כמה קל ללמוד את התוכנה?

פורום תוכנת Vectorworks - שאלות ותשובות, תמיכה, בעיות שנתקלתם בהן, בקשות וכדומה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

כמה קל ללמוד את התוכנה?

אורח 26.12 (13:55)
שתי שאלות:
1. האם יש מישהו שהשתתף בקורס של אריג'נט ללימוד התוכנה ויכול להמליץ (או לא)?
2. האם הקורס אכן נותן כלים להתחלת עבודה מיידית? כמה קל ללמוד את התוכנה? אשמח לשמוע גם מיובל כרמי בעניין זה.

תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

לדעתי קל מאד ללמוד אותה

יובל 16.01 (12:46)
אבל זה לא ממש חוכמה שאני אעיד על עצמי כמי שמלמד.

אני חושב שמי שבא מרקע של תוכנה כמו אוטוקאד יכול לעשות את ההסבה הזו כמעט לבד.

בדרך כלל משרדים שעובדים עם התוכנה מגייסים עובדים שלא מכירים אותה. על פי הנסיון שלי תוך שבוע עד שבועיים העובדים האלה כבר נותנים תפוקה סבירה ובערך חודש אחרי שהם נכנסו הם כבר שולטים בתוכנה.
תמיד ישנן פינות שלא מכירים, אפילו למי שמכיר ועובד שנים בתוכנה. אבל בסך הכל, אם מישהו לוקח אותה כדי לעבוד בה, היא קלה מאד ללמידה.

הקור באריג'נט רק נותן כניסה יותר חלקה ומסביר את ההגיון של התוכנה כדי שיהיה קל לנצל אותה טוב יותר. הוא קורס קצר כי באמת מי שמחליט לעבוד עם התוכנה משתלט עליה לבד.
הוסף תגובה

תלת מימד נח וקל

סמדר 10.03 (21:30)
אני עובדת בתוכנה כבר כמעט 10 שנים. התחלתי בתור סטודנטית ולמדתי אותה לבד ובקלות. אז גם לא היה פורום לשאול שאלות.... התלת מימד נח ומידי ברמה שלא תאמין! צריך הנחייה בסיסית איך להתחיל ומשם השמיים הם הגבול, כדי לבנות את פרויקט הגמר שלי בתלת מימד (פרויקט גדול ומסובך) נעזרתי במישהו לשעה אחת ובאותו ערב הפרויקט היה בתלת מימד. אני הייתי באריג'נט בקורס למתקדמים שהיה ממש מצוין. אני ממליצה לך לשבת עם משתמש ותיק לשעתיים כדי להבין את העקרונות הכללים של התוכנה ומשם להמשיך לבד.
הוסף תגובה

מי בדרום הארץ?

האם יש מישהו מאזור באר שבע שעובד עם התוכנה ויהיה מוכן ללמד אותי? (בתשלום כמובן)
אפשר לפנות במייל

תודה
הוסף תגובה

קל מאד

yov 6.07 (21:02)
הרבה שנים אני עובד עם התוכנה. הרבה אנשים שלמדו אותה לצידי כבר ראיתי. כמעט בכל המקרים הלימוד התבסס על הסבר של משתמש מנוסה של כשעה, קריאת המניואל + תרגול של כמה ערבים בבית. עוד סשן של שאלות ותשובות ותחילת עבודה.
בדרך כלל עובד מצליח להפעיל את התוכנה בצורה סבירה ובלי לטחון את המח ליושבים לצידו, תוך שבועיים. המממשק פשוט מאד וכתוכנה שמקורה במק הכל בנוי על עקרונות בריאים.
הספרות המגיעה עם התוכנה היא בדרך כלל *לא* טובה. המניואלים אינפורמטיביים ולא יותר ובמקרים רבים אינם מקיפים מספיק. אין טוטריאל ראוי, למרות שאת הספרות של שתי הגירסאות האחרונות אני לא מכיר. מערכת ההלפ לא רעה, אך במקרים רבים אינה עמוקה מספיק.
את קורסי הוידאו המגיעים עם גירסה 12 פגשתי. אני חושב שהם התחלה מצויינת השווה את ההשקעה. דרך פשוטה וקלה להבין את העקרונות והיכולות של התוכנה.

לסיכום - היסודות בריאים מאד (מק, הממשק הפשוט הוא אחד מהיתרונות הגדולים של התוכנה. שני הגורמים הללו הופכים אותה לקלה ללימוד. הייתי ממליץ על חומר עזר (טוטוריאל או תקליטורים). בכל מקרה תתכונן לחויה שונה לחלוטין (לחיוב) מהשד האוטוקאדי.

יואב
הוסף תגובה

תודה ושאלה נוספת

YOV
קודם כול תודה על התשובה המפורטת. עזרת לי מאוד!

אני רוצה ללמוד את התוכנה לשם שרטוט אבל גם ובעיקר על מנת לתכנן איתה, ומאוד חשוב לי לעבוד עם תוכנה שהתלת מימד בה יהיה כה זמין שאוכל לעבוד ישר עם התלת מימד כחלק מהתהליך הטבעי של התכנון. האם כך אתה או אנשים שאתה מכיר אכן עובדים?
הוסף תגובה