דגשי תכנון אדריכלי לבתי יוקרה

תכנון אדריכלי לבתי יוקרה, שונה מתכנון אדריכלי לבתים רגילים.
בעוד שבבתים רגילים האדריכלות היא אסתטית אך שגרתית למדי, תכנון אדריכלי לבתי יוקרה מביא חוויה ויזואלית אחרת, גרנדיוזית ומפוארת יותר.

בתי יוקרה הם סמל סטטוס נפוץ והם משדרים מסר ברור לעולם על רמת החיים של מי שמתגורר בהם ולכן, יש כמה דגשים בתחום תכנון אדריכלי לבתי יוקרה, שכדאי להכיר, אם אתם מתכננים לבנות נכס גדול ומפואר.

תכנון אדריכלי לבתי יוקרה הוא יצירתי ואומנותי
שני דברים בולטים המאפיינים בתי יוקרה, הם התקציב הגבוה שבו הם נבנים והשטח הגדול שעליו אפשר לבנות אותם, בין השאר בשל היעדר מגבלות תקציב, אך גם מתוך כוונה לבנות נכס מרשים, שידהים את כל מי שיביט עליו.

לכן, תכנון אדריכלי לבתי יוקרה ישלב בתוכו אלמנטים אומנותיים, טרנדים מתחום האדריכלות בארץ ובעולם, משחקים של צורות גיאומטריות, קשתות, חלונות גדולים המזרימים אור טבעי ועוד.

דבר נוסף, הוא כמובן השימוש בחומרי גלם יקרים ומיוחדים, המיוצרים במיוחד עבור הפרויקט או המיובאים במיוחד בארצות המקור, בין אם זה שיש, או עץ מיוחד וכדומה.
מלבד הדגש התכנוני הייחודי בחזית והעיצוב היוקרתי בפנים הבית, נמצא בדרך כלל בפרויקטים שכאלה אזורים ו/או אלמנטים שבדרך כלל אינם נמצאים "בפרויקטים רגילים", למשל כביש גישה רחב, פטיו כניסה מפואר, מגרשי משחקים כדוגמת כדורסל, אזור פנאי חיצוני הכולל בדרך כלל בריכה מפוארת, ביתן לאורחים, מתחם ספא וכו'.

השטח הגדול שעליו בונים את הנכס וגם האפשרות להשתמש בחומרי גלם יקרים ובצוות מקצועי המתמחה בנושא תכנון אדריכלי לבתי יוקרה, הופכים את הבתים האלו למיוחדים.

בשל השוני בין תכנון אדריכלי לבתי יוקרה לבין תכנון אדריכלי שגרתי, מומלץ לבחור באדריכל המתמחה בתחום ובעל ניסיון בתכנון בתים מפוארים בתקציב גבוה.

תכנון אדריכלי לבתי יוקרה הכולל בריכה
תכנון אדריכלי לבתי דירות ובתים פרטיים קטנים, בדרך כלל כולל את תכנון הנכס עצמו ובמקרים מסוימים גם עבודה של אדריכל נוף, שמתכנן את החצר או הגינה מחוץ לנכס.

למרות שבריכה הפכה להיות נוף סטנדרטי בבתים פרטיים רבים, עדיין קיים הבדל משמעותי בין "פשוט" בריכה בבית, לבין מתחם מפואר שלא היה מבייש בית מלון.

הבריכה כסמל סטטוס יוקרתי נוסף, משתלבת היטב עם הפאר של הנכס היוקרתי.

בריכת שחיה חיצונית ו/או פנימית היא מוקד משיכה לכל דיירי הבית, משפחה וחברים המתארחים בבית ואפשר לבלות בה שעות של הנאה וכמובן גם לשחות בה באופן מקצועי.
בריכת שחייה מעלה את ערך הנכס ותורמת למראה המרשים שלו ולכן, רוב המתכננים בתי יוקרה, לא מוותרים עליה.

רויטל רייך – אדריכלות בתי יוקרה
רויטל רייך היא מעצבת פנים ואדריכלית, מלווה ומתכננת פרויקטי בתים פרטיים, דירות, משרדים ובתי עסק, מזה 20 שנה. בעבודתה מייצרת רויטל אדריכלות פונקציונלית מודרנית המותאמת לצרכיו, לסגנון חייו ולחלומותיו של הלקוח.
רויטל מתמחה גם באדריכלות קלאסית ותכנון אדריכלי בהתאם לקבלה ויוצרת תכנון מדויק בהתאם לצרכי הלקוחות.

דגשי תכנון אדריכלי לבתי יוקרה

המאמר באדיבות

תגובות