CADטור - טעויות נפוצות #3 ואחרון (בינתיים)

טעויות נפוצות #3 ואחרון (בינתיים)1. בשרטוטים, אובייקטים שאינם בשימוש, כאלה שאינם מיועדים להפקה/הפצה מוטב למחוק ואז לנקות מהזיכרון את כל אשר ניתן. אחרת, הקובץ יגדל ויתנפח במקום שיהיה קליל, ספורטיבי ומהיר וממילא אין ערך לכל מה שאינו בשימוש.


2. . "איזה לחץ, לא שמרתי את הקובץ וה-AutoCAD נסגר/עף/נפל/כל התשובות נכונות" שמור את הקבצים שלך בכל פעם ש: קמת מהכסא, ענית לטלפון, מישהו פנה אליך, הלכת לישיבה, סיימת משימה – אל תסתמך על שמירה אוטומטית או על יכולות ה-Drawing Recovery. שמור את השרטוט בכל הזדמנות ומוטב גם בענןץ תנרוט בכל הצעדים כדי שלא תאבד זמן יקר או תכניס את עצמך למצב מאוד מלחיץ – לא טוב לעור הפנים!


3. שימוש בקבצי תבנית (Templates) רק לצורך יצירת קבצים חדשים; בניגוד לדעה הרווחת, קבצי תבנית ישמשו גם לטיפול בקבצים קיימיםץ כיוון שב-AutoCAD הקובץ הנוכחי הוא המכתיב את המשתנים לכל המידע המוכנס אליו, יש לפתוח קובץ חדש על סמך קובץ תבנית איכותי, להעביר אל תוכו את התוכן אשר בקובץ הישן, לסגור את הישן ולשמור את החדש בשם של הישן. כל משתני הקובץ שהיו בקובץ התבנית, חוללו זה עתה שינוי גדול בוקבץ החדש/ישן. כל ההליך ייקח למשתמש AutoCAD 3-4 דקות אך יחסוך הרבה משאבים מאותה נקודת זמן.


4. התעלמות מה-Selection Cycling: כשהפונקציה עובדת, מעבר לחיווי אודות ריבוי אובייקטים בעת מעבר מעל עם העכבר (Mouse Hover), קליק במקום כזה יציג את כל האובייקטים במקום ויאפשר בחירה של אובייקט ספציפי. זה מהיר מכל אלטרנטיבה אחרת.


5. פיצוץ של Blocks או גרוע מזה... באופן אישי כל ה-Blocks אשר אני יוצר, הם בלתי ניתנים לפיצוץ – רק במקרים מאוד מיוחדים אני מאפשר ל-Block להיות נפיץ. ובכל זאת, אפשר להסב Blocks לצורך אותם מקרים מיוחדים ע"י הגדרה מחדש (Redefine). נכנסים ל-Create Block Dialog Box, לוחצים על החץ הנמצא מימין למקום המיועד לשם ה-Block, מאתרים, משנים מצב Allow Exploding ועושים OK אתם מיד מתבקשים לאשר את ההגדרה מחדש של ה-Block. בגדול, מאז קיים ה-Block Editor אין סיבה אמתית לפוצץ Block.


6. הדפסת קבצים אחד-אחד במקום שימוש ב-Publish אן עבודה עם Sheet Sets. כל מי שעובד עם Layouts שצמודים אליהם הגדרות עמוד (page Setups) יכול בפעולה אחת לשלוח את כל השרטוטים שהוא רוצה ל-PDF ו/או ל-DWF או למדפסת המוגדרת בתוך ה-Page Setup


7. שימוש במאפייני אובייקט שאינם ByLayer או ByBlock – אלה יגרמו לכאוס ומהר מאוד נאבד שליטה על מה שקורה בקובץ ועל התוצאה נשלם במזומן.

8. שימוש עיוור במידע המגיע מן החוץ: צירוף XREFs כפי שהגיעו משותפים לפרוייקט מבלי לעבור דרך "המסננת שלנו" – לעיתים נקבל קבצים ללא יחידות, לפעמים עם עודף אובייקטים בזכרון ואפילו אלפים של RegApps, שלא לדבר על Annotation Scales מיותרים, קווים ללא אורך, טקטים ללא תוכן, קבוצות ריקות ועוד.


9. התעלמות מהפונקציונליות המדהימה של Parametric – לתיקון שרטוט שאינו מדויק, לעריכה דרך המידות ועוד כמה דברים נפלאים שיחסכו משאבים ויניבו תוצאות לא פחות ממעולות!


10. התעלמות מה-SysVarMonitor – זהו כלי שעוזר להחזיר את משתני התכנה למוטב. הסימביוזה בין קובץ למשתני תכנה מוכרת לכולנו: פתחתי קובץ וה-SysVarMonitor מתריע מיד על שינוי בSysVars- ניתן בלחיצת כפתור אחת, ליישר את ה-AutoCAD שלכם – דרך אגב, כל הנ"ל שמור ב-Profile כך שניתן להחזיק קבוצות שונות של Sysvars ולעבור פרופיל לטיפול בדיסציפלינות שונות.

המאמר באדיבות

  • sophisticadd
  • קליק לחיוג: 0547786115
  • טלפון:
    0547786115
  • כתובת:
    שדה בוקר 6א', גבעתיים
  • אתר:

תגובות