גלריה מעץ

בפורום זה אתם מוזמנים לבקש פרטי בניין, שרטוטים או כל דבר אחר שהייתם שמחים למצוא באתר.
תנאי השימוש בפורום

גלריה מעץ

שרה יוסף 30.03 (22:15)
אני רוצה לתכנון גלרייה מעץ בחנות ספרים האם יש צורך בפרקט או שאפשר להשתמש בדק על גבי קורות פלדה? ואפ יש צרורך בפרקט האם יש צורך לחפות את החלק התחתון שלו כולל התמיכה?
הוסף תגובה קישור ישיר

איך עושים את זה נכון

yov 6.07 (21:02)
אז ככה, הגלריה תורכב משלוש שכבות: שכבת ריצוף (עליונה) שכבת קונסטרוקציה (אמצעית) ושכבת חיפוי/תקרה דקורטיבית (תחתונה). השכבות עצמן יתפקדו בערך כך:

שכבת הקונסטרוקציה: סביר להניח שתבוצע בקורות פלדה במרווחים מסויימים. בשכבה הזו יהיו גם חלוקות משנה, עבור השענת הרכיבים האחרים עליה. היא יכולה להיות מקורות פלדה קטנות יותר או מקורות עץ המתוחות בין קורות הפלדה ויוצרות מרווח סופי של כ- 60 ס"מ.
השכבה העליונה, שכבת הריצוף של הגלריה, תכיל שתי שכבות: ריצוף סופי ותשתית. התשתית תבוצע בפלטות דיקט OSB (הדיקט האמריקאי שנראה כמו פלחי עץ שהודבקו בפרס) ותמוסמר לקורות המשנה. בנקודה זו תקבלי משטח מיוצב שניתן לדרוך עליו. על המשטח הזה תוכלי להדביק פרקט, להניח אותו בהנחה צפה (על ספוג ללא דבק), או לבצע רצפת עץ מלא (כל קורה ממוסמרת ל- OSB).
השכבה התחתונה תתן את הגמר לכיוון הקומה התחתונה. בעלויות לא גבוהות ניתן לבצע אותה בתקרת גבס. הקונסטרוקציה של תקרה זו תתחבר לקורות המחלקות והגבס יחובר אליה כמו בכל תקרת גבס. אם רוצים לתת לגלריה מראה של "תיבת עץ" אפשר לבצע שכבה זו גם מלוחות עץ, בדיוק בטכניקה בה מבצעים חיפוי עץ תחתון לגג רעפים - מסמור של קרשים לשכבת הקורות המחלקות.
ואם ממש רוצים לעשות את זה טוב, כדאי לחשוב גם על בידוד אקוסטי שימנע את רעש הצעדים בקומה שמעל. את כל המרווחים בשכבת הקונסטרוקציה צריך למלא בחומר סופג רעש. איזה בדיוק? שווה יעוץ של מומחה. אפשר לפנות לחברת גולומט - הם מתמחים בנושא.

יואב
הוסף תגובה

יואב שלום ! אני לומדת אדריכ...

שיר 29.09 (08:24)
יואב שלום !
אני לומדת אדריכלות פנים ובמסגרת הלימודים צריכה לתכנן קומת גלריה (9x 4 )
האם יש לך קובץ (אוטוקד או pdf ) של קונסטרוקציה לגלריה כדי לדעת חיבורים לקורות.. מרחקים בין קורות ..וכדו'
הוסף תגובה