חישובי שטחים - אוטומציה

פורום תוכנת Vectorworks - שאלות ותשובות, תמיכה, בעיות שנתקלתם בהן, בקשות וכדומה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

חישובי שטחים - אוטומציה

yov 6.07 (21:02)
הי

אני מנסה לרתום את VW לעשות עבורי את חישובי השטחים בצורה אוטומטית. הדרך אותה אני בודק היא כזו:

אני בונה בעזרת כלי ה- Space פוליגונים על התוכנית. כל אובייקט SPACE מייצג שטח להורדה, שטח שירות וכיו"ב. לאחר מכן אני יוצר report הבונה גליון אלקטרוני המכיל את כל האינפורמציה.

בתיאוריה הכל נראה מצויין, אבל... כל האובייקטים נכנסים לי תחת אובייקט database ראשי שאינו מאפשר לבצע פעולות חשבוניות על תת השורות שלו. כלומר, אני לא יכול לכתוב נוסחה המחברת את שטחי השירות זה לזה, או את השטחים להורדה. הגליון האלקטרוני יודע לקחת רק את הנתון מהשורה הראשית של ה- Database שנוצר.

למישהו יש רעיון איך לשנות/לשפר את המצב הנ"ל?
למישהו יש שיטה חלופית אחרת לחשב שטחים אוטומטית?
למישהו (יובל, כולם מסתכלים לכיוון שלך עכשיו (ותמיד)) יש סקריפטים בנושא הנ"ל?

יואב
הוסף תגובה קישור ישיר

כבר?

יובל 16.01 (12:46)
הרגע חזרתי משלושה ימי חופשה. עוד שעתיים וחצי יש לי הרצאה לתת בנמל... וכבר?

טוב, אני אסתכל על זה בסופשבוע (הלכה השבת).
הוסף תגובה

זמני תגובה... פפפפהההה....

יופי. בד"כ אני רגיל לקבל פה תשובות עתירות PHP ו- XML עוד לפני האנטר על ה"שלח".

נסכם במילותיו של סבי עליו השלום: הולך ופוחת הדור.

זה שהתרגל לטוב, התמכר לטוב ודורש רק טוב וטוב וטוב יותר
הוסף תגובה

אם אני אכניס רק תמונה?

זה יהיה ברור ככה?

.אם אני אכניס רק תמונה?
הוסף תגובה

קצת הסברים בכל זאת

טוב... שב.

אתה צריך לבנות Record Format.
הדבר הזה הוא תכונה שאתה משייך לאוביקטים. תכונה שאינה גרפית. למשל - מחיר, ספק, יצרן, זמן אספקה...
כל מה שאתה רוצה.

במקרה הזה בניתי Record בו כותבים את שם הפוליגון (name) והאם הוא להפחתה או להוספה (calculate). לכל פוליגון שבחרתי הצמדתי את הRecord וקבעתי את הנתונים האלה - השם שלו ומה הוא עושה בחישוב.

מכאן כבר אפשר לבקש מהתוכנה לבנות גליון נתונים כרגיל. בטור נפרד הכנסתי את הנוסחה שאומרת האם השטח חיובי או שלילי (שים לב למה שכתוב בתא בטבלה שבתמונה - יש הכפלה עם הערך משורת Calculate).

בררר... אמאלה! אפילו אני כבר לא מבין כלום

טוב, צריך לחדש את הפורמט הרחב של טיפים שהופכים למדריך. בדיוק כשאין לי טיפה זמן לנשום...
הוסף תגובה

גם אני

כתנשום תרחיב.
את ההגשה הנכחית אני כבר חישבתי בעזרת חשבוניה, רפידוגרף ומנוע קיטור. עד הפעם הבאה אני בטוח שכבר נקבל מדריך מלא.

ועוד לפני שתנשום, למה שלא תעלה את הקובץ המצולם?
(כמובן שאפשר להרחיב את זה לאופציה במערכת סף המאפשרת לצרף קובץ, כמו שמצרפים תמונה רק קצת אחרת, אבל בגלל שאתה לחוץ אני מוכן להיות רחום וחנון הפעם ולדמיין כאילו בסוגריים האלה לא מופיע שום מלל)

זה שארך אפיים פראייר לידו.
הוסף תגובה