שואל בשנית: HDRI אפשר כמה מילים?

פורום תוכנת Vectorworks - שאלות ותשובות, תמיכה, בעיות שנתקלתם בהן, בקשות וכדומה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

שואל בשנית: HDRI אפשר כמה מילים?

LEOR-2007 30.07 (16:47)
מישהו יכול להסביר בבקשה מהיכן אני מיבא סביבת רינדור כזו? ממש מאיפה בתוכנה?

הצילווווו אני לבד פה?שואל בשנית: HDRI אפשר כמה מילים?
הוסף תגובה קישור ישיר

HDRI

tamarindi 16.10 (16:52)
תמי מלמד
סטודיו תמרינדי - עיצוב רב תחומי
הוסף תגובה

אולי בכל זאת

תמרינדי יקירה הבנתי שההסבר באתר הנחמד הזה הוא לא על רנרוורקס, מאיזזזזה חלון אני מייבא את התמונה הזו ובאיזו הגדרה? :(אולי בכל זאת
הוסף תגובה

רקעים

ליאור יקירי כפרה עיניים,
עוד צעד אחד קטן מפריד בינך לאושר......
create renderworks background

יש שם אופציות שונות לרקעים:
צבע אחיד
שני צבעים משתלבים (gradient)
תמונה...... -> תייבא את תמונת הרקע....

על זה אפשר להוסיף אפקטים של "מזג אוויר" כמו - שלג, ערפילים, אבק שמאיר אלומות אור......

ואחרי שיצרת רקע - פשוט "תשליך" אותו על רקע המסמך, או בלחיצה כפולה. את התוצאה רואים רק במנועי הרינדור ולא ב openGL.

תתקשר אם תרצה הבהרות.
ת.
תמי מלמד
הוסף תגובה

אך הכל היה נראה פה בלעדייך?

נראה לי אני נוגע עוד מעט קט באושר, הכל נשמע עכשיו מוכר והגיוני, אני מנסה ונשתמע. תודה תמי.
הוסף תגובה

אהההה אז זה מה שיוצא:

יפה יפה, הבנתי לגמרי
אז ככה, חייבים תמונה מיוחדת שבנוייה למבניות הזו ולא סתם תמונת ג'ייפג (שקיימת גם אופצייה כזאת). מה שמיוחד כאן היא התאורה המיוחדת והראליסטית יותר המופקת בסביבה כזאת, יתר האפקטים די חנונים-קיצ'ים- ארפל, שלג.. ילה ילה, מה שבטוח אם יש לך קובץ רציני לרינדור לך תעשה חמין שתאכל אותו לכשיסתיים.

ותודה לתמי שהביאה אותי עד הלום ולאימי על החמין שאכלתי עד היום.אהההה אז זה מה שיוצא:
הוסף תגובה

אל תזלזל ב lit fog

זו פונקציה מגניבה שמאפשרת לראות את קרני האור....
תמי מלמד
הוסף תגובה

משהו יותר מושקע ומרונדר בשיטה זו עם שאלה:

מאוד יפה ורך, לא נפלתי בריצפה אבל בהחלט שיפור חשוב עם מחיר כבד של זמן.

האם אפשר לומר שאפשר להשתמש בקובץ רקע HDRI רק בשביל לייצר את התאורה המיוחדת הזו גם אם לא רואים או לא רוצים להראות את התמונה ההיקפית או שלכל תמונה השפעה שונה על הרינדור?משהו יותר מושקע ומרונדר בשיטה זו  עם שאלה:
הוסף תגובה

פששששש... (ל"ת)

אורח 29.04 (17:22)
הוסף תגובה

רקע מרונדר

אן.סי.קיי. 8.06 (12:36)
לפי מה שהצגת לא נראה לי שאתה מחפש רקע רינדור HDRI פשוט צריך לעבוד עם סביבה בנויה עם טקסטורות מטופלות ברמת האימג' וה reflections וגופי תאורה שונים בעלי גווני תאורה שונים במיקומים שונים בסביבת המודל.
(שים לב שהחדר בעומק התמונה מואר בתאורה כחלחלה) . בנוסף כדאי לבטל או להנמיך משמעותית את תאורת האמביינט בשכבה ואז לתאורות השונות בחלל יש משמעות רבה יותר.
אם תרצה לשלוח מבט מהמודל שבנית אוכל ליעץ לך איך להאירו.
בהצלחה
הוסף תגובה

לאאאאא אין קשר לתמונה בכלל!

סתם שייך ל"אני לבד פה" כי לא ענו לי, סתם תמונה מעפנה מהרשת. אבל זו פה למטה כן שלי ורק בוקטור עם נגיעה של פוטושופ לבליק, אבל תדעו: אני אדם טוב וממש לא בקטע של גליוטינות, זה רק לחדד את החץ של העכבר לשרטוטים.לאאאאא אין קשר לתמונה בכלל!
הוסף תגובה

סחטיין

אן.סי.קיי. 8.06 (12:36)
רנדור יפה
אהבתי את השימוש הנועז בטקסטורה של הברזל המיושן
אני בדרך כלל מאריך את העומק של הרצפה והתקרה וכך נותן לרקע להתפייד בצורה טבעית וזה עבד לי בסדר . לצערי אני מנוע מפרסום עבודות מסחריות שאני עובד עליהם אבל אולי אמצע משהוא מהעבר ואפרסם כאן.
אתה עובד על מק או פי סי?
הוסף תגובה

עבודה על פיסי אבל פיסי חתיך.

פרסם משהו שנלמד, בכלל יש כאן חור בפורום בהתייחסות לתלת של הוקטור, אולי אנחנו נעשה משהו? אולי יובל יקים כאן אפשרות לגלריה וככה נלמד יותר ונשאל שאלות, זה החלק הכיפי של הוקטור לא רק שרטוטים. שמעת יוווווובל?
הוסף תגובה

לא יודע וכן יודע

yov 6.07 (21:02)
(תגידו לא נמאס לכם מהכותרות המעצבנות שלי?)

אני לא יודע מה מקורה של הסביבה אותה אתה מראה בתמונה שצרפת, אבל אני כן יודע מה צריך כדי לייצר רקע HDRI בווקטור.
דבר ראשון צריך רקע בפורמט HDRI. כלומר, לא מדובר בקובץ תמונה רגיל בפורמטים מוכרים, אלא בקובץ מיוחד המכיל מידע תמונתי בנוסף ל"שכבת" תאורה, המתואמת עם התמונה. הקובצים האלה, בנוסף, נראים כמו פנורמה מעוותת למדי ורק לאחר השתילה שלהם בתוכנה מתאימה מתחילים לקבל מהם מראה הגיוני (סתכלו על התמונה המצורפת כדי לקבל מושג איך זה נראה לפני השתילה). מסתובבים ברשת הרבה קבצים כאלה, חלק בכסף וחלק בחינם.
אחרי ששמת ידיך על קובץ כזה, אתה נכנס לresource browser וממנו ל- (new) renderworks background. בפופאפ background אתה בוחר את האופציה image environment. בדיאלוג שנפתח בחר את הקובץ שהורדת.
בתיבת השיח החדשה תקבל אפשרות להשפיע על הקובץ, אני מציע לא לגעת ביותר מדי פרמטרים, ניתן לערוך אותם מאוחר יותר כמו כל resource אחר בווקטור. אשר בשני OK. כעת יש לך רקע HDRI מוכן לשימוש.
עבור ללייר בו אתה רוצה ליישם את הרגע וגרור ישירות מפלטת ה- R למסך. כרגע השכבה שלך מכילה את הרקע. רנדר ובדוק אותי.

כמה טיפים למתחילים בתחום:
1. הכינו כוס קפה, זה יקח קצת זמן.
2. על ידי עריכת ה- R החדש של הרקע תוכלו לשחק בעוצמת התאורה, בגוון שלה ובהנחה שלה לעומת המודל. שינוי הערך של הזווית יסובב את הסביבה סביב למודל.
3. רינדורים ראשונים שווה לבצע ב- fast renderworks כדי להבין איך נראה הרקע, או שהוא דורש סיבוב.
4. איכות ההצגה של הרקע ניתן לשליטה ומשפיעה לא רק על התמונה עצמה אלא גם על דיוק התאורה וזמן הרינדור. אני מרנדר רק ברמה הגבוהה ביותר, אחרת מקבלים צללים "מפוקסלים" ו"גריינייים" ומאבדים, לטעמי, את כל הפואנטה.
5. בדקו ברינדורים ראשונים ללא גופי תאורה נוספים. הם מבלבלים ולרוב לא נחוצים. אחר כך אפשר להוסיף.

יואבלא יודע וכן יודע
הוסף תגובה