הוסף ערך לבית שלך- תשפץ!

בין אם אתה מתכנן למכור את הבית או רק רוצה במראה חדש, שיפוץ ועדכון העיצוב יכול לשמור על הנכס שלך ומאפשר לערך לעלות ולעבוד בשבילך. הדרך הטובה ביותר היא לעדכן רצפות ,לשפץ את  המטבח וחדרי אמבט . עם מכירת הבית בדרך כלל מחזירים בממוצע עד 90 אחוזים מכלל העלויות.

טיפים חשובים לפני התחלת הפרויקט

ראשית, תערוך תוכנית אשר תכלול ותתחשב בטעמך האישי והסגנון המועדף עליך, תוסיף מטרות למכור או להישאר במקום. תחשוב על תקציב נחשק (דמיוני) ואז תפסיק לחלום ותמצא תקציב הגיוני שתוכל לעמוד בו וזאת לאחר שבדקת את כל המקורות האפשריים ולקחת בחשבון חריגה של עד 20% הנובעת מתכנון לקוי ותוספות שמחליטים עליהם במהלך השיפוץ.

יש השלכות לכאן ולכאן להחלטה האם אתה מוכר או נשאר. אתה עשוי להעדיף שיפוץ טבעי אוניברסאלי כדי לשפר את יכולת המכירה והתאמת הבית לקהל קונים פוטנציאלי גדול יותר . אלו שיבחרו להישאר יכולים לשקף את טעמם האישי וליהנות עם עיצוב וצבע חופשיים יותר.

 

מתחילים...

התחילו את הפרויקט בבחירת משטח מושלם לשטח הבית היכול להיות רצפת עץ מסורתית ולבני סיליקט –brick המוסיפים חמימות. אריחי אבן משלבים אלגנטיות ומגיעים במגוון חומרים ,טקסטורוהוסף ערך לבית שלך- תשפץ!ת וגדלים. שימוש בלינוליאום (p.v.c )מתאים לאלה שרוצים לשמור על איכות הסביבה ולתכנן ביתם עם חומרים ממוחזרים המשלבים אפקט חמים וקל לתחזוק.

 

אם חשקה נפשך במראה אצילי של עץ מייפל, ליבנה או מהגוני- רכישת פרקט, היא הדרך הקלה והמהירה להשיג אפקט זה. הפרקט מאחד, מרגיע אלגנטי ויוקרתי.  פרקט מאיכות טובה ודרגת שחיקה גבוהה יעניק לבית מראה מושלם קל להחזקה ונוח.

 

הרצפה היא הבסיס של הבית וקובעת הרבה פעמים את נתיב עיצוב הפנים והסגנון של הבית כולו לכן, תשקול היטב את כל האפשרויות לפני החלטה סופית.לאחר שנקבעו הרצפות, הגיע הזמן להחליט על המשך הפרויקט מבחינת סדרי עדיפות האם לשפץ את האמבט או המטבח?

 

חשוב שתדע שהמטבח הוא התחנה המרכזית הגדולה ביותר בבית, הוא נוטה להיות הפרויקט הפולשני ביותר, לכן עדיף להתחיל כאן בעת ביצוע השינויים העיקריים. השיפוץ הפופולארי ביותר אחרי עדכון הרצפות הינו חידוש הארונות ,חומרים חדשים,צבע ,טקסטורות מעניינות, שילובים בין עץ לזכוכית , עדכון ידיות , והחלפת משטח עליון כל אלה משנים לגמרי את ה"טוטל לוק" של המטבח כולו, משדרגים את מראהו ומוסיפים ערך רב לבית.

 

קח בחשבון ברגע שעדכנת את מראה הארונות הכיור ישאל אותך מייד ומה איתי? כי מראהו הישן יבלוט ביתר שאת ולכן אל תשכח להכניס רכישת כיור חדש לתקציב.

 

ככל שתהליך השיפוץ מתקדם, שיפוץ האמבטיה יכול להילקח בחשבון .מגמות אחרונות מראות, כי משפצים הוציאו תקציב גדול במיוחד על שיפוץ יחידת האמבט והשירותים. התקציב שהוקדש לחדר האמבט היה גדול מתמיד בעקבות בחירת אריחים מסוגננים יקרים, ראשי גשם, מוט עיסוי, אמבט עומד, ברזי מפל מוארים כיורים מסוגננים, ואסלות סמויות. כל אלה יש בהם ערך רב להעלאת שווי הנכס וככלי עזר למכירת  הדירה במחיר גבוה הרבה יותר.

מחקרים שנעשו לאחרונה מלמדים כי בעלי הבית שהשקיעו ושיפצו את ביתם ועדכנו את מראהו הוסיפו שווי רב לאומדן הנכס והבטיחו כי ההשקעה בבית תמשיך לעבוד בשבילם לאורך מחזור החיים של הבית.

 

לא נותר לך אלה להתאהב מחדש! בבית כמובן!!!


 

המאמר באדיבות

תגובות