דגשים לתכנון בריכה על הגג

כשנגשים לתכנון בריכת שחייה על גג אנו נדרשים להתמודד עם מגבלות או אילוצים אשר בדרך כלל אינם מעסיקים אותנו בבריכות שחייה על הקרקע, הפתרונות קיימים אך בהרבה מקרים מייקרים משמעותית את בניית בריכת השחיה. מנינו לפניכם את הנקודות העיקריות:

א- משקלים ועומסים - ניתן לחשב את עומס משקל מי הבריכה על הגג ע"פ הכלל הפשוט: כל סנטימטר מים = 10 ק"ג למ"ר, ומכאן שמשקל המים בבריכה בעומק 1 מ' עומד על כ 1000 ק"ג למ"ר לפני הוספת משקל מבנה בריכת השחייה עצמה. בבניית בריכת שחיה על גג ניתן להסתפק בעומק של 1.20 מ' (1200 ק"ג למ"ר). משקל בריכת שחייה מבטון ללא מים עומד על כ 1500 ק"ג למ"ר לעומת משקל בריכת שחייה מפיברגלס או בריכת נירוסטה אשר בדרך כלל נע בממוצע סביב ה 50 ק"ג למ"ר.

 

ב-חדר מכונות - ניתן למקם את מערכות בריכת השחייה בקומת הבריכה או בכל קומה מתחת לבריכה אולם בוודאי לא במפלס הגבוה ממפלס מי הבריכה.יש לתכנן בידוד אקוסטי של חדר המכונות למניעת רעשים בחדרי הבית ולשים לב גם לתעלות אוורור משותפות עם חללים נוספים העלולות להעביר רעשים. רצוי לעשות שימוש במשאבות שקטות ככל האפשר או משאבות עם ממירי תדר המקטינים את מהירות עבודתן ומכאן גם את הרעש הנפלט.במידה וחדר המכונות מותקן מתחת לדק או משטח אחר לצד הבריכה דגשים לתכנון בריכה על הגג– יש לוודא איטום מוחלט של תקרת חדר המכונות ולמקם את פתח הכניסה רחוק ככל האפשר מקו מי הבריכה.

ג- חשמל - תקני חברת החשמל אוסרים על התקנת נקודות ואו צרכני מתח 220-380V בטווח של 2.5 מ' מקו מי הבריכה. יש לזכור זאת בתכנון תאורה היקפית סביב בריכת השחייה, שקעי חשמל ואפילו את ממיקום פתח הכניסה לחדר המכונות.

ד - כיסוי - שילוב כיסוי חשמלי בבריכת שחייה על גג קצת יותר מורכב מבכל בריכת שחייה אחרת בדרך כלל בשל מגבלות מקום או גישה למנגנון הגלילה של הכיסוי.כיסוי תריס קשיח - יש לזכור שלהבדיל מכיסוי יריעת PVC סטנדרטי – כיסוי תריס חשוף הרבה יותר לרוחות המאפיינות קומות גבוהות העלולות לגרום נזקים לכיסוי ובמקרים קיצוניים גם להעיפו מהגג. 

ה- מעקות - ע"פ התקן יש לתכנן את מעקה קומת הגג גבוה ב 110 ס"מ מעל הנקודה הגבוהה ביותר בטווח של 100 ס"מ מהמעקה. כלומר – ברוב המקרים בהם מותקנת בריכת שחיה על גג קיים יש להגביה את מעקות הבטיחות או להרחיק את הבריכה והמשטח הסובב אותה מהמעקה.יש לקחת בחשבון את מיקום הבריכה ביחס לשכנים מסביב כדי לשמור על פרטיות. 

 

המאמר באדיבות

  • קבוצת gsb
  • קליק לחיוג: 08-8680221
  • טלפון:
    08-8680221
  • כתובת:
    רחוב אדום 33, אזור התעשייה כנות
  • אתר:

תגובות