עיצוב פנים - מהם השלבים לעבודה? (חלק ב)

זמן - לוח הזמנים של תהליך התכנון והשיפוץ מורכב ממספר גורמים:

 

תכנון ראשוני - הבנת הפרוגראמה ותנאי האתר הנתונים ושרטוט קוים כלליים לתוכנית השיפוץ.לאחר יצירת תוכנית ראשונית נערך בד"כ שלב החלופות בו מועלות ונבדקות מספר חלופות לתכנון,עד לבחירת התוכנית הסופית.

שלב זה הוא הקריטי ביותר ודורש את מירב הסבלנות והמחשבה על מנת להגיע לתוצאה מקסימלית ונכונה לתנאי האתר וללקוח.

 

תוכניות עבודה - לאחר אישור תוכנית זו, יוצא המעצב לשלב פירוט תוכניות העבודה. ובו הוא מוציא את כל התוכניות הרלוונטיות לפרויקט, כדוגמת תוכנית הריסה,בנייה,חשמל וכו'.

וזאת על מנת שהעבודה תתבצע במדויק ולפי תכנון. בדרך זו ניתן לצאת למכרז בין קבלנים כשבפניעיצוב פנים-מהם השלבים לעבודה? (חלק ב) כולם מידע זהה.

 

מכרז ובחירת קבלן - לאחר המכרז ועם בחירת קבלן מבצע.

יש לעבור עם הקבלן המבצע על התוכניות בהתאמה לתנאי האתר. חשוב שקבלן השיפוצים יכיר ויבין את הרצונות והחזון של המעצב והלקוח לגבי שיפוץ הדירה, וחשוב לא פחות שהוא יכיר את מגבלות התקציב ואת מסגרת הזמן שבה מעוניינים לעמוד.

יש להתחשב בתהליך זה בגודל הדירה, היקף השיפוץ ורמת העבודה הנדרשת.

 

רכישת חומרים ואביזרים - על מנת לבצע שיפוץ איכותי ועם רמת גימור גבוהה. יש לבצע בחירה קפדנית ומדוקדקת של החומרים לביצוע, כולל נגרות ואביזרים משלימים, ולוודא את שיטת הטמעתם בשטח.

חשוב מאד לדבוק בתוכנית המקורית ולא להתפתות לעשות קיצורי דרך שיתחרטו עליהם אחר כך. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון עיכובים אפשריים באספקת חומרי הגלם ושינויים בלוח הזמנים שיקרו בשטח עקב אילוצים שונים.

 

התוצאה הסופית היא שילוב מוצלח בין הלקוח למתכנן, כשלוקחים בחשבון את כל המרכיבים: פרוגראמה, תכנון, עיצוב, תקציב וזמן עד לקבלת המפתח.

המאמר באדיבות

 • KanDesign
 • קליק לחיוג: 054-9988316
 • טלפון:
  054-9988316הצג
 • כתובת:
  אנילביץ 4 נס-ציונה
 • אתר:
  הצג

תגובות