חשיבותו של מפקח הבנייה

מדוע מפקח בנייה הוא גורם הכרחי להצלחת פרוייקט הבנייה שלכם?

בלהט הבנייה והגשמת החלום לבית משלכם, אתם עשויים לפסוח על נושא אחד קריטי בחשיבותו, שיחסוך מכם לא מעט כסף ועוגמת נפש. כיום, כאשר הבנייה הפכה לתהליך המורכב מכל כך הרבה גורמים אנושיים ואחרים, שאינם נמצאים באינטראקציה זה עם זה, פתח ענק לטעויות ולמחדלים נפתח בכל שלב ושלב בתהליך בניית הבית שלכם.

מסתבר, שאפשר לעשות את הדברים נכון, קל ושוטף על ידי העסקת מפקח בנייה ו/או מנהל פרויקט  ש'ינצח' על כל ה'קונצ'רטו' הזה המכונה – בניית בית החלומות.

במרבית הבתים הנבנים כמדי שנה, מתגלים ליקויי בנייה רבים, אשר גורמים לבעיות קשות במבנה, דבר הפוגע מאוד באיכות החיים ובכך מהווה כר פורה ללא מעט תסכולים ועוגמת נפש ואם לא די בכך, הלא שטעויות ונזקים בתהליך הבנייה עולים הרבה מאוד כסף ולרוב לא ניתנים לתיקון.

 

מפקח הבנייה – סוג של רפואה מונעת לאורך כל תהליך הבנייה

הוא הסמכות המקצועית, שתעבוד בעבורכם ותעמוד מול הגורמים השונים וכן תדאג לתזמן את הגעתם באופן השוטף והנכון ביותר לשם התקדמות הפרויקט, דבר  שיחסוך עלויות תיקון המאטות את קצב ההתקדמות. הוא האדם שיעמוד לצידכם מתחילת תהליך הבנייה ועד לסיומו ובכך יהווה גורם מקצועי מרגיע שנמצא שם לכל בעיה שעלולה לצוץ במשך תהליך התכנון ובמהלך הבניה עצמה. הוא זה שיבדוק אם והיכן קיימים ליקויים ובכך אף עשוי למנוע סיכונים או לתקנם מבעוד מועד. מפקח הבנייה/מנהל הפרויקט הוא זה שידאג לביצוע הפרויקט באופן הטוב ביותר ובצמוד לתוכניות הפרויקט.

 חשיבותו של מפקח הבנייה

 כתוצאה מכל אלו, אתם תחסכו הוצאות ענק שהיו מוקצות לתיקון ליקויים בהעדר גוף מקצועי מפקח. כמו כן תהנו מגורם שירכז את כל התהליך, יחסוך לכם 'כאב ראש מיותר' בתקופה לחוצה בלאו הכי וידאג לכך שהכל 'יתקתק' על פי שעון לוחות הזמנים הנדרש.

 

לסיכום: תהליך הבניה טומן בחובו אין ספור אלמנטים מורכבים שצליחתם מותנית בהבנה עמוקה של כל תהליכי הבנייה לרבות: בקרה על תהליך התכנון והבניה, בחירה נכונה של מתכננים, אדריכלים, מהנדסי קונסטרוקציה, קבלנים, כמו גם בחינה מדוקדקת של חומרי הבנייה השונים והגימורים והכל תחת לוחות זמנים מציאותיים ועמידה בהם. בעבור כל אלו ועוד, חשוב והכרחי להיעזר בגוף מפקח אמין ומקצועי אחד וזאת על מנת שאתם לא תסתפקו רק בלחלום, אלא גם 'תגשימו בית' באופן נעים וקל.

 

http://www.bnia-tova.co.il

המאמר באדיבות

תגובות