נפלאות ה- HDRI

פורום תוכנת Vectorworks - שאלות ותשובות, תמיכה, בעיות שנתקלתם בהן, בקשות וכדומה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

נפלאות ה- HDRI

yov 6.07 (21:02)
במסגרת "שבוע הרינדור לנוער" שערכתי לאחרונה גיליתי פיצ'ר מ-ה-מ-מ-ת במיוחד של ווקטור שאני לפחות לא ניסיתי עד כה: רינודר עם רקעי HDRI. למי שזה נשמע לו כמו שם של מנוע חדש של הונדה אפרש: High Dynamic Range Image. למי שראשי תיבות- באנגלית לא עושים לו את זה, אז הנה ההסברון מגיע.
מדובר ברקע אותו ניתן לזרוק ל- layer המכיל את המודל התלת מימדי. הרקע הנ"ל מבוסס על קבצים מיוחדים בפורמט האמור, השומרים פנורמה של 360 מעלות של כל הסביבה היושבת "סביב" למודל. ברוב המקרים מדובר ברקעים של שמיים, אבל תוכלו למצוא גם סביבות אורבניות ואפילו חללים פנימיים. יחודו של הקובץ הנ"ל אינו בתמונה, לרוב ברזולוציה גבוהה מאד, ה"עוטפת את המודל" אלא בכך שאינפורמציית התאורה יושבת בתוכנה ומבוססת על הנראה בה.
בעולמנו האמיתי, זה שמחוץ למסך, האור מגיע מאלפי מקורות בו זמנית. נכון, יש רק שמש אחת, אבל יש אלפי גופים המחזירים אור, לפעמים אפילו בכמות משמעותית במיוחד. התוצאה של רינדור כזה עשירה וריאליסטית בהרבה. לא תקבלו יותר צללים חדים וחד משמעיים, אלא אוסף של מעברים אמיתיים מאד בגוונים דקים.
החלק התחתון של עמוד הפוגש רצפה בהירה יהיה בהיר החלק העליון שלו, כיוון שהרצפה מקרינה עליו אור ההולך ונמוג ככל שעולים לגובה עם העמוד.
אבל בואו לא נתבלבל, ארוחות חינם לא מוגשות כאן. התשלום הוא כאן ובמזומן: בזמן, כמובן (ממש שיר למפגרים, הא?). הרינדור בטכניקה הזו איטי עד איטי מאד. הדמיה שרצה ב- final quality renderworks כחמש דקות יכולה להמשך גם חצי שעה ויותר. יש לכם הרבה שקיפויות והרבה רפלקציות, צפו לפגיעה משמעותית בהרבה. מחיר לא זול, אבל במקרים רבים משתלם.

אבל במקום להרבות מילים בואו ונרבה ב- JPEGים:
יואבנפלאות ה- HDRI
הוסף תגובה קישור ישיר

ועוד אחת (ל"ת)

yov 6.07 (21:02)
ועוד אחת
הוסף תגובה

ועוד עוד אחת (ל"ת)

yov 6.07 (21:02)
ועוד עוד אחת
הוסף תגובה

ועוד עוד עוד אחת (ל"ת)

yov 6.07 (21:02)
ועוד עוד עוד אחת
הוסף תגובה

ועד עוד עוד עוד אחת (ל"ת)

yov 6.07 (21:02)
ועד עוד עוד עוד אחת
הוסף תגובה