פנטזיית חיות ליל קיץ במוז"א

פנטזיית חיות ליל קיץ במוז"א
יולי העוד שניה רותח הוביל אותנו בערב לחקור חיות כוכבים מרגשות בתערוכת מוז"א .מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב שכבר מזמן מיתג את עצמו עם תערוכות יוצאות דופן ושונות בנוף . את הפלנטריום וארועי "שבוע החלל"שם אנחנו מכירים משנים קודמות, אבל התערוכה הזאת היא לגמרי משהוא אחר. ומיוחד.

הנסיך הקטן התעורר מהנסיעה עייף ונרגן, וקיבל בעצבים חלקיים בכניסה, (אחרי הרמה גבוהה של חידון ופרס בדמות יורודיסני) ,מפת התמצאות וספרון מקסים המאוייר בכישרון ובחינניות על ידי עינת צרפתי שכתבה טקסט תמים אימהי ונעים .
הספרון ליווה ועזר לו לפתור חידון מתוק שמודפס על הצד השני של המפה, ולמרות החופש הגדול, אני לא לומד יותר רוצה לנוח, מצאתי אותו שוקד על החידון ולמצוא את התשובות הנכונות כאילו הוא ממש באמצע הדוקטורט עכשיו. 
הנירגנות חלפה, והוא רק חשב על רכבות ההרים ( הו! האימה!) שיש ביורודיסני , ואיך הוא מכריח את אמא שלו פחדנית רכבות הרים ידועה לעלות על אחת.

הנסיך הפך לחוקר חיות כוכבים בגינת המוזיאון הירוקה והרחבה, החיות שעשויות מעץ אורן גושני ,ברזל אדום,חבלים כמובן, ורמקולים שמפתיעים בשניה הנכונה, שימחו אותי בילדותיות הנפלאה שלהן.

כמו טיול קטן ביקום מקביל, שטנו בסירת ירח, חיפשנו את הטוס התרנגולי,טיפסנו על גמל שלמה כוכבי,הפעלנו את הגלילים החתוליים שהשמיעו קולות של להקת חתולות רעבות,ועם נידנוד קטן במושכות אדומות שתי עיזים ביישניות פעו במרץ כמו עדר שלם ולרגע הרגשתי שאני מטיילת באחו ירוק בגליל וחובצת חמאה אורגאנית.

גוזל הציפור הקוסמית האדום שחתוך בלייזר בדוגמה מיוחדת, ניגן בעדינות, גורי האריות נהמו וגרגרו כשהתקרבנו אליהם, והצענו קובית קרח סוכר לגמל המעופף שכנראה תמיד יעופף לו בשמי תל אביב לנצח.
------

פסים ארוכים של עץ גושני הפכו ללטאות ענק שהנסיך קיפץ עליהן הלוך וחזור. ולמרות כל המרץ , הקיפוצים בין חיה אחת לשניה, המשיכות בחבלים, החידון,והפעלת החיות, הנסיך עדיין טען שלא כייף לו. בעיני הוא פשוט כבר היה גמור מעייפות .
לקינוח עשינו בסדנה גמל מעופף. וצבענו בטורקיז. אם כבר פנטזיה אז ממש להתפרע.
אה.. כן.. ולפני שאסיים, יש באמצע התערוכה קרוקודילים. ממש!!. טוב נו, מצמיגים משומשים. 

אז לכו. מוז"א.
הילדים יודו לכם. וגם חודש יולי.

המאמר באדיבות

תגובות