איבוד מים בבריכת נוי

יש לכם שאלות בנוגע לגינה, תחזוקת גינה, התאמת צמחים, התמודדות עם מזיקים?
זה המקום להתייעץ עם מיטב בעלי המקצוע וחברי פורום חובבי גינון כמותכם בנושאים כמו התאמת צמחים, משטחים, סוגי אדמה, תחזוקת גינות, מציאת גננים, המלצות וכל הקשור לגינות פרטיות וציבוריות.
תנאי השימוש בפורום

איבוד מים בבריכת נוי

עידן 16.01 (21:52)
שלום
יש לי בגינה בריכת נוי (אגנית פלסטיק) בנפח 235 ליטר. אליה מחוברות שתי משאבות: משאבה 1 (4000 לש') מובילה מים לנחל באורך של כ-3 מטריםשבנוי מיריעה שחורה אטומה למים. המשאבה השניה, 300 לש', מובילה מים לנחל באורך של 1 מטר, גם הוא מיריעת פלסטיק כנ"ל.
בשני הנחלים ישנם חלוקי נחל לאורך הדפנות וקצת במרכז.
הבעיה שלי היא שאני רואה שבכל הפעלה של המשאבות, ישנה ירידה של כ-10 ס"מ במפלס המים. מודה: לקח לי זמן להבין שירידה כלשהיא אמורה להתרחש מכיוון שחלק מהמים עוברים לצינורות ולנחלים, אבל גם בהפסקת ההפעלה מפלס המים לא חוזר למצבו המקורי ועדיין הוא נמוך ב-5-7 ס"מ ממהמפלס ההתחלתי. בדקתי אינספור פעמים שאין נזילות וההשערה הנוכחתי שלי היא שחלק מהמים מרטיבים את חלוקי הנחל ונספגים בחול, חצץ וכו'.

האם זה הגיוני להסביר את ירידת המפלס באבנים והלכלוך שנמצאים בנחלים, או שכמות המים שאובדת גדולה מדי?
בהקשר זה, ומה שעזר לי לגבש את ההשערה: ליד הבריכה הנ"ל ישנה אגנית נוספת, קטנה ועגולה. באגנית זו ישנה משאבה קטנה עם מזרקה והיא מלאה בחלוקי נחל ומים. בכל הפעלה עלי למלא קצת מים כדי שהמזרקה תעבודה בתפוקה מלאה. באגנית זו אין שום סכנה של נזילות ודליפה, היא אטומה מכל הכיוונים וזה רק מחזק את ההשערה שחלוקי הנחל "אשמים" באיבוד מסויים של המים.

אשמח לחחות דעתכםן.
הוסף תגובה קישור ישיר