ניקיון מערכות סולאריות - מעל הכל

ניקיון המערכות הסולאריות מהווה חלק מרכזי באחזקתן. הפאנל הסולארי מוגן על ידי שכבה דקה של זכוכית שבשוליה הדבקה מיוחדת. רבים המחפשים תקלות במערכת הניטור לא מודעים לפחת כתוצאה מאבק וליכלוך. מערכות באזור חקלאי או תעשייתי יפתחו כ10% פחת מדי חודש ובמקרים רבים כאשר יש קירבה למרכזי מזון וכד' ההצטברות החודשית עשויה להגיע עד לכ 20%. מדובר הבפסד כספי גדול שקשה לנתח אותו בניטור לא מקצועי. 


לצד ההבנה כי יש לשטוף את הפאנלים באופן קבוע, חשוב להבין כי יש לבחור שטיפה שלא תפגע בפאנלים לאורך השנים. ציוד לא מקצועי, עבודה לא נכונה, לחץ מים חזק, מברשות קשיחות, מים מלאי אבנית ועוד, כבר גרמו לנזקים בלתי הפיכים למערכות סולאריות בישראל. על מנת להבטיח את תפוקת המערכות לאורך שנים, תוך עמידה בתנאי האחריות, יש להתייחס לניקיונן בחשיבות הראויה ולבחור שטיפה מקצועית ואמינה.

להלן מספר פרמטרים שרצוי להתייחס אליהם כאשר בוחרים שירותי ניקיון למערכות הסולאריות

סוג ציוד הניקוי והתאמתו לניקיון פנאלים - יש לשים לב לסוג המברשת וללחץ המים. מברשות לא מתאימות עלולות לשרוט את הזכוכית השומרת על הפאנלים ולפגוע בתפוקה שלהם לאורך השנים באופן בלתי הפיך. לחץ מים גבוהה מדי עשוי אף הוא לשרוט את הזכוכית, ובמקרים רבים אף לפרק את ההדבקות שבשולי הפאנל, דבר שעלול לגרום לקצרים ולתקלות בפאנלים. 


איכות המים -ישנם סוגים רבים של טיהור מים ומסננים בשוק. יש לשים לב כי רבים ממסנני האבנית מעלים את מליחות המים. מליחניקיון מערכות סולאריות - מעל הכלות גבוהה עלולה לגרום להצטברות של מלחים בשולי הפאנל ומעודדת קורוזיה. לכן יש לשים לב כי מנקים במים ללא אבנית וללא מלחים.  תכונת הניקוי של מים טהורים גבוה משמעותית משל מי ברז ולכן אין צורך בשימוש בחומרי ניקוי כלשהם. מלבד זאת, השימוש במים מסוננים ברמה כה גבוהה מונע סימני אבנית ומינרלים הנותרים על הפאנל.

 

שיטה טובה יותר היא האוסמוזה ההפוכה המסירה אבנית ומלחים מהמים אולם במערכת זו מספר חסרונות. הראשון, בזבוז המים. מערכות אוסמוזה שופכות לפחות מחצית מכמות המים אותן הן צורכות. כך, לדוגמא, אם נדרש לצורך הניקוי 500 ליטר, הרי ש500 ליטר נוספים ישפכו לצד המערכת כחלק מתהליך הסינון וכך בעצם צרכנו 1 קוב. חסרון נוסף הוא אמינות המערכת ורגישותה. מערכות אוסמוזה רגישות מאוד, מתבלות עם השנים ותלויות בסינון מים מקדים. לכן, אם בחרתם בשיטה זו הרי שכדאי לבדוק האם המערכת דוגמת את איכות המים במהלך השימוש והאם היא מתריעה כאשר איכות המים יורדת.

 

סינון המים האופטימלי בתעשייה נעשה על ידי שימוש במחליפי יונים מבוססי שרף במצע מעורב (MIXED BED RESIN) להוצאת מינרלים ואבנית מהמים. שיטה זו מפיקה מים באיכות גבוהה בעשרות מונים מזו של האסמוזה ההפוכה והיא נחשבת לשיטה אמינה הרבה יותר. בנוסף, תהליך סינון זה מנצל את כל כמות המים ואינו שופך מים כחלק מתהליך הסינון.


לבסוף, חובה לבדוק את הביטוחים ואישורי עבודה של הצוות המפעיל.

 

מידע נוסף ניתן למצוא באתר האינטרנט שלנו - חברת "מעל הכל" בע"מ

WWW.MEALHAKOL.CO.IL

 

המאמר באדיבות

 • מעל הכל בע"מ
 • קליק לחיוג: 0773418390
 • טלפון:
  0773418390הצג
 • כתובת:
  מושב באר טוביה
 • אתר:
  הצג

תגובות