עיצוב גדול לחדרים קטנים - טיפים

בין אם אתה גר בדירה,וילה או פנטהאוז משקיף אל הנוף, או שפשוט יש חדרים קטנים יותר בביתך,עיצוב אזורים עם מוגבלות שטח יכול להיות אתגר לא קטן. אבל, לפי הכללים הבאים כמה פשוט, אתה יכול בקלות לנצל את שטח הדירה שלך ועדיין להכתיב סגנון אישי משלך.

 

"חדרים קטנים הם לא איבוד שטח" הם הזדמנות ליצירתיות ולמחשבה מעמיקה הלוקחת בחשבון את צרכי הדייר,השימוש התדירות, הגילאים וכל פרט רלוונטי חשוב אחר.

 

בבואך לתכנן ולעצב חדר קטן מידות, הכי חשוב הוא התכנון המוקדם. התכנון מאפשר לבחור רהוט פונקציונאלי נוח ושימושי למניעת אי סדר ובלגן. שימוש בגובה לאחסון -יוצר שטח אוורירי ופונקציונאלי לספרים, דיסקים ומדיה.

ניתן להשתמש במחיצות מבד תלויות כדי לייצר הפרדה אפשרית בין חדר עבודה לשינה.

 

ראשית, תחשוב איזה פונקציה החדר אמור למלא? האם זו תהיה יחידת הורים,משרד ביתי, מאורת קריאה או חדר משחקים?

אחרי שקבעת את התפקוד של החדר אתה יכול להתחיל להחליט על הריהוט ושאר אלמנטים דקורטיביים ובעיקר אחסון- הרבה מקום לאחסון!! שולחן עבודה כאי מרכזי, המשמש לעבודה, אכילה,צפייה בטלוויזיה, וכל החלק התחתון מוקדש לאחסון מגזינים,ספרים עיתונות ומדיה.

 

מה יוצר בלאגן? קיר המלא תמונות, שולחן עמוס לעייפה במגזינים ,ציוד משרדי,מסמכים ,חשבונות דיסקים, בגדים ונעלים .עיצוב גדול לחדרים קטנים

אי סדר זה מייצר עומס רגשי, ונפשי והתחושה היא של חוסר מנוחה. הסוד הינו מקומות מחבוא המשמשים לאחסון נסתר על ידי שימוש ברהיטים הממלאים כמה פונקציות- דו שימושיים. .השלב הבא- בחירת הרהיטים. כדאי לוודא שהם בגודל המתאים ולשם כך יש לבצע מדידה של החדר, הגובה, וכל אלמנט חשוב אחר כדי לבצע התאמה מושלמת של הבחירה. יש להעדיף ספות צרות, ריפוד עדין ,רהוט  בהזמנה אישית ולא מתצוגה שם החלל הגדול והתאורה מטעה וגורם לנו לבחירות שגויות.

 

העדיפו ריהוט דו שימושי ופונקציונאלי כדוגמת מיטה המשמשת ביום כספה ובלילה נפתחת למיטה זוגית נוחה . המיטה בעלת ארגז מצעים, מגירות נפתחות לאחסון ספרים, דיסקים ונעליים. ספות מסוג זה משמשות כרהיט עיצובי במשך היום, מאפשרות אירוח, קריאה ובנוסף בעלת שטח אחסון לשמיכות כריות וציוד השינה.ויוצרות חדר עם מראה מעוצב המעלים את חדר השינה במשך היום.

 

יש לבחור יצירת אומנות אחת עם צבעים הרמוניים מודגשים לאווירה נעימה. הדפסים יוסיפו צבע וחדווה.

יש למקם מדפים ארוכים בגובה החדר לאחסון והעמדת חפצים שימושיים ו/או דקורטיביים כיסאות מתקפלים, שולחנות עם שטח אחסון.

 

תאורה- חדר קטן צריך להיות מואר! לאור, חשיבות רבה על מנת ליצור מראה מרווח ונעים אשר אמור לשרת כמה מטרות, אור לאווירת שינה, אירוח קריאה ועבודה.

מומלץ תאורה שטוחה בדמות ספוטים מתכוונים עם עמעם שניתן להשתמש בו לשינוי אוירה, מנורות קטנות ומראה מוקפד ומעוצב, יש להימנע מתאורה כדוגמת שנדליר ,ארוכה ו/או בעלת נפח גדול.

 

וילונות- הימנעו מכבדים ועמוסים בפרטים יש לבחור במראה קליל שקוף מתנפנף ליצירת מראה אוורירי ולא כבד.

במידת האפשר פתרון קסום הוא המיטה. העדיפו מיטת גלריה המאפשרת שימוש בחלק התחתון לשולחן עבודה,ספריה או ספה לאירוח ואפילו ארון גדול ומרווח.

טריק נוסף פשוט כל כך הוא המראות, תשלבו מראות בכניסה  בחזית קיר גדול מעבר לעובדה שהוא מסייע לשקף אור בכל החדר הוא מגדיל אותו למראית עין חזותית.

 

צבעים- כל הכהים OUT !!

ליצירת חדר בהיר למראה, נינוח ומרווח יש לבחור בצבעים בהירים בלבד . ניתן להוסיף מדבקה,טפט,פסים או עיטורים בצבעים חמים ומזמינים או מודגשים אך יש להשתמש בהם בזהירות ובמידה מועטה.

זה לא רעיון טוב לתאם לוחות צבע ואלמנטים של החדר שיהיו תואמים את הריהוט, השתמשו במגוון צבעים של פלטה אחת צבעים משלימים ותיצרו הבדל בטקסטורות של בד,עיטורים,פרחים,שטיחים שעירים או  דוגמא עדינה, לא ליצור מראה תואם מידי. תערבבו ותשלבו.

המאמר באדיבות

תגובות