יבוא/יצוא למתקדמים

פורום תוכנת Vectorworks - שאלות ותשובות, תמיכה, בעיות שנתקלתם בהן, בקשות וכדומה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

יבוא/יצוא למתקדמים

yov 6.07 (21:02)
בעיה שאנחנו נתקלים בה מדי פעם בעת יבוא קבצים גדולים מאוטוקאד:
1. מקבלים קובץ של בנין גדול מרובה ליירים (עשרות רבות) של AC שהופכים להם לקלאסים של ווקטור, בעת היבוא.
2. האינפורמציה הנ"ל עוברת על ידנו "השטחה" ומועברת מעשרות הקלאסים ללקלאס ביניים חדש שנניח שקוראים לו AC ORIGINAL.
3. את כל התוכן של AC ORIGINAL אנחנו מעתיקים לקובץ ווקטור רלוונטי, בו מתנהל הפרוייקט שלנו על רגע המקור האוטוקאדי.
אז איפה הבעיה אתם שואלים? הנה היא:
באוטוקאד יוצרים את כל האובייקטים תחת הגדרות צבע/עובי/דאש של הלייר בו הוא נוצר. כל האובייקטים מגיעים לווקטור עם אטריביוטס של צבע/עובי/דאש הנקבעים על ידי הקלאס בו הם קיימים. בעת המעבר לקלאס החדש שלנו, הם משנים את אופיים הגרפי בהתאם לזה המוגדר עבור הקלאס הנ"ל.
בחלק מהמקרים אנחנו מעוניינים להעביר את החומר לקלאס המאחד (כדי להקל על הניווט בקובץ שאינו כולל עשורת קלאסים עם שמות מצחיקים נוסח עדות הדוס) ויחד עם זאת לשמור על האיפיון הגראפי המקורי. למישהו יש מושג איך אפשר לעשות את זה???

יואב
הוסף תגובה קישור ישיר

כמה הצעות

אמיר 26.09 (17:18)
יואב שלום
להלן כמה הצעות:
1.תדאג שבהגדרות הקלאס אליו אתה מכניס את שכבות האוטוקד לא יהיה מסומן וי על USE AT CREATION בהגדרות הATTRIBUTES של הקלאס.
2.כשאתה מעביר את המידע מקלאס לקלאס התוכנה תשאל אותך אם אתה רוצה שהאוביקטים שלך יקבלו את האטריביוטים של הקלאס אליו אתה מכניס אותם.סמן "NO"
3.אתה יכול להשאיר את הקלאסס של אוטוקד כמו שהן-רק הוסף להם קדומת כמו -ACAD (הקפד על מקף אמצעי)כך שכאשר תכנס לרשימת הקלאסס דרך החץ העליון תראה את המילה ACAD ואת כל השכבות בתפריט צדדי רק אם תעמוד עם הסמן על המילה.
4.אתה יכול גם לתת לכל הקלאסס של וקטור שם מקדים כמו -VW או
-A ואז גם הן יקובצו תחת "ענף" אחד
בהצלחה
אמיר
הוסף תגובה

גאוני, גאוני, אבל

ההצעה של רחל, מבריקה לכאורה, אבל לא עובדת בשטח. המעבר לאחר מחיקת הקלאסים נעשה ל- NONE שנותר, אבל כל האטריביוטס משתנים לאלה של קלאס ה- NONE.
גם הצעות 1 ו-2 של אמיר יוצרות את אותו מצב (לא טוב) למרות שאני שומר על ההוראות שלו.
את הסעיפים הבאים של אמיר עוד לא ניסתי משיקולי פרקטיקה - יש לי מסמך עם יותר ממאה קלאסים ודי מבאס אותי להוסיף את השם התחילי קלאס ביי קלאס.
אולי מישהו מכיר אפשרות להוסיף "תוספת תחילית" לשם הקלאס בצורה מקובצת, כולמר לבחור 20 קלאסים ולהוסיף לשמם הקדמה כלשהי (מה שבהחלט יכול להיות רעיון טוב ופרקטי לפתרון המצב)?

דרך אגב כל הנסיונות שלי הם על 11.1, על איזו גירסה אתם ניסיתם את ההצעות שלכם?

יואב
הוסף תגובה

אני מעבירה הכל בשיטת מחיקת הclasses

rachel 21.01 (11:45)
כשמוחקים classes החומר לא נעלם כמו כשמוחקים layers והכל עובר לnone שכבת הnone מוגדרת כשכבה שלא משנה את "זהות" הקווים ואז הכל מגיע כמו במקור.
שיטה אחרת היא להתחיל בpurge ולהעיף את כל הclasses המיותרים שנוצרו- דהיינו שכבות האוטוקד האינסופיות ואז לבודד אחד אחד ולעשות גרופים ורק אח"כ להעביר הכל ל none מייגע... אבל אם צריך אין ברירה...
כל זה כמובן בקובץ נפרד ורק אחרי הניקוי להעביר לקובץ היפה המסודר הנאה והנחמד שלך...
:-)
רחל

אדריכלית,

תכנון מותאם אישית בקווים נקיים ותכנון פונקציונאלי
פתרונות ייחודיים לכל חלל.
שילוב עקרונות הבניה הירוקה (אקולוגית)
ליווי בכל שלבי התכנון והביצוע
הוסף תגובה

פשוט אך גאוני

אני כמעט נעלב שלא חשבתי על זה בעצמי.

שוקרן כתיר
יואב
הוסף תגובה

חשוב שהnone לא יוגדר עם להחליף

כלומר בnone צריך להיות מסומן n עבור no!
ואז זה לא משתנה
רחל

אדריכלית,

הוסף תגובה

עכשיו ניסיתי ועובד

הצבעים נשארו בצבע המקורי הזרחני של האוטוקד...
רחל

אדריכלית,

הוסף תגובה

בבדיקה נוספת...

רק חלקית לא כולם, אין לי מושג למה חלק ככה והשאר לא...
רחל

אדריכלית,

הוסף תגובה

כי

כאשר האובייקט שמקורו באוטוקאד מוגדר כאטריביוטס על פי קלאס, הוא משתנה במעבר לקלאס אחר. אם הוא הגיע עם אטריביוטס עצמאי הוא לא ישתנה.
זו הסיבה לחלק כן וחלק לא.

יואב
הוסף תגובה

נכון חשבתי על זה אח"כ ובדקתי

אולי תספר לנו שוב למה אתה צריך את כל זה?

או אולי תבקש ממעבירי הקובץ לשטח לך את החומר ואז פתרת הכי טוב את הבעיה...
אולי יש אצלם כזו אופציה...

אנחנו(כשהייתי במשרד) פעם ביקשנו ממודדים להפוך גם כיתובים לקווים כדי שנוכל לעבוד על הקבצים שלהם כרקע בלי צורך לשבת ולתרגם כל מילה- (עד שהגיע יובל עם ה8וה7 שלו...)
לפעמים יש מישהו נחמד בצד השני...
רחל

אדריכלית,

הוסף תגובה

למה אני צריך את זה:

אני עובד כעת על משרדים של כ- 1500 מ"ר שהם חלק ממרכז לוגיסטי של 10000 מ"ר. המבנה גדול ולכן תוכניות האדריכלות שלו מרובות ליירים אוטוקאדיים (כ-100).
אני רוצה להכניס לקבצים שלי את ה"רקע" של האוטוקאד אבל עם יכולת שליטה על מי מהליירים שלו (שהפכו כבר לקלאסים שלנו) יראה ומי לא. כמו כן אני רוצה לשמור על האטריביוטס של האובייקטים המיובאים.
כאשר אני מכניס את כל החומר למסמך שלי אני מקבל 100 + קלאסים שאותם מסורבל מאד לנהל. אני מחפש את הדרך הכי נוחה, קצרה ונכונה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

יואב
הוסף תגובה

אז אולי תעבוד בשני קבצים?

עד שיבוא יובל...
באחד תשטח ותשאיר כרקע ובשני תכניס את שלך בלבד בלי שכבת הרקע רק כשאתה צריך...
כן מסובך... אבל גם לעבוד עם 100 ליירים מסובך.
רחל

אדריכלית,

הוסף תגובה