עיצוב הבית בסגנון כפרי

עיצוב הבית בסגנון כפרי

לאלה העוסקים בתחום העיצוב מוכרות ההתלבטויות השונות בקרב לקוחותיהם בכל הנוגע לסגנון העיצובי המועדף עליהם, שכן מדובר בתחום רחב וססגוני ביותר, הטומן בחובו המון אלמנטים, כאשר חיבור בין כולם יחדיו – נותן את האווירה המושלמת וההרמונית אותה הם מבקשים לביתם.

מודרני. תעשייתי. ווינטג'. כפרי. שאבי שיק. אקלקטי. לכל אחד מאלו נראות שונה ואווירה שונה. לצורך מאמר זה נעסוק בסגנון העיצוב הכפרי ומהם האלמנטים המאפיינים אותו. נשמע לכם מעניין? מעולה ???? המשיכו לקרוא כאן>>

עיצוב הבית בסגנון כפרי. מה זה אומר?

לכאורה, הסגנון הכפרי מתאים לאלו המתגוררים באזורים כפריים, אך לא כך הדבר, שכן, הסגנון האהוב נפוץ ביותר גם בערים הגדולות, בבנייני מגורים, משרדים ועוד, ומתאים למעשה, לכל מי שאוהב את האווירה הטבעית, החמימה והמזמינה.

כמו בכל סגנון גם לסגנון הכפרי ישנו טווח (קשת) רחב ביותר של "מאסיביות", בין אם מדובר על עיצוב הבית בסגנון כפרי "כבד" ממש כמו של פעם, או דווקא בסגנון כפרי המותאם לימינו אנו, המשולב בנגיעות מודרניות. אין זה ממש משנה כמה כפרי הסגנון, שכן תמיד נראה את אותם אלמנטים בולטים המאפיינים אותו כמו למשל שימוש בגוונים שמנת / חומים- בז' / ירוקים בהירים, שימוש בחומרים טבעיים בריהוט, רצפה (פרקט למינציה או עץ גושני), חיפויי הקירות (בריקים, עץ), גופי התאורה (עשויים ברזל, נחושת וכדומה), טקסטיל (כותנה, פשתן), העמדת קמין מברזל יצוק וכו'.

חשוב לדעת כי כמו בכל דבר בחיים, גם כאן חשוב האיזון והמינון. סגנון כפרי יכול להיות מעיק וחנוק באם מעמיסים את כל האלמנטים יחדיו בחלל קטן שאינו מסוגל להכיל את כל אלו ולכן ישנו הצורך להפחית מהמסה העיצובית שלא לצור עומס ותחושה לא נעימה לשוהים בבית / בחדר.

עיצוב פתחים ודלתות כניסה בסגנון כפרי

עד כה דברנו על מה שקורה בתוך הבית הכפרי, אך חלק בלתי נפרד מתוך הבית הוא הפתחים, קרי, חלונות ודלתות כניסה בסגנון כפרי. הבחירה המועדפת והאהובה במיוחד על אוהבי הסגנון הוא עיצוב חלונות בסגנון בלגי, עשויים ברזל (צבוע או לא) שיכול להיות גס או מעובד ועדין שיכול להשתלב על כל האלמנטים שנמצאים בבית / בחלל להשלמת האווירה הכפרית באופן מושלם והרמוני. בנוסף לחלון הבלגי ישנם כמובן חלונות העץ בעלי המראה ייחודי / אירופאי.

מכאן נעבור אל האלמנט הראשון אותו אנו רואים כאשר נכנסים אל הבית והוא זה המעיד על מה שמתרחש בתוכו בדר"כ וזוהי דלת הכניסה, איך לא?...בתחום הדלתות כניסה בעיצוב כפרי מדובר בעולם רחב במיוחד בו האפשרויות הן כמעט ובלתי נגמרות, אך תמיד תהיינה עשויות מעץ טבעי/ גושני, או דווקא מפלדה עם חיפוי עץ במרקם משתנה. בנוסף לחומר הגלם ממנו עשויות דלתות כניסה בסגנון כפרי, ישנם כמובן האלמנטים הנוספים אשר נותנים לדלת את הטאצ' הכפרי הסופי, בין היתר נוכל לראות:

חלונות / צוהר – בצורות שונות, עם או בלי זכוכית, עם או בלי פרופיל ברזל. נוקשים – עיצובים מרהיבים של נוקשים עשויים ברזל יצוק / נחושת/ ברונזה. ידיות – שלל גדלים ועיצובים, ידיות מוט, ידיות יד, עשויות ברזל. פיתוחים על גבי הדלת – לעתים יהיו אלו אשר יבקשו להוסיף על גבי הדלת כמה פיתוחים בעץ אשר יעניקו לה עוד נגיעה מסקרנת. ומה מסביב?

דלת הכניסה הכפרית, אינה מגיעה "לבד" בדר"כ היא מבקשת עיצוב והתאמה גם בסביבה בה היא מותקנת, קרי, מבואת הכניסה. מה שאומר כי נתכנן ונעצב את המבואה עם אלמנטים משלימים לאווירה הכפרית כמו למשל – מעמד / ספסל לנעליים, מתלה בגדים / כובעים מעוצב מעץ / ממוחזר, תאורת חוץ חמימה ומזמינה, ריצוף אבן, חיפוי תואם ואביזרים נוספים בהתאמה.

המאמר באדיבות

  • קונטור (Contour)
  • קליק לחיוג: 073-2803111
  • טלפון:
    073-2803111
  • כתובת:
    שנהב 192, שער אפרים, 4283500
  • אתר:

תגובות