נספח סניטרי מהו?

נספח סניטרי הינו תכנית האינסטלציה של המבנה.
את הכנת הנספח סניטרי אחראי ומבצעו מהנדס אינסטלציה והוא גם זה שחתום עליו.
הנספח מוגש למחלקת הביוב והמים בעירייה כחלק מאוד חשבו ובלתי נפרד מבקשת ההיתר לבניה.
העירייה דורשת לקבל את הנספח סניטרי במקרים הבאים:

כאשר מתוכנן בבניית בית חדש. ביצוע של תוספת בנייה. במידה ומתבקשת תוספת בריכת שחייה בבית קיים. לצורך חיבור קו ביוב חדש לקו ביוב עירוני.

במקרים מסוימים העירייה דורשת לראות נספח סניטרי זאת בכדי לוודא כי עבודות הבנייה אינם מתוכננים להתבצע לא על קו ביוב או קו מים קיימים באזור.

נספח סניטרי כולל את מרכיבים הבאים:

ביקור היועץ בשטח לפני תחילת עבודה. תכנון וביצוע תוכנית ביוב בק״מ. 1:100 תוכנית סכמה של קולטי ביוב ורטיקלי. תוכנית חתך לאורך מערכת הביוב החיצוני. תוכנית סכמת מערכת מים.

במקרה וישנו תכנון של חדר משאבות ומאגר מים לצורך הגברת לחץ, יכלול הנספח את התכנון הבא:

תכנון נפח מאגר מים. תכנון משאבות הגברת לחץ לעמדות כיבוי אש. תכנון משאבות להגברת לחץ מים צריכה. תכנון קו אספקת המים הראשי

תשלום בגין עבודה על נספח סניטרי מחיר משתנה בגודל ובהיקף העבודה שמחושב מגודל שטח המבנה.
ברוב המקרים  עבור נספח זה יחושב ויגולם בתשלום כחלק הכולל מעבודתו של מהנדס אינסטלציה.

לאור החשיבות הרבה של מערכות האינסטלציה כגון המים, ביוב וניקוז במבנה העבודה העמוקה והצמודה עם האדריכל חשובה מאוד. דינמיקת עבודה חיובית לתוצאות יעילות בין שני בעלי התפקידים אשר יכולה להמשך לזמן ארוך חשוב ששני הצדדים יסתדרו בניהם בעבודה משותפת.

חשוב לדעת כי עבודה לא מקצועית, דקדקנית ומדויקת של מהנדס אינסטלציה עלולה להסב לתקלות רבות וקריטיות כמו בעיות בלחצי וזרימת מים, בעיות של סתימות והצפת מערכת הביוב וזיהום מי השתייה, הצפות ונזילות מים ועוד.
לכן אנחנו בבית הנייר עובדים עם מספר אדריכלים מנוסים מהשורה הראשונה אשר ישנה כמיה משותפת והבנה הדדית בכל היחס והטיפול המירבי בבניה ותכנון נכון של מערכות מכל סוג שהוא.

מחפשים ייעוץ אינסטלציה? מעוניינים לקבל מידע בנוגע לתוכנית אינסטלציה, הוצאת נספח סניטרי או כל עבודה בתחומם של יועצי אינסטלציה? התקשרו עכשיו לבית הנייר, או השאירו את פרטיכם בדף צור הקשר באתר ואנו נשמח  לענות ולתת מענה לכל שאלותיכם.

יועץ אינסטלציה ותיק ובעל ידע רב, יידע לתכנן ולבצע את תוכנית האינסטלציה בצורה הטובה והנכונה אשר תחסוך עלויות רבות ויקרות ליזם או ללקוח הפרטי אשר תאפשר למנוע ולטפל בתקלות עתידיות.
בית הניר עם ותק של מעל 25 שנות ניסיון ותכנון אינסטלציה, ניהול פיקוח וליווי מאות פרויקטים בתכנון וביצוע מערכות אינסטלציה.

המאמר באדיבות

  • בית הנייר הנדסה
  • קליק לחיוג: 052-4114041
  • טלפון:
    052-4114041
  • כתובת:
    בית אל 20 תל אביב
  • אתר:

תגובות