כבדות המערכת

פורום תוכנת Vectorworks - שאלות ותשובות, תמיכה, בעיות שנתקלתם בהן, בקשות וכדומה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

כבדות המערכת

אבי 19.08 (18:24)
היי.
מאז 12.5 אני סובל קשות מכבדות המחשבים במשרד ( 4 ברשת), אבל גם מכבדות בהפעלת מחשב בודד.
התוכנה איטית, לעיתים רבות זורקת החוצה מהשרטוט.

המחשב שלי pentium( r) d 2.8 ghz
Ram 1 gb
מערכת הפעלה sp2 windows pro 2002

מחברת המחשבים נמסר שיש לשדרג המחשבים לבעלי יכולת גרפית וחשיבה וירטואלית משופרת. האם נכון?

ומה יהיה? בכל גירסת וקטור חדשה אאלץ לקנות מחשיבם חדשים?
תודה.
הוסף תגובה קישור ישיר

חומרה..

tamarindi 16.10 (16:52)
מי שמשפיע כאן על מהירות העבודה זה אכן לא כרטיס המסך אלא המעבד. כמובן שצריך לבוא בהתאמה ללוח אם וכונן קשיח מהיר.
צריך להשאיר לפחות 20% שטח פנוי על ההארד דיסק.
אני יודעת שאתם עובדים ברשת דרך מחשב אחד שהוא גם מחשב עבודה. להערכתי מחשב זה צריך להיות מהיר במיוחד או לחלופין להיות מנוטרל מעבודה ולתפקד כשרת בלבד. יכול להיות גם רק כשרת קבצים. אולי שווה להתייעץ עם מישהו שמבין ברשתות.
תמי מלמד
סטודיו תמרינדי - עיצוב רב תחומי
הוסף תגובה

גם בלי להתייעץ

yov 6.07 (21:02)
מה שתמי מספרת הוא באמת "ניוז". זו בטח לא שיטת עבודה מומלצת והיא בטוח פוגעמת בביצועי המחשב הנ"ל. יש לה סיכויים גבוהים לפגוע גם בתפקוד המחשבים האחרים.
זה בטוח לא מומלץ ובטוח יוצר חלק מהבעיה.

יואב
הוסף תגובה

תודה על התגובות

אבי 25.08 (21:46)
היי.
חברת המחשבים הרחיבה לי את הזכרון הוירטואלי מ512 מ"ב ל1 ג"ב.

יש שיפור בהתנהגות המחשב ( שהוא גם השרת ל3 מחשבים אחרים).

אני מקווה שבזה נגמר הענין. תודה על עזרתכם.
הוסף תגובה

אולי כדאי להחליף חברת מחשבים?

yov 6.07 (21:02)
הי אבי

אחרי ההשמצות שבכותרת לעובדות:

1. VW כמו הרבה תוכנות אחרות, חייבת להוסיף פיצ'רים בין גירסה לגירסה. למה? כי אחרת איך ימכרו לך את הגירסה הבאה? כיוון שכך תוכנה שעושה יותר, דורשת (באופן סכמטי) יותר משאבים. אם חברות התוכנה יפסיקו לפתח מוצרים חדשים, חמש דקות אחרי שהן קורסות מצטרפות אליהן בלשכה, גם חברות החומרה.
2. "יכולת גרפית וחשיבה וירטואלית משופרת". מאיפה בדיוק הם המציאו את המשפט הקריסטלי הזה? גם יאיר לפיד לא היה מסוגל לייצר מריחה לשונית ברמה כזו.
"יכולת גרפית":VW עושה שימוש מינמלי בכרטיס המסך. גם ברינדור. המצב היחיד שמושפע מכרטיס המסך הוא Open GL. כל השאר לא יושפוע כהוא זה גם אם תקנה מפלצת גיימרים מטורפת במחיר מעל 1000$. מנגנוני רינדור הדו-מימד לא שונו מהותית מגירסה 11 ולכן אין סיבה להאטה בתחום זה.
"חשיבה וירטואלית משופרת": המממ... אם הייתי מבין מה אומר הממבו-ג'מבו הזה הייתי יכול להתחייס. אבל מכיוון שאין מושגים כאלה בעולם האמיתי אני מעדיף לספר לך מה אני חושב.
עוצמת המעבד שאתה מזכיר, נראית סבירה לחלוטין ולא אמורה לייצר בעיה. יכול להיות שכדאי להוסיף מעט זכרון RAM לתחנה אחת (נניח עוד ג'יגה) ולבדוק את השיפור. אם הוא משמעותי הוסף גם לאחרות. מאפיין נוסף של המערכת שהייתי בודק הוא ניהול הזכרון הוירטואלי. בדוק שיש מספיק שמוקצה (לחץ ימני על my computer, עבור לטאב Advance ולחץ על perfomance settings ועבור לטאב advance. זה המקום להתעסק עם ניהול הזכרון והביצועים) . אם אתה לא מבין על מה אני מדבר, תן ל- WIN להחליט כמה צריך ובקש מאיש חברת המחשבים להתעסק עם זה.

יואב
הוסף תגובה