פורום גינון - עיצוב ותחזוקת גינות

יש לכם שאלות בנוגע לגינה, תחזוקת גינה, התאמת צמחים, התמודדות עם מזיקים?
זה המקום להתייעץ עם מיטב בעלי המקצוע וחברי פורום חובבי גינון כמותכם בנושאים כמו התאמת צמחים, משטחים, סוגי אדמה, תחזוקת גינות, מציאת גננים, המלצות וכל הקשור לגינות פרטיות וציבוריות.
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

דק פרי חולה

אריאל 10.12 (22:22)
שיח דק פרי אורנג' נפלא ששתלתי לפני כשנה. בבת אחת הפרחים נשרו והעלים התייבשו וכל השיח נראה נבול. מה עושים?
הוסף תגובה קישור ישיר

חרק בגינה בתוך האדמה

יפעת 2.11 (10:18)
בתקופה האחרונה כשעבדתי בגינה מצאתי באזורים שונים בתוך האדמה חרק שאינו מוכר לי (תמונה מצורפת). הגינה שלי אורגנית כבר מעל ל 15 שנה ועד לשנה האחרונה האדמה היתה מלאה בשלשולים. כעת אין שלשולים אבל יש הרבה מהחיפושית (?)אשמח לייעוץ.חרק בגינה בתוך האדמה
הוסף תגובה קישור ישיר

קיצוץ דשא קצר מדי

שיר 1.11 (16:29)
היי,
לאחרונה שתלנו דשא אלטורו ועם הכיסוח הראשון בטעות כוונה המכונה לכיסוח העמוק ביותר. כך יצא שכיסחנו חלק מהדשא באופן מוגזם עד לחשיפה של חלקים צהובים וחומים. האם יתכן שהדשא יתאושש מזה או צריך להחליף את החלק הפגוע?
תודה!
הוסף תגובה קישור ישיר

גנן בירושלים והסביבה

נתן 27.10 (15:45)
גנן בירושלים בעל ניסיון רב . גנן מומלץ בירושלים מעניק שירותי גינון ופיתוח בירושלים והסביבה, מבצע תכנון והקמת גינות פרטיות וגם ציבוריות, נתכנן עבורכם את כל מערכת ההשקיה הממוחשבת לגינה שלכם, כמו גינות הידרופוניות, גינות גג ויתקין אדניות עץ באיכות מצוינת. גנן בירושלים יניח מרבדי דשא ודשא סינתטי, נעצב ונקים תאורת גן 12V.

לפרטים ניתן ליצור קשר www.youtub...VhxK9FGNA0

בין לקוחותינו : לקוחות פרטיים רבים וכן לקוחות עסקיים, חברות, מוסדות וארגונים שונים, גינות בניין וכן גינות של מבנים משותפים, מסעדות ובתי קפה.
הוסף תגובה קישור ישיר

חרקים בצמח ביתי

אורי 11.10 (15:06)
היי,
יש לי בבית צמח ספטיפיליום.
מאז שהעברתי אותו לכלי גדול יותר הוא החל להתמלא בחרקים קטנטנים מעופפים..
איך ניתן לטפל בצמח ולהפטר מהחרקים? ואיך ניתן למנוע את זה?
תודה מראש
הוסף תגובה קישור ישיר

ריח רע של פריחה?

מיכל 2.10 (21:46)
שלום,
אנו סובלים בחודש האחרון מריח רע חזק שנכנס הביתה שטוענים שהוא של פריחה.
איננו מצליחים לאתר מאיזה עץשיחמטפס זה. האם יש צמח נפוץ שידוע שפורח בתקופה זו ומדיף ריח רע (מזכיר ריח של ריסוס). תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

הנחת דשא וטיפול

רועי 29.09 (17:08)
שלום לכולם . אני קניתי דשא פספלום מדשא יצהר בלי שום קשר למרבדים היבשים שקיבלתי וכבר צמחו חלקית . עשיתי כהכנה את כל הנדרש כולל לפלס את השטח ולפזר קומפוסט וסטרטר . עכשיו לאחר כיסוח ל25 מלמטר כמו שהם המליצו יש חלקים בדשא שמתייבשים וכבר לא ירוקים . מה אני יכול לעשות כדי להחזיר אותם להיות רכים וירוקים ?
כשהנחתי את המרבדים אני חושב שקיבלתי ערבוב של כמה סוגים זה יכול להיות?הנחת דשא וטיפול
הוסף תגובה קישור ישיר

מחלה בעץ צעיר

חיים 14.09 (08:18)
אודה על אופן הטיפול במחלה בעץמחלה בעץ צעיר
הוסף תגובה קישור ישיר

צמח לא מזוהה

יעקב 12.09 (11:57)
בגינה שלי מתפשט צמח שאני לא מזהה, במשתלה מתעקשים שזה סוג של פלקטרנטוס, אבל הדמיון די קלוש... מישהו נתקל כבר בכזה? תודה! צמח לא מזוהה
הוסף תגובה קישור ישיר

תולעת לא מוכרת

אדית גלבלום 11.09 (13:45)
שלום
על הלואיזה התישבה תולעת ענקית צהובה - ויפה יש לאמר-
רציתי לדעת פרטים עליה אם אפשר
העברתי אותה לשיח בוגונויליה, האם עשיתי טוב?
מצרפת תמונה תולעת לא מוכרת
הוסף תגובה קישור ישיר

טפיל בהדרים

ענת 29.08 (21:26)
היי אשמח לעזרה בזיהוי / טיפול
מצורפת תמונה
תודהטפיל בהדרים
הוסף תגובה קישור ישיר

גינה קטנה - שאלה

יובל 27.08 (03:23)
שלום,

יש לי שורה בחצר של כ-15 מטר. הייתי רוצה לשתול מעט עצים קטנים ואולי פרחים.
האם יש המלצה לעצים/צמחים שלא יביאו איתם הרבה דבורים?

תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

דקל עם בקעים בגזע

רוזי ברויטמן 26.08 (12:47)
עץ הדקל הנ'ל דק יותר בחלק בגזע, מופיעים בקעים והתעקם מעט. האם עלול להתמוטט ולמות ? דקל עם בקעים בגזע
הוסף תגובה קישור ישיר

פרחים

רוזי ברויטמן 26.08 (12:42)
רכשתי את העציץ שבתמונה לפני כחודש, העברתי לכלי גדול יותר, בחוץ בשמש, לא ברור למה נובל.פרחים
הוסף תגובה קישור ישיר

מיעוט מיץ בלימונים

שאול 24.08 (11:56)
עץ לימון בן כ 5 שנים שהחל להניב לפני כשנה כ 30 פירות. יש פירות קיץ אך הם סיביים ומעוטי מיץ. משקה כ 80 ליטר בשבוע. שזה קצת יותר אפילו ממה שהיה כתוב בדף שקיבלתי כשקניתי אותו. אמרו לי במשתלה בה קניתי שצריך לגזום. האם זה ישנה את המיץ? האם להמתין לחורף לגיזום כפי שקראתי באינטרנט?
אשמח להדרכה ועצה.מיעוט מיץ בלימונים
הוסף תגובה קישור ישיר

זיהוי מחלה הפירוס

דודו 21.08 (15:53)
הפיקוס מת ,נראה כמו התיבשות של הגזע וכמו פיח שחור שמכסה אותוזיהוי מחלה הפירוס
הוסף תגובה קישור ישיר

תכנון מערכת השקייה

אורן 26.07 (18:10)
שלום פורום נכבד,
אני מתכנן מערכת השקייה (מצורף שרטוט) ויש לי 2 שאלות:
1. האם את הסנן יש לשים לפני המגוף הראשי או אחריו?
2. האם מיקום פורק הלחץ נכון?
כמובן שכל הערה אחרת תתקבל בברכה.תכנון מערכת השקייה
הוסף תגובה קישור ישיר

תולעים אוכלים לי את כול העץ עזרה דחוף

אלי 21.07 (02:04)
שלום לכולם אני גר ביפן טוקיו יש לי בחצר עץ (לא יודע את סוג העץ ) לפני מספר שבועות גיליתי שכול העלים שבעץ נאכלו לי על ידי תולעים ( אני לא יודע את סוג התולעת ) אני ישמח לעזרה לדעת מה סוג התולעת ודרך הטיפול , תודה רבה לכול העוזרים מצרף תמונה תולעים אוכלים לי את כול העץ עזרה דחוף
הוסף תגובה קישור ישיר

יסמין רפואי

עדי 18.07 (16:14)
שלום, אני מגדלת יסמין רפואי ולאחרונה הוא סובל מטפיל. הורדתי את העלים הפגומים אך במהרה זה חוזר ומשתלט על איזורים אחרים בצמח.
מצרפת תמונה של הפגע ואשמח אם יש פה מי שיזהה במה מדובר וימליץ לי על דרכי טיפול.
תודה רבהיסמין רפואי
הוסף תגובה קישור ישיר

זיהוי צמח ירק או פרי לפי עלים

סלה 14.07 (21:39)
שלום
מישהו מזהה את הצמח הזה לפי עליו. כניראה ירק או פרי מזרעים שזרעתיזיהוי צמח ירק או פרי לפי עלים
הוסף תגובה קישור ישיר

זיהוי הצמח

יעקב 12.09 (12:07)
היי, נראה לי שזה עץ צפצפה
הוסף תגובה

שורש טפיל

Dan 11.07 (22:50)
יש לי בגינה מספר עציצים שנראה שיש בהם מן שורש טפיל, האדמה מלאה בשורשים עדינים, שלא קשורים לשום צמח.
נראה כאילו אלו רק שורשים שגדלים ומתחרים על המים והמזון עם הצמח.
מישהו יודע איך לטפל בזה?
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

בנית מודל לעבודת גמר ביניים

אדם 11.07 (12:48)
מעונין בקבלת שרות לבנית מודל לעבודת גמר ביניים.
האם תוכלו להמליץ לי על מישהוא/יא מסביבת הרצליה ... ?בנית מודל לעבודת גמר ביניים
הוסף תגובה קישור ישיר

בניית מערכת השקיה אוטומטית

נאור דרעי 8.07 (13:07)
היי אשמח לעזרה לבחירת מערכת השקייה אוטומטית יעילה,
יש לאמא שלי גינה עם שמחולקת כך: שורה אחת באורך של כ5 מטר עם 2 עצי פרי בקצוות (לימון סיני ותפוז סיני) , בניהם פרחים רב עונתיים. ממול ישנם כ 4 עציצים של צמחים. בין שני השורות נמצא הברז מים כך שכנראה צריך שני יציאות (לא מומחה גדול), אשמח אם להמליץ לי על מערכת יעילה ולא יקרה שאוכל להרכיב לבד.

תודה רבה!
הוסף תגובה קישור ישיר

עצי נוי בגינה להסתרת בנין שמעבר לכביש

מאיר 13.06 (18:39)
שלום רב,

אני מעוניין לשתול בגינת ביתי מספר עצים לצורך הסתרה מהבניין שנמצא מעבר לכביש.

ראיתי אצל חבר עצי דק פרי שיכולים להתאים מאוד מבחינות רבות ובעיקר צמיחתם המהירה. הבעיה היחידה היא שהבנתי שהם מאוד מלכלכים.

בעיקרון אני מחפש עץ שיתן צל מגובה 1.5 מטר פלוס מינוס ויצמח לגובה של 3 מטרים, צומח מהר ולא יקר.

אשמח לקבל הצעות נוספות
תודה..
הוסף תגובה קישור ישיר

מזיק לבן מתפשט בקצב מסחרר על פיקוס

נועם 12.06 (11:30)
יש לי פיקוס יחסית צעיר בגינה שהתחיל להיות לו מעין מזיק שנראה כמו אבקה או קמח אבל כשמסתכלים מקרוב רואים שזה חי עם מלא רגליים או שערות זה ממש מתפשט מהר וממלא את העץ וקצת עבר לאחד מעצי הפרי שליד. מה זה ואיך מטפלים בזה?
הוסף תגובה קישור ישיר