גניבת עבודה ע"י מורה

פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

גניבת עבודה ע"י מורה

אורח 15.07 (13:37)
חברה שלי עשתה פרוייקט גמר מוצלח במסגרת לימודיה כסטודנטית, היא גילתה שהפרוייקט הועתק אחד לאחד ע"י המנחה שלה, בפרוייקט שיצא לביצוע והוקם במסגרת המשרד שלו. האם יש בידיה לעשות משהו בנידון, האם עליה להתלונן על כך, ובפני מי. תודה על העזרה.
הוסף תגובה קישור ישיר

להשמיץ!!!

יובל 16.01 (12:46)
לטבוע זה קשה ולא יתן הרבה. אם המבנה ממש דומה, עד כדי "ממש, אבל ממש דומה", אולי אפשר לתבוע על הפרת זכויות יוצרים. זה איטי, קשה ומציק אבל עקרונית אפשרי.

אם לא - קחי תמונות מהפרויקט שלך. צלמי את האתר המדובר מאותן זוויות. הכנסי לפורומים רבים ככל האפשר ובכולם שימי את התמונות. צרפי את שם המרצה ושם הסטודנטית.

את לא צריכה להגיד הרבה רק לשאול "דומה קצת לא?" בכותרת.
זאת ההשמצה הכי חזקה נגד אדריכל שאפשר לתת. הפרסומת הטובה ביותר עבור חברה שלך ו - חוקי לגמרי.

(-:

זה שמצית את הגפרור ושורק בתמימות.
הוסף תגובה

זה כבר קרה ואין הרבה

yov 6.07 (21:02)
למיטב ידיעתי:

סיפורים כאלה אינם חידוש. יש שמועות על מקרים כאלה מדי מספר שנים. כנראה שאפילו נכונות.
שנית הנושא של זכויות יוצרים על קניין איטלקטואלי בתחום האדריכלות הוא עניין פרוץ מאד. המקרה המפורסם של עזריאלי הוכיח לכולם שבעל המאה, שקנה עו"ד משוכלל במיוחד, נקנק את עטיה הצודק לכאורה. העניין - ושוב לדעתי הלא מלומדת כלל - יהיה תלוי בשני גורמים: א. עד כמה קרוב ההעתק למקור, ב. חוות דעת משפטית של מומחה בתחום.

יואב
הוסף תגובה