לפני שבוחרים גנן

גינות מטופחות הן חלק מהנוף ברוב ערי הארץ. חלקן מטופחות יותר וחלקן פחות אבל בכל גינה תמיד ניתן לראות פריחה מרהיבה בשלל צבעים ומגוון רחב של סוגי צמחים.

 

כפי שרובנו יכולים בוודאי להבחין, רוב הגינות הללו אינן מחזיקות זמן רב ויש צורך בתחלופה מהירה של צמחים ובטיפול אינסופי אשר ברוב המקרים נגרם בשל חוסר מקצועיות וחוסר "קריאה נכונה" של פני השטח. כחלק משינוי תרבות הנוף בישראל, אספנו עבורכם מידע קצר שיעזור לכם בבחירת בעל מקצוע מקצועי לטיפול, טיפוח ותכנון גינה איכותית ויפה במיוחד.

 

תשומת לב רבה לנושאים כגון תנאים, טיב האדמה, מראה הצמח העתידי ושילוב בין צמחים מתאימים התוכנית יכולים לסייע לכם בהצלחה של הקמת גינה איכותית.

 

כאשר מקימים גינה או אם רוצים לשפץ גינה קיימת יש לבדוק קודם כל את מצב האדמה, שברוב המקרים לא מאווררת, דלה בחומר אורגאני ובדשן , ואז להוסיף את הכמויות הנדרשות ולטייב את האדמה כך ששגשוג הצמחייה יובטח. ישנם שיקולים רבים בבחירת צמחייה, טיפול נכון בדשא ובצמחייה הקיימת בגינה שדורשים ידע רב אשר הרבה מהגננים לא מחזיקים בו.

נראה כי בארץ הלקוחות הפרטיים, במקרים רבים לא מודעים לכמות הידע הנדרש לעבודה נכונה עם צמחי תרבות ולעיתים קרובות יעדיפו את ההשקעה הזולה יותר מבלי לדעת מה הם מפסידים כשהם שוכרים אדם ללא הכשרה מתאימה לטיפול נכון בגינה.

 

אנשים רבים מתפרנסים מהקמה וטיפול בגינות אך לא עברו כל הכשרה או שעברו רק הכשרה בסיסית ומוגבלת כגון קורס גננים 1,2,3. אין כל פסול בהעסקת גנן שעבר קורס גננים  אך מומלץ כי בכל עבודת גינון ופיתוח או במקרים שבהם שוכרים חברת גינון, מומלץ לוודא כי בראשה עומד אדריכל נוף או הנדסאי נוף שעברו את ההכשרה המתאימה. אדריכלי נוף אינם מתמחים בגינה הפרטית אלא הנדסאי הנוף מעצבי הגינות.

 

אדריכלי נוף והנדסאי נוף מקצועיים עברו הכשרות מיוחדות אשר מקנות להם ראייה כללית טובה יותר ויכולת טיפול גבוהה יותר בכל סוגי עבודות הגינון ובתכנון שטחי גינון גדולים וקטנים. בין היתרונות הבולטים שיש להנדסאי נוף ניתן למצוא את הדברים הבאים:

 

זיהוי אדמה במצב גרוע
הוספת החומרים הנכונים הנחוצים
בחירה נכונה של צמחייה לאחר שיקולים רבים
עיצוב נכון בעזרת הצמחייה שנבחרה
הנחת מערכת השקיה מתאימה ויעילה
יצירת שיפועי קרקע נכונים כשצריך
התחשבות במראה העתידי של הצמחייה
הכרת מגון רחב של צמחים
מתן פתרונות צמחיים ודוממים נכונים לכל סוג של שטח
שתילה נכונה
גיזום נכון

 

כל הדברים הנ"ל מסייעים כל הנדסאי נוף לתכנן ולפתח שטחי גינון בדרך המקצועית ביותר והנכונה ביותר אשר יקנו לכל גינה מראה טוב יותר ולאורך שנים.

 

לסיכום, משהו קטן על גנן מומחה: גנן מומחה יכול לתת פתרונות לכל אותן בעיות בגינה, אך עליו לשתף את הלקוח בכל תהליך התכנון ולסייע ללקוח בקשירת קשר עם הגינה.

בסופו של דבר, המבחן האמיתי לכל הנדסאי נוף הוא לאורך זמן – בעל הגינה חייב להשקיע מינימום משאבים ולהפיק את המקסימום מהגינה.  

 

תומר מרום גינה מא' עד ת' 0502000135

המאמר באדיבות

  • גינה מא' עד ת'
  • קליק לחיוג: 0502000135
  • טלפון:
    0502000135
  • כתובת:
    סלעית 45885
  • אתר:

תגובות