מה צריך לעשות כדי למנוע את זה? תודה!
הוסף תגובה קישור ישיר

התקנת מנוע מזגן עם 4 ברגי ג'מבו על קיר בלוקים

מני 13.05 (11:57)
אתמול התקינו לי מזגן קטן 1 כ"ס (30 קילו) .
את המנוע תלו מבחוץ עם 4 ברגי ג'מבו.

שאלתי את המתקין , מדוע לא השתמש בבורג דוך.
הוא טוען שזה בסדר והכל תקין.

האם זה אכן תקין ?
הוסף תגובה קישור ישיר

מזגן קסטה

ולרי 29.04 (23:54)
אני מחפש טכנאי מיזוג אוויר שיכול להתקין מזגני קסטה עם חיבור לצ'ילר מים במשרד חדש בפתח תקווה.
הוסף תגובה קישור ישיר

מזגן יותר מדי חזק לחלל ?

סלבה 29.04 (00:04)
שלום לכולם.
צריך יעוץ בבקשה.
בדירת 5 חדרים יש מזגן מיני מרכזי של בערך 4 כ"ס (36000 BTU).
רצינו לשים מזגן רגיל בכל חדר ואת 3 השרוולים של המיני שהיו מנותבים לדחרים - לנתב לחלל הסלון + מטבח שגודלם בערך 40 מטר.
האם זרם האוויר יהיה חזר מידי בשביל החלל הזה ? דואגים שלא יהיה קפוא בסלון אפילו על עוצמה מינימלית.
האם יש דרך לשמר את המיני ולא לגרום לקפאון בסלון ?
האם ביטול חלק מהשרוולים מוריד מהעוצמה ?
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

מדידת חשמל מזגן 4.5 כח סוס

יוני 25.04 (18:01)
שלום,אני גר עם כמה שותפים ויש מזגן מיני מרכזי 4.5 כח סוס של אלקטרה. שותף אחד משתמש במזגן בצורה מוגזמת ואני מחפש דרך למדוד את החשמל שהמזגן צורך. האם יש איזהשהו מכשיר או משהו שאפשר דרכו למדוד את הצריכה של המזגן? מן הסתם זה לא שקע רגיל שאפשר לחבר אליו מד חשמל. תודה רבה!
הוסף תגובה קישור ישיר

הכנת חשמל למזגנים בבית חדש

צ'וקי 24.03 (17:02)
היי,
החשמלאי שמתכנן לי את החשמל בבית חדש שאל אם מבחינה אסתטית אני רוצה שקעים פנימיים למזגנים או להתחבר ישירות לפאקט על הגג (בית קומה אחת).
בתכנון 3 מזגנים 1 כ"ס בחדרי שינה ו- 2 של 2.5 כ"ס לחלל המרכזי.
מה עדיף?
האם זה רק עניין של אסתטיקה?
והאם אוכל לחבר דרך פאקט כל מזגן שארכוש או האם זה מחייב מזגן שמיועד לכך? האם יש הבדל במחירים של המזגנים?

תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

דקות לאחר ההפעלה המדחס מפסיק לעבוד וכעבור מספר

אשר 11.03 (09:20)
דקות מתחיל שוב וחוזר חלילה. ייתכן וצריך להחליף רגש טמפרטורה? מדובר על מידאה18
הוסף תגובה קישור ישיר

התקנת מזגנים/ תיקון תקלות במזגן/ שטיפה כימית. בפת

זינו קור 9.03 (10:22)
זינו קור הינו עסק של מיזוג אוויר הממוקם באזור פתח תקווה. אנו נותנים שירות באזור המרכז והסביבה.
מתמחים בתחום מיזוג האוויר הביתי, מיזוג אוויר בבתי עסק קטנים וגדולים וכן פרויקטים.
השירות שלנו כולל: התקנת מזגנים, תיקון תקלות, ניקוי מזגנים (שטיפה כימית), אחזקה ועוד.התקנת מזגנים/ תיקון תקלות במזגן/ שטיפה כימית. בפת
הוסף תגובה קישור ישיר

אלופים במזגנים

נועם שרותי מיזוג אוו 7.03 (23:03)
מוזמנים לראות עבודות מיזוג בקבוצת אנשי מיזוג אוויר האלופים

www.facebo...group_link
הוסף תגובה קישור ישיר

מעבה לא עובד

אבי דגן 2.03 (09:57)
במזגן תדיראן 15R המפזר עובד תקין , מגיב לשלט בכל מצב .

ליחידה החיצונית לא מגיע מתח (נבדק ביציאה מהמפזר).

הכרטיס הוחלף , והתופעה נשארה בדיוק אותו דבר .

אשמח לקבל את עזרתכם לפתרון הבעיה .
הוסף תגובה קישור ישיר

מעבה לא עובד

זינו קור 9.03 (10:19)
ליפני שהחלפת כרטיס בדקת שהחיבור בין יחידות תכין? או קונטאקטור/ קאבאל תקין?
בכל מקרה עם לא הסתדר אשמח לתת שירות מעבה לא עובד
הוסף תגובה

פרויקט חדש: הנמכה בתוך אחד מחדרי השינה?

מאור יצחקי 23.02 (18:02)
בקניית דירה על הנייר ספק המזגנים מציג תכנית אשר הוא רוצה לבצע הנמכה באחד מחדרי השינה, הוא טוען שכך האוויר יכנס לחדר בצורה יותר "נכונה". אותו חדר מקבל למסדרון ולאורך כל אותו מסדרון יש הנמכה כפי שרואים בתכנון ומהמסדרון יוצאים פתחים לכל החדרים מלבד החדר הזה. נראה לי קצת תמוהה, לא? האם עליי לבקש ממנו שירד מההנמכה הנוספת ופשוט יעשה פתח רגיל בחדר?
תודה רבה לעוניםפרויקט חדש: הנמכה בתוך אחד מחדרי השינה?
הוסף תגובה קישור ישיר

מזגן מיני מרכזי

איציק 22.02 (08:35)
אני אמור לקבל מזגן מיני מרכזי מקבלן כולל התקנה וללא עלות. אני מעוניין במזגן מתקדם יותר עם שליטה על כל חדר.
מה עדיף מבחינתי לקבל את המוצע מהקבלן כולל התקנה ולהחליף עצמאית או לבקש שיביא את המזגן
לדירה ולא יתקין..
אני רוצה לציין שהקבלן לא מוכן להחליף למזגן אחר בתוספת מחיר.
דירת 4 חדרים.
הוסף תגובה קישור ישיר

יעוץ מסחרי

נועם שרותי מיזוג אוו 3.03 (11:34)
ממליץ לך לסגור עם המתקין של הקבלן זה חלק מהאחריות על העבודות שמסופקים ע"י הקבלן.
הוסף תגובה

שלט מיוחד למזגן

ישראל 15.02 (19:18)
ברשותי מזגן תדיראן בן 25 מדחס מפוצל 1.5+3.5 כ"ס למזגן שלט מיוחד (בין השאר כ-5 טיימרים) המזגן מושבת כ 10 שנים השלט במצב חדש לאחרונה מישהו ביקש לקנות את השלט האם יש כאן מי שיוכל להמליץ על מחיר?
הוסף תגובה קישור ישיר

סוללה לא מתחממת מספיק כאשר מחובר רגש סוללה

אריה 14.02 (09:00)
מזגן אלקטרה, דגם ELD, מאייד נמוך, 6 כ"ס. מעבה עם שני מאווררים.
תופעה:
סוללת מאייד מתחממם ל 40 מעלות והמזגן לא מחמם טוב. קרא בפתאומיות יום אחד.
כאשר ניתקתי רגש סוללת מאייד - הסוללה מתחממת ל 60 מעלות והחימום נהדר.
החלפת רגש לא פתרה את התקלה....
לא עולה לי כלום בראש חוץ מלהחליף פיקוד.
אשמח אם למישהו יש רעיון מה יכול לגרום לתקלה זו.
הוסף תגובה קישור ישיר

דרישות ממתקיני מזגנים

ניב 4.02 (17:32)
אני רוצה להתקין מזגנים בדירה. קראתי באינטרנט דרישות רבות והגיוניות ממתקיני מזגנים. אבל אני לא בטוח : האם באמת למתקינים יש רשיון וביטוח לעבודה בגובה? האם באמת המתקינים הם חשמלאים מוסמכים? האם באמת מתקינים נותנים ללקוח תעודת אחריות ל-X שנים? האם יש למתקינים הסמכה ורישיון לעבוד עם גז המזגנים החדש? כי בלי כל אלה מתקין עובר עבירה ואפשר לתבוע אותו? או שהאמת בשטח היא שכל אחד יכול לקחת הזמנות ולבוא לעבוד עם כמה כלי עבודה, לסמוך על המזל? וגם הלקוחות צריכים לסמוך רק על המזל?

הוסף תגובה קישור ישיר

תדרוש לראות רשיון לעבודה בגובה

נועם שרותי מיזוג אוו 7.03 (23:04)
הוסף תגובה

דרישות ממתקין

מיזוג הגליל 26.05 (18:50)
צריך לחלק את הדרישות לשני חלקים. הדברים שחשובים לך כלקוח, הדברים שחשובים למתקין כמתקין.
ללקוח: שההתקנה תבוצע בצורה מקצועית, הקפדה על הוראות החברה, ביצוע ואקום, תליית המעבה באמצעים תיקניים, המתקין צריך לתת אחריות להתקנה, ע"פ רוב זה לא תעודה חתומה כמו שהחברה נותנת, כי לרוב המתקינים אין תקציב לעשות את זה, אבל חלק מהבירור שלך בשלב הראשוני הוא לברר מה קורה כאשר יש בעיה, האם המתקין עומד מאחורי ההתקנה או מתנער. לרוב בעיות שקשורות להתקנה הינם רק בשנה הראשונה, אחרי שהמזגן עובר קיץ, ובעיקר חורף שאז הוא עובד על לחץ גבוה 600 לעומת 110. הגז החדש עדיין לא נפוץ כך שלך זה לא רלוונטי.
למתקין: צריך היתר עבודה בגובה כדי שאם חלילה תהיה תאונת עבודה הביטוח לאומי לא יתנער ממנו, כמובן שצריך לעבוד ב'לבן'... לפני שהוא מציע לעשות שקע מיוחד למזגן הוא צריך לחשוב האם מותר לו.

בשום פנים ואופן מתקין לא יכול לגשת להתקנה מתוך 'סמוך על המזל' ואם הוא כזה אז ללקוח אין מזל...דרישות ממתקין
הוסף תגובה

דרישות ממתקיני מזגנים

ניב 27.05 (21:05)
תודה רבה!! לגבי בירורים מראש וסיכומים בעל פה, הם תמיד יכולים להיות נתונים לפרשנויות שונות או גרוע מזה. רק מה שנכתב מחזיק מים. מדי פעם, לא תמיד.
הוסף תגובה

קפיץ שהיה מחובר לתריס איוורור השתחרר

רחלי 2.02 (23:09)
במזגן מיני מרכזי -קפיץ שהיה מחובר לתריס איוורור השתחרר בפתאומיות. האם קריטי לפרק את התריס ולחבר(לאן שצריך) ואסור להשתמש במזגן עד אז או שזה לא חובה?
מה התפקיד של הקפיץ הזה ?
ואם צריך לחבר אז חובה להזמין טכנאי ?
תודה מראש לעונים
הוסף תגובה קישור ישיר

כמות שירשורים עבור מזגן 4 כס

max 31.01 (17:51)
הקבלן מתקין לי מזגן לסלון + מטבח (45 מטר), emd40 A sq. בתחנון שלו יש 3 שירשורים, 2 לסלון, 1 למטבח. האם 3 שירשורים יכולים לעמוד בעוצמת המזגן?

הוסף תגובה קישור ישיר

יעוץ מיזוג

יוחי 27.01 (23:02)
שלום גרים בבאר שבע דירת קרקע, קיים מיני 4 כ''ס חד פאזי בן 25 שנה תדיראן האם להחליף למיני איזה גודל ודגם? או 2 עיליים איזה גודל ודגם שטח חלל ציבורי כ 65 מ' אך פתוח לאגפים שטח הבית כ 155 מ'
גילוי נאות , נשאל בעוד פורום
תודהיעוץ מיזוג
הוסף תגובה קישור ישיר

מזגן מיני מרכזי שמקפיץ את הממ"ט שלו

אורן 22.01 (20:13)
שלום רב,
בימים האחרונים, בעיקר בשעות הלילה המאוחרת המזגן המיני מרכזי (בן 15), מקפיץ את הממ"ט שלו.
אחרי כמה שעות מנוחה ושאוויר מתחמם קצת ניתן להפעיל אותו שוב .
מה יכולה להיות הבעיה ?
הוסף תגובה קישור ישיר

מרחק צנרת במיני מרכזי בן היחידות

אהרן 15.01 (12:33)
הדירה נמצאת בקומה 6 וההכנה למנוע בגג קומה 14 מרחק של 28-30 מטר. האם אפשר לשים מיני מרכזי שיעשה את העבודה ללא תקלות. התיעצתי עם כמה מתקינים וכל אחד אומר משהו אחר. האם אינוורטר פותר את הבעייה או שזה אות דבר
הוסף תגובה קישור ישיר

מערכת vrf

נועם שרותי מיזוג אוו 18.01 (14:01)
יש היום מגוון יצרנים ומוצרים לבניינים רב קומתיים שהנכון להתקין בהפרשי גבהים כאלו הם מערכות VRF.

בדרך כלל המערכות מסופקות ע"י הקבלן וניתן אחריות על המערכת כולה כולל הצנרת בן היחידות.

תפוקה של 100 אחוז לא יתקבל
אבל בתוכנית מסודרת מתקבל מיזוג לשטח בחישוב הפסדי תפוקה מראש כמובן.
הוסף תגובה

התקנת מדחסים בגג הבניין

נאור 12.01 (16:07)
שלום, אנחנו רוכשים דירה חדשה והקבלן עושה הכנות למזגנים בסלון-במטבח ועוד חדר כאשר ההכנה לכך שהמדחסים יהיו על הגג (העברת הצנרת של ההכנה לגג), אנחנו נהיה קומה ראשונה מתוך 4, האם זה תקין?
לא יפגע ביעילות המזגן האורך של הצינור?
הוסף תגובה קישור ישיר

רעשים מטרידים

ענבל 5.01 (20:40)
מזגן מיני מרכזי של תדיראן. בעת הפעלת על חום וקור המזגן עושה רעשים של פיצוצים בעוצמות משתנות ואפ מטרידות. היה אצלנו טכנאי והמליץ להוריד את תריסי האלומיניום ולהחליף אותם בתריסים פשוטים. בוצע אך הרעש עדין קיים אמנם בעוצמה מעט חלשה יותר אך קיים ומטריד מאוד. אשמח לעזרה
הוסף תגובה קישור ישיר

רעשים מהמזגן

נועם שרותי מיזוג אוו 6.01 (09:38)
היי ענבל
רעשים נגרמים בגלל מספר גורמים קשה להמליץ על פתרון מבלי לבדוק
מוזמנת לפנות אלי אם את באזור המרכז/השרון
הוסף תגובה

רעשים חזקים ופריקות לחץ בעת הפעלת חימום אלפא פרו

ציפי 30.12 (00:48)
שלום רב מזגן תדיראן אלפא פרו 28 2.5 כ"ס חדש ! מפעילים לחימום המזגן משמיע תוך כדי העבודה רעשי מוזרים ממש מפחידים! כמו פריקת לחץ של כלי ממונע
קולות פיצוצים באמת מפחיד

כמו כן זורק מדי פעם אויר קר בזמן של פעולת חימום. 26 מעלות חום וגם ב-27 מעלות חום
הוסף תגובה קישור ישיר

מומלץ לבדוק עם המתקין אם ביצע ...

מיזוג הגליל 26.05 (19:10)
מומלץ לבדוק עם המתקין אם ביצע ואקום לפני ששחרר את הגז בצנרתמומלץ לבדוק עם המתקין אם ביצע ...
הוסף תגובה

התקנת מעבים

דן שטרן 27.12 (15:45)
שלום,
בתמונה המצורפת ישנם שני מעבים המותקנים בסמיכות. בנוסף, אחד המעבים מונח ישירות על קורת בטון. האם ההתקנה תקינה? תודה.
התקנת מעבים
הוסף תגובה קישור ישיר